2020 Resmi Tatiller Takvimi: 2020’de Nereye Gitmeli

Yeni yıl demek, yeni heyecanlar ve yeni maceralar demek. 2020 yılına girdik ve yılın ilk resmi tatili olan yılbaşını da geride bıraktık. 2020 resmi tatiller takvimine baktığımızda, eğlencesi ve dinlencesi bol bir yıl bizi bekliyor. Geçtiğimiz yıllarda istediği tatil planlarını gerçekleştiremeyenler için 2020 resmi tatil takvimi hayli uygun görünüyor. Eğer “2020 resmi tatil günleri ne zaman?” diye merak ediyorsan doğru yerdesin. Bu içeriğimizde 2020 yılındaki resmi tatillerinden bahsedeceğiz ve tavsiyelerde bulunacağız.  Hazırsan başlayalım ve tatillerin tadını doyasıya çıkaralım. Tatillerinle birlikte hoş geldin 2020!  2020 Resmi Tatil Takvimi 23 Nisan 2020 Perşembe: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 1 Mayıs 2020 Cuma: Emek ve Dayanışma Günü  19 Mayıs 2020 Salı: Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  23 Mayıs 2020 Cumartesi: Ramazan Bayramı Arifesi  24 Mayıs 2020 Pazar: Ramazan Bayramı 1. gün  25 Mayıs 2020 Pazartesi: Ramazan Bayramı 2. gün  26 Mayıs 2020 Salı: Ramazan Bayramı 3. gün  15 Temmuz 2020 Çarşamba: Demokrasi […]

2020 Resmi Tatiller Takvimi: 2020’de Nereye Gitmeli

Yeni yıl demek, yeni heyecanlar ve yeni maceralar demek. 2020 yılına girdik ve yılın ilk resmi tatili olan yılbaşını da geride bıraktık. 2020 resmi tatiller takvimine baktığımızda, eğlencesi ve dinlencesi bol bir yıl bizi bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarda istediği tatil planlarını gerçekleştiremeyenler için 2020 resmi tatil takvimi hayli uygun görünüyor. Eğer “2020 resmi tatil günleri ne zaman?” diye merak ediyorsan doğru yerdesin. Bu içeriğimizde 2020 yılındaki resmi tatillerinden bahsedeceğiz ve tavsiyelerde bulunacağız. 

Hazırsan başlayalım ve tatillerin tadını doyasıya çıkaralım. Tatillerinle birlikte hoş geldin 2020! 

2020 Resmi Tatil Takvimi

2020 Resmi Tatil Takvimi
 • 23 Nisan 2020 Perşembe: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs 2020 Cuma: Emek ve Dayanışma Günü 
 • 19 Mayıs 2020 Salı: Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 
 • 23 Mayıs 2020 Cumartesi: Ramazan Bayramı Arifesi 
 • 24 Mayıs 2020 Pazar: Ramazan Bayramı 1. gün 
 • 25 Mayıs 2020 Pazartesi: Ramazan Bayramı 2. gün 
 • 26 Mayıs 2020 Salı: Ramazan Bayramı 3. gün 
 • 15 Temmuz 2020 Çarşamba: Demokrasi ve Milli Birlik Günü 
 • 30 Temmuz 2020 Perşembe: Kurban Bayramı Arifesi
 • 31 Temmuz 2020 Cuma: Kurban Bayramı 1. gün 
 • 1 Ağustos 2020 Cumartesi: Kurban Bayramı 2. gün
 • 2 Ağustos 2020 Pazar: Kurban Bayramı 3. gün
 • 3 Ağustos 2020 Pazartesi: Kurban Bayramı 4. gün
 • 30 Ağustos 2020 Pazar: Zafer Bayramı 
 • 29 Ekim Perşembe: Cumhuriyet Bayramı 

2020 Yılında Hangi Tatil Kaç Gün?

2020 Yılında Hangi Tatil Kaç Gün

2020 resmi tatil takvimindeki tatil günlerinin çoğu hafta içine denk geliyor. Yani yıllık iznini bölerek kullanmak ve tatillerle birleştirmek isteyenler için şahane bir durum söz konusu. 

Aralarda alınacak izinlerle uzun tatiller yapmak mümkün. Tabii bu durum tatil yerlerinin önceden dolmasını da beraberinde getirebilir. 

 • 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı, perşembe gününe denk gelen tatil günlerinden biri. Cuma günü izin al, 4 günlük bir tatile hazırlan.
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, cuma gününe denk geliyor. Hafta sonunu da sayarsak 3 günlük mis gibi bir tatil seni bekliyor. Güzel bir kaçamak yapabilirsin.
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, salı gününe denk geliyor. Pazartesi günü izin alırsan tam 4 gün tatil yaparak keyfine keyif katabilirsin. 
 • 2020’de Ramazan Bayramı arifesi 23 Mayıs Cumartesi. Bayramın 3. ve son günü ise salı gününe denk geliyor. Bu arayı da iyi bir şekilde planlarsan güzel bir kaçamak yapabilirsin. 
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çarşambaya denk geliyor. Hafta ortasını evinde geçirip güzelce dinlenebilirsin. 
 • 2020’de Kurban Bayramı arifesi 30 Temmuz’a yani perşembe gününe denk geliyor. Bayramın 4. ve son günü ise 3 Ağustos Pazartesi. Perşembe gününden başlayarak uzun bir tatil yapabilirsin.
 • 2020 Cumhuriyet Bayramı da perşembe gününe denk gelen tatillerden. Cuma günü için izin alabilirsen, toplamda 4 gün tatil yapabilirsin. 

2020 tatil takvimi bu şekilde. Peki, bu tatilleri nasıl değerlendirmeli?

2020 Resmi Tatillerde Nereye Gitmeli: Macera Beklemez

2020 Resmi Tatillerde Nereye Gitmeli

Tatil günlerini inceledik ve 2020 resmi tatilleri arasında birçok tatil fırsatının seni beklediğini gösterdik. İstersen bir de tatil fikirleri sunalım. Hem planlamanı da önden yapma fırsatın olur.

2020 Ramazan Bayramı: Yollar Seni Bekliyor 

Ramazan Bayramı, 2020’de mayıs ayının sonuna denk geliyor. Yani havalar güzel; deniz, kum, güneş faslı ideal. Tabii Ramazan Bayramı’nda büyükleri ziyaret etmek, el öpmek ve aile ile beraber vakit geçirmek de gerekiyor. Bayram planlamasını nasıl yapacağın sana kalmış, ama belirteceğimiz duraklara sevdiklerinle beraber de gidebilirsin.

Bodrum: Ege’nin Güzeli

2020 Resmi Tatil Bodrum

Muğla iline bağlı 13 ilçeden biri olan Bodrum, “Nasıl anlatsam, nerden başlasam…” denilerek şarkılara konu olmuş bir güzellik. Cevat Şakir Kabaağaçlı ya da daha çok bilinen adıyla “Halikarnas Balıkçısı” gibi usta yazarlarımızın da edebi eserlerinde anlattığı Bodrum; beyaz evleri, mavi koyları ve doğal güzellikleri ile her tatilin vazgeçilmezidir.

Hele havalar ısınmaya ve güneş kendini göstermeye başladı mı, Bodrum’un tadı bir başka olur. 

Katanya: İyonya Denizi’nin Kıyısında

2020 Resmi Tatiller Katanya

Katanya, İtalya’nın Sicilya Adası’nın doğu tarafında bulunan eşsiz bir şehir. İyonya Denizi’nin kıyısında, Etna Yanardağı’nın eteklerinde bulunan bölge, İtalya’nın en kendine has duraklarından biri konumunda. 

Özellikle yaz dönemlerinde Avrupa’nın turizm merkezlerinden biri haline gelen şehir, koyları ve doğallığıyla ilgi çekici. Ayrıca şehirdeki tarihi eserler, katedraller ve kaleler de görülmeye değer. Eğer bu tarihlerde Avrupa tatili düşünüyorsan Katanya’yı es geçme!

2020 Kurban Bayramı: Yaz Buluşmaları

Kurban Bayramı, 2020’de temmuz ayının sonuna denk geliyor. Bu dönemde izin durumunu ayarlayarak hem harika bir yaz kaçamağı yapabilirsin hem de büyüklerini ziyaret edip bayram ruhunu yaşayabilirsin. Aile ziyaretinin ardından tatil kaçamağı yapmak istersen senin için seçtiğimiz şu durakları listene ekle:

Fethiye: Cennet Gibi

2020 Kurban Bayramı Fethiye

Fethiye bir zamanlar tarihi Likya uygarlığının en önemli yerleşim merkeziydi. Geçmişi oldukça eskiye uzanan bu yerleşim bölgesi, birbirinden güzel koyları, yemyeşil ormanları ve antik kentleri ile unutulmaz tatillerin adresi.

Antalya ve Dalaman gibi diğer tatil cennetleriyle de komşu olan Fethiye, tarihi Likya Yolu’nun da üzerinde. Dalaman Havalimanı’na 45 km uzaklıkta bulunan bölgede Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Katrancı Koyu gibi farklı zevklere hitap edebilecek enfes duraklar bulunuyor. Eğer uygun fiyatlı bir yaz kaçamağı arıyorsan Fethiye tam sana göre!

Marsilya: Gün Batımı Bir Başka

2020 Marsilya Tatili

Marsilya; Fransa’nın dünyaca ünlü Côte d’Azur bölgesinin başkenti ve ülkenin en önemli limanlarından biri. Çokkültürlü dokusuyla dikkat çeken şehir, Akdeniz iklimini ve atmosferini doyasıya hissedebileceğin bir yer. 

Buraya geldiğinde Akdeniz coğrafyasının en iyi gün batımı manzaralarından birine tanıklık edebilirsin; bizden söylemesi. Ayrıca Notre Dame de la Garde Katedrali’ne çıkmayı, dillere destan Fransız fırınlardan mis kokulu hamur işleri tatmayı ve renkli gece hayatına dalmayı ihmal etme. 

Kaynak : Flypgs.com

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.