10 Adımda Vizesiz Balayı Ülkeleri ile Mutlu Bir Başlangıç Yapın

Dünyanın dört bir yanında keşfedilmeyi bekleyen vizesiz balayı ülkeleri ile siz de mutluluğunuzu güzel bir tatil ile taçlandırabilirsiniz. Üstelik tatil hazırlıkları yaparken onlarca kağıt ve evrak işi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. İşte, vizesiz gidilebilecek balayı yerleri ve şartları. Vizesiz Balayı Ülkeleri Listesi Mutluluğunuzu Taçlandırıyor Dünyanın en güzel ülkelerini sizin için en özel olan insanla görmek ister misiniz? Vizesiz balayı turları düzenleyen birçok gezi firması size bu imkanı sunabilir. Siz de vizesiz yurtdışı balayı otellerini değerlendirerek evlilik hayatınıza unutulmaz bir başlangıç yapabilirsiniz. İşte, birbirinden güzel vizesiz gidilecek ülkeler ve detayları. 1 – Maldivler : Vizesiz Yurtdışı Balayı Mekanları Mavinin en güzel tonu olan turkuaz suları ile Maldivler herkesin hayallerini süslüyor. Vizesiz gidilecek balayı yerleri arasında harika bir seçenek olan Maldivler Hint Okyanusu üzerinde bulunuyor. Toplamda 200 ada vee adacığın bir araya gelmesi ile oluşan bu muhteşem tatil beldesi, Türk vatandaşları için 30 güne kadar vizesiz konaklama imkanı sunuyor. 2 – Seyşeller […]

10 Adımda Vizesiz Balayı Ülkeleri ile Mutlu Bir Başlangıç Yapın

Dünyanın dört bir yanında keşfedilmeyi bekleyen vizesiz balayı ülkeleri ile siz de mutluluğunuzu güzel bir tatil ile taçlandırabilirsiniz. Üstelik tatil hazırlıkları yaparken onlarca kağıt ve evrak işi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. İşte, vizesiz gidilebilecek balayı yerleri ve şartları.

Vizesiz Balayı Ülkeleri Listesi Mutluluğunuzu Taçlandırıyor

Dünyanın en güzel ülkelerini sizin için en özel olan insanla görmek ister misiniz? Vizesiz balayı turları düzenleyen birçok gezi firması size bu imkanı sunabilir. Siz de vizesiz yurtdışı balayı otellerini değerlendirerek evlilik hayatınıza unutulmaz bir başlangıç yapabilirsiniz. İşte, birbirinden güzel vizesiz gidilecek ülkeler ve detayları.

1 – Maldivler : Vizesiz Yurtdışı Balayı Mekanları

Mavinin en güzel tonu olan turkuaz suları ile Maldivler herkesin hayallerini süslüyor. Vizesiz gidilecek balayı yerleri arasında harika bir seçenek olan Maldivler Hint Okyanusu üzerinde bulunuyor. Toplamda 200 ada vee adacığın bir araya gelmesi ile oluşan bu muhteşem tatil beldesi, Türk vatandaşları için 30 güne kadar vizesiz konaklama imkanı sunuyor.

2 – Seyşeller

Vizesiz balayı turları yapan birçok firmanın rehberinde Seyşeller de yer alıyor. Yine Hint Okyanusu üzerinde bulunan 115 adadan oluşan bu muhteşem ülke, Türk vatandaşları için 90 güne kadar vizesiz tatil yapma imkanı sunuyor. Aşk konseptli gece kulüpleri ve muhteşem mekanları ile Seyşeller vizesiz balayı ülkeleri arasında sıkça tercih ediliyor. Unutulmaz bir balayı için mutlaka görülmesi gereken yurt dışı mekanları arasındaki Seyşeller’i ziyaret edin.

3 – Belize

Belize, orman tutkunlarının ve safari hayranlarının tercih ettiği vizesiz balayı ülkeleri arasında ilk sırada yer alıyor. El değmemiş ormanları, tertemiz havası ve muhteşem manzaraları ile siz de doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Kültürel etkinliklerin de sıklıkla düzenlendiği Belize’de antik kent gezileri yapmak oldukça keyifli. Üstelik bu muhteşem vizesiz yurtdışı balayı ülkesi Türk vatandaşlara 30 güne kadar gezi imkanı sunuyor.

4 – Bahamalar : Mercan Kayalıklarındaki Vizesiz Ülkeler 2021

Bahamalar şüphesiz ki vizesiz balayı ülkeleri arasında muhteşem bir yere sahip. Özellikle konumu ve manzarası ile dikkat çeken bu ülke, Türklere 6 aya kadar vizesiz ziyaret hakkı sunuyor. Okyanusta yüzmek isteyen herkesin tercih edebileceği bu ülke, vizesiz balayı turları planlayan gezi rehberlerinin de gözdesi olmayı başarıyor.

5 – Bosna Hersek : Vizesiz Balkan Ülkeleri 2021

Ülkemizin balkanlardaki komşusu Bosna Hersek, ekonomik yurtdışı tatil yerleri arasında da yerini alıyor. Hem ekonomik hem de sıcacık bir sosyal ortam arıyorsanız, vizesiz yurtdışı balayı programınıza Bosna Hersek’i de eklemeyi unutmayın. Ortaçağ meraklısı bir tarihseverseniz, Balkan turları için vazgeçilmez olan komşumuzu göz ardı etmemenizi öneririz.

6 – Makedonya

Siz de uygun fiyatlı vizesiz balayı ülkeleri arıyorsanız, Makedonya tam da size göre. Vizesiz balayı turları organize eden birçok tur firmasının ilk tercihlerinden biri olan Makedonya’yı baştan başa gezmeniz için sadece 4 güne ihtiyacınız olacak. Hem de çok ekonomik. Tarih ve doğanın iç içe geçtiği bu ülkede sıkılmaya zamanınız kalmayacak.
Makedonya hem ekonomik hem de oldukça hızlı gezilme imkanı ile kurban bayramı yurt dışı turları arasında da sıklıkla tercih ediliyor. Siz de erken rezervasyon imkanınızı kullanarak bayram tatillerinizi çok daha unutulmaz hale getirebilirsiniz.

7 – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti : Vizesiz Balayı Ülkeleri

Ucuz balayı ülkeleri arayan Türk vatandaşların en çok ziyaret ettiği ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir. Türkiye’ye yakın ülkeler haritası çizilirken de ilk sırada yerini alan Kıbrıs, en ucuz vizesiz ülkeler arasında yerini alıyor. Siz de hem eğlenceli hem de ekonomik yurtdışı balayı tatili arıyorsanız, Kıbrıs’ı es geçmeyin deriz.

8 – Endonezya : Asya Kıtasındaki Vizesiz Balayı Ülkeleri

Tam 17 bin tropik adadan oluşan Endonezya, farklı bir vizesiz yurtdışı balayı yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır. Farklı dinden insanların bir arada yaşadığı bu ülkede 300’den fazla sayıda dil konuşuluyor. Tropik mekanları, tarihi zenginlikleri ve muhteşem doğası ile Endonezya bambaşka bir vizesiz yurtdışı balayı sunuyor. Siz de her yönü ile zengin bir ülke keşfetmek isterseniz, hiç düşünmeyin. Endonezya size yeter.

9 – Güney Kore : Vizesiz Gidilebilecek Balayı Yerleri

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında önemli bir yere sahip olan Güney Kore, Asya kültürünün başkentidir. Vizesiz balayı ülkeleri arasında yemekleri ile dikkat çeken bu ülke, size muhteşem bir mutfak deneyimi yaşatacak. Yaz kış demeden istediğiniz her dönem ziyaret edebileceğiniz ülkede deneyimleyeceğiniz etkinlikleri unutamayacaksınız.

10 – Tanzanya : Safari Cenneti Vizesiz Balayı Ülkeleri

Serengeti’de safari, Kilimanjaro dağı ve Zanzibar’ın turkuaz plajları ile Tanzanya, doğa tutkunlarını kendisine hayran bırakıyor. Hem doğa gezileri hem de kültürel etkinlikleri bir arada yaşamak isteyen çiftlerdenseniz, siz de acele edin. Biletinizi erkenden alın. Vizesiz balayı ülkeleri araştırmanızı yaparken Tanzanya’ya ayrı bir önem verin.

Benzer Yazılar

Ukrayna, 2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolar yatırım bekliyor

Ülkeler 2 yıl önce

2021 yılı içerisinde hükümet Ukrayna’daki toplam yatırımı 6.5 milyar dolar olarak beş yılın zirvesi olarak beklerken, 2025 itibariyle yıllık yabancı yatırım beklentisini 15 milyar dolara çıkardı. Bakanlar Kurulu, Ulusal Ekonomik Stratejideki göstergeyi onayladı ve 2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım obekliyor Hükümet bu yıl ise yeniden yatırım dahil olmak üzere 6.5 milyar dolarlık yabancı yatırım almayı bekliyor. Groisman: Ukrayna’nın bütünlüğü konusunda referandum olamaz Bunun son beş yıldaki en yüksek rakam olduğunu söyleyen Başbakan Denis Şmigal “2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolarlık yatırımı içeren Ulusal Ekonomik Stratejide böyle bir göstergeyi onayladık. İddialı bir hedef. Ancak çalışmalarımız sayesinde bu kesinlikle ulaşılabilir bir rakam.” dedi.https://www.ukrhaber.com/blog/ileri-ve-daha-yuksege-ukrayna-ve-turkiye-arasindaki-isbirligi-nasil-gelisiyor/embed/#?secret=d0ATtgj0fM Başbakan ekonominin gelişmesine katkı sağlayacak ve yatırımı çekecek öncelikleri şöyle sıraladı: büyük yatırım projeleri için devlet desteği yasasının uygulanması; daha fazla dijitalleşme, bürokratik yükün azaltılması ve bilişim sektörüne destek; işletmelerin özelleştirilmesi , kamu-özel ortaklıklarının geliştirilmesi ve çeşitli endüstrilerde imtiyazlar yoluyla devletin ekonomideki rolünün azaltılması; toprak reformunun tamamlanması, sulama […]

Çocuklarla Hollanda Seyahatinde Gidebileceğiniz Güzel Yerler

Ülkeler 2 yıl önce

Hollanda, tüm Avrupa’nın en büyük kültürel geleneklerinden birini barındıran bir ülkedir. Bu destinasyona seyahat ederseniz, çok çeşitli müzeleri, parkları ve ilgi çekici anıtları keşfedebilirsiniz. Aşağıda, çocuklarla Hollanda gezisinde bilmeniz gereken önemli yerleri tavsiye edeceğiz. Amsterdam Kanalları İlk zorunlu durak Amsterdam kanallarıdır. Bu şehirde 100 kilometreden fazla kanal vardır ve bu nedenle de ‘Kuzeyin Venedik’i’ olarak bilinir. Ayrıca Kanal Otobüsü olarak bilinen ve 14 duraklı tur düzenleyerek sizi şehrin en önemli müze ve turistik yerlerine bırakan bir gemi yolculuğuna da çıkabilirsiniz. Amsterdam hem yürüyerek hem de kanallarında gezinerek keyif alınması gereken bir şehir. Bunu bir tekne turu yaparak görebilirsiniz. Lahey’deki Madurodam Parkı Bu minyatür park, Hollanda’nın en ünlülerinden biridir. İçinde, ülkenin en alakalı simge yapılarını temsil eden, ölçekli olarak yapılmış çok sayıda bina ve yer vardır. Ayrıca Hollanda’nın tarihini daha iyi anlamaya yardımcı olan videolar ve multimedya kurulumlarına sahiptir. Minyatür Madurodam şehrinde havaalanları, şehirler ve küçük ölçekli tarihi binalar gelecek olan […]

Neden Yeni Yıla Rusyada Girmeliyim

Ülkeler 2 yıl önce

Bir çoğumuz, Yeni Yılı yurt dışında geçirmeyi tercih ediyoruz, büyülü Yeni Yıl atmosferi ile bilinen başka bir ülkede. Ve yine de, dinlenmekten size gerçek bir zevk verecek doğru ve uygun yeri nasıl seçersiniz? Son yılların tahminlerine göre, bazıları Rusya’nın Karadeniz kıyısında dinlenmeyi tercih ediyor, burası Soçi, Anapa ve tabii ki Kırım olabilir. Ama Rusya’da Yeni Yıl boyunca kalacak başka hangi ilginç ve güzel yerler var? Altay Bölgesi Dağlık Altay’da, mutlu bir şekilde kayak ve snowboard yapabileceğiniz çok sayıda tatil yeri var. Bu tatil köylerinin en ünlüsü Belokurikha’dır. Burada sadece aktif spor yapmakla kalmazsınız, aynı zamanda bedeninizi ve ruhunuzu da geliştirebilirsiniz. Belokurikha’da herkesin zevkine uygun çeşitli eğlence türleri vardır. Bunlar çeşitli su merkezleri, teleferik ve şehir genelinde yürüyüş turlarıdır. Buna ek olarak, tatil köyü, özel programlar ve çeşitli sanatçılarla sabaha kadar dans ve Yeni Yıl gösterileri düzenleyen restoranlar da Yeni Yılı kutlamak için harika bir yol sunuyor. St. Petersburg İşte tüm […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.