30 Yaşın Altındakilerin Yaşamak İstediği 7 Şehir

30 Yaşın Altındakilerin Yaşamak İstediği 7 Şehir

30 Yaşın Altındakilerin Yaşamak İstediği 7 Şehir

 

Bilgiye ulaşmanın çok daha kolay olduğu bu çağda, yaşanılacak yerin seçilmesi ve bu noktada aranan kriterler de çeşitlilik gösteriyor. 

 Bu sorunun cevabına ulaşmak için yaşanılacak yerdeki alım gücü, ulaşım ağı, iş fırsatları, internet hızı, cinsiyet eşitliği, teknoloji mağazası sayıları gibi pek çok parametre incelendi. 

Listeye aldığımız ilk 7 şehir arasında Avrupa kıtası dışından bir yer olmaması dikkat çekici. İşte araştırmanın sonucunda çıkan ilk 7 şehir: 

7) Lyon / Fransa

Fransa'nın doğusunda, İsviçre sınırına yakın konumda yer alan Lyon, kültürel gelişmilik konusunda oldukça ön planda yer alan bir şehir.

Pek çok turistik yapıyı bir arada görebileceğiniz şehrin eski mahallesi Vieux Lyon, St. Jean Caddesi, pek çok müze, opera binası ve meydanlarıyla kendine has bir atmosferi var. Nefes alıp veren, dinamik ve kültür sanatla iç içe bir şehir. 

 

6) Barselona / İspanya

barselonada-tek-basina-tatil

Üst sıralarda yer bulmasına şaşırmadığımız şehirlerden biri Barselona. Akdeniz sahillerinin en güzel şehirlerinden Barselona, Katalan kültürünün kendisini hissettirdiği özel bir şehir. Gaudi'nin eserleri, enfes mutfağı, sokak sanatçıları, hareketli gece hayatı ve renkli insanlarıyla yaşamın dolu dolu geçtiği bir şehir. 

 

5) Antwerp / Belçika

antwerpBelçika'nın kendisine has atmosferinin bir araya geldiği sembolik bir şehir Antwerp… Bir yandan kültür, sanat ve tarih iç içe, öte yandan iş olanakları, genç ve özgür yaşam bir arada…

Avrupa'nın batısının yaşam tarzını her binada, kafede ve sokakta soluyabilirsiniz.

 

4) Lizbon / Portekiz

 Lizbon Portekiz, Avrupa'nın turizm yönünde en hızlı büyüyen ve ilerleyen ülkelerinden biri… Başkent Lizbon da bu ilgiden aslan payını alıyor. Fiyatların Avrupa şehirlerine göre daha uygun gözüktüğü Lizbon'da ciddi bir genç nüfus da bulunuyor. Bu özelliğiyle yaşamın her yönüne değmeyi başarabilen bir şehir ortaya çıkıyor. 

 

3) Münih / Almanya

mun38.jpgDünyanın 30 yaş altı gençleri tarafından en çok tercih edilen ilk 3 şehrinin 2'si Almanya'ya ait. Kuşkusuz bu durumun içinde gençleşen Alman nüfusunun, sağlam ekonominin, gelişmiş insan haklarının ve teknolojik atılımların yeri oldukça büyük. 

Festivalleri ve kültürel aktiviteleriyle de en yaşanılır şehirlerden biri Münih, Almanya'nın sunduğu güzellikleri taşımayı başarıyor.

 

2) Berlin / Almanya

Listenin ilk 3'ündeki diğer Alman şehri Berlin.

Duvarın yıkılmasından sonra sanat ve teknolojinin önemli merkezlerinden biri haline gelen dünyanın en özgür şehirlerinden biri olarak da gösteriliyor. Hareketli gece hayatı, partileri, iş olanakları ve eşitlikçi anlayışıyla gençlerin gözde şehirlerinden Berlin.

 

1) Amsterdam / Hollanda

amsterdam

Bu tip listelerin zirvesinde yer almaya alışmış bir şehir, bu defa da listenin en tepesinde…

Kanalları, kültür – sanat aktiviteleri, eğlence hayatı, gece hayatı ve pek çok özelliğiyle dünyanın en rahat ve özgürlükçü şehirlerinden biri Amsterdam. 

Devasa parkları gezin, insanı temel alan çalışma koşullarında çalışın, yaşamın güzelliklerinin tadına varın… Hem yaşaması hem gezmesi zevkli desek yanlış olmaz.

Kaynak:blog.bavul.com

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0