20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası

İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğünüz ancak özgür ve açık fikirli olacak kadar genç olduğunuz yaşlar… Kariyeriniz başlamadan ya da aile kurmadan önce bu özgürlüğün tadını çıkarın ve bu rotalardan birini deneyin! Tayland 20li yaşlarda seyahat ederken akıllarda olan en büyük dert: Bütçe. Bu sebeple ilk önerimiz 20li yaşlarda düşük bütçeli seyahat arayanlara geliyor. Uçak biletlerinin pahalı olması gözünüzü korkutmasın, Tayland’da yaşam gayet uygun fiyatlı. Muhteşem tapınakları, yemyeşil ormanları, turkuaz suları ile her rengin en güzel tonunun barındıran bu ülke kesinlikle görmeniz gereken bir yer. Bulgaristan Eğer bütçem düşük ama Avrupa’yı görmek istiyorum diyorsanız ilk durağınız Bulgaristan olabilir. Doğu Avrupa ülkesi genellikle Avrupa’ya gitmek isteyenler tarafından göz ardı ediliyor olsa da zengin bir geçmişe ve birbirinden güzel tarihi yapıya sahip. Şehirde gideceğiniz yerlere girişin ücretsiz, kalacağınız yerlerin 10-15 dolar civarında […]

20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası

İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğünüz ancak özgür ve açık fikirli olacak kadar genç olduğunuz yaşlar… Kariyeriniz başlamadan ya da aile kurmadan önce bu özgürlüğün tadını çıkarın ve bu rotalardan birini deneyin!

Tayland

svg%3E

20li yaşlarda seyahat ederken akıllarda olan en büyük dert: Bütçe. Bu sebeple ilk önerimiz 20li yaşlarda düşük bütçeli seyahat arayanlara geliyor. Uçak biletlerinin pahalı olması gözünüzü korkutmasın, Tayland’da yaşam gayet uygun fiyatlı. Muhteşem tapınakları, yemyeşil ormanları, turkuaz suları ile her rengin en güzel tonunun barındıran bu ülke kesinlikle görmeniz gereken bir yer.

Bulgaristan

Eğer bütçem düşük ama Avrupa’yı görmek istiyorum diyorsanız ilk durağınız Bulgaristan olabilir. Doğu Avrupa ülkesi genellikle Avrupa’ya gitmek isteyenler tarafından göz ardı ediliyor olsa da zengin bir geçmişe ve birbirinden güzel tarihi yapıya sahip. Şehirde gideceğiniz yerlere girişin ücretsiz, kalacağınız yerlerin 10-15 dolar civarında olması Bulgaristan’ı ziyaret etmek için birkaç sebep sadece.

Peru

svg%3E

And Dağları, Amazon Yağmur Ormanları, sayısız plajları, ormanları, çölleri ile doğa harikalarına doyacağınız bir yer Peru. Doğası bu kadar güzel olan bir yerde yapacağınız yürüyüşler ya da gezintiler ile ruhunuzu besleyebilirsiniz. Peru, 20li yaşlarda mutlaka görmeniz gereken bir yer.

Küba

20li yaşlarda seyahat etmek için neden çok, bunlardan biri de Küba! 1950’lerde yaşamamış olabilirsiniz ancak bu yılları deneyimlemek isterseniz gitmeniz gereken yer burası. Latin yemekleri, muhteşem barok mimarisi ve dünyaca ünlü sanatçılarının eserleri arasında gezerek geçireceğiniz günlerden sonra bambaşka bir insan olarak döneceksiniz.

Hırvatistan

svg%3E

Eğer uygun fiyatlı Avrupa gezisi planlıyorsanız bir diğer öneri ise Hırvatistan. Doğu Avrupa ve Akdeniz kültürlerini harmanlayan bu ülkedeki Dubrovnik şehri ile Orta Çağ’a dönebilir, Game of Thrones’un çekildiği yerlere gidip dizinin içindeymiş gibi hissedebilir ya da başkent Zagreb’e giderek muhteşem mimarisini gözlemleyebilirsiniz.

Nikaragua

Komşusu Kosta Rika ile çok benzer değerlere ve yapılara sahip olan Nikaragua, komşusundan çok daha uygun fiyatlı bir destinasyon. Plajlarına giderek sörfçülerini izleyebilir, cana yakın yerlileri ile sohbet edebilir ya da tropik meyvelerinin tadına bakabilirsiniz. Yani para harcamadan ya da az miktarda harcayarak Nikaragua’da yapabilecekleriniz sonsuz diyebiliriz.

Ekvador

20li yaşlarda öğreneceğiniz en önemli şeylerden biri, farklı kültürleri tanımanın verdiği haz. Farklı kıtalar, farklı yemekler, farklı tarihlere sahip olduğunuz bir yer ise farklı bir kültür ile tanışmak için en uygun yer! Güney Amerika’da bulunan Ekvador, uğruna uzun bir yol gitmeniz gereken ancak gittiğiniz zaman buna kesinlikle değen bir yer! En önemli özelliklerinden biri, Türk vatandaşlarından vize istememesi!

Romanya

svg%3E

Seyahat etmesi ucuz ve kolay olan bir başka ülke ise Romanya. Birbirinden lezzetli yemeklerinin uygun fiyatlı -5 dolar civarında- olması ise büyük bir artı! Şehir içi demiryolu sayesinde gezintilerinizde harcayacağınız miktar da çok yüksek olmayacak.

Meksika

Latin kültürü ile tanışmak için gidebileceğiniz en uygun yerlerden biri Meksika’dır. Lezzetli sokak yemeklerini tadarak sokaklarında gezmeli, ülkeye özel mimarisi ile tanışmalı ve muhteşem sörf gösterilerini izlemelisiniz. Sadece izlemekle kalmayıp öğrenebilirsiniz de!

Çekya

svg%3E

Avrupa’nın tam ortasında yer alan Çekya, komşuları Almanya, Avusturya ve İsviçre’den çok daha uygun fiyatlı bir destinasyon. Doyurucu et yemekleri, yemyeşil köyleri ve ilginç tarihi eserleri ile Çekya 20’li yaşlarınızda görmeniz gereken bir başka yer.

Kaynak

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.