20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir?

Gün içerisinde en çok söylediğimiz cümlelerden biridir “Teşekkür ederim.” Seyahatlerde de çokça kullanırız bu sözcükleri. Çok kullanılan dillerde nasıl teşekkür edilir . İngilizce: Thank You Almanca: Danke Schön Fransızca: Merci İspanyolca: Gracias İtalyanca: Grazie Portekizce: Obrigado Danca: Tak Macarca: Köszönöm Rusça: Spasibo Yunanca: Efharisto Bulgarca: Blagodarya Arapça: Şükran Çince: Xie Xie Japonca: Arigatoo Korece: Kam Sa Ham Nida Hintçe: Dhanyavad Swahili Dili: Shukrani Galce: Diolch Hırvatça: Hvala Hawaii Dili: Mahalo Kaynak

20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir?

Gün içerisinde en çok söylediğimiz cümlelerden biridir “Teşekkür ederim.” Seyahatlerde de çokça kullanırız bu sözcükleri. Çok kullanılan dillerde nasıl teşekkür edilir .

İngilizce: Thank You

Almanca: Danke Schön

Fransızca: Merci

İspanyolca: Gracias

İtalyanca: Grazie

Portekizce: Obrigado

Danca: Tak

Macarca: Köszönöm

Rusça: Spasibo

Yunanca: Efharisto

Bulgarca: Blagodarya

Arapça: Şükran

Çince: Xie Xie

Japonca: Arigatoo

Korece: Kam Sa Ham Nida

Hintçe: Dhanyavad

Swahili Dili: Shukrani

Galce: Diolch

Hırvatça: Hvala

Hawaii Dili: Mahalo

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.