4 Kıta 4 Vizesiz Destinasyon

4 Kıta 4 Vizesiz Destinasyon

4 Kıta 4 Vizesiz Destinasyon
4 Kıta 4 Vizesiz Destinasyon

Malum tatile çıkmak ne kadar eğlenceli olsa da, öncesinde vize başvurusu yapmak da bir o kadar sıkıcı. Özellikle de bu kavurucu yaz sıcağında vize işlemleriyle uğraşmak tam bir işkence! İşte bu yüzden vizesiz bir ülke seçmek sizi bu işkenceden kurtarabilir. Peki, 115 ülkeden hangisini seçeceğim ben dediğini duyar gibiyim. Bu seçimi de kolaylaştırmak için size 4 kıtadan 4 ülke.

Avrupa – Makedonya:

Üsküp Makedonya

 

Hem tarihi hem yepyeni; Güney Avrupa’nın kalbindeki Makedonya kesinlikle gidilmeye değer bir ülke. İster Mustafa Paşa Camisi gibi Osmanlı eserlerini görebilir, ister ünlü Saat Kulesi’ni Su Kemeri’ni veya şehre yarım saat uzaklıktaki Matka Kanyonu’nu ziyaret edebilirsiniz.

Üsküp Makedonya

Niyetiniz ışıltılı Üsküp gecelerine akmaksa, acele etmenize gerek yok, kulüpler sabaha kadar açık! “Yok ben tatilde dinlenmek isterim” diyorsanız, ülkenin güneyindeki Arnavutluk sınırında yer alan Avrupa’nın en derin gölü Ohrid harika manzarasıyla size bekliyor.

Makdonya Ohrid
 

Asya – Güney Kore:

Seul Güney Kore
Çokuluslu teknoloji devlerinin, video oyunların ve inovasyonun anavatanı… Evet, her yıl 12 milyondan fazla turist ağırlayan Güney Kore’den bahsediyoruz. Online oyun turnuvaları için özel olarak inşa edilen, dünyanın ilk e-spor stadyumu mutlaka görmelisiniz.

güney kore

Ama başkent Seul çok daha fazlasını sunuyor! 1300’lü yıllardan bu yana ayakta kalan, Kore’nin meşhur yapılarından Gyeongbok Sarayı sizi büyülemeye hazır. ‘Einstein’in kopyası’ insansı robot Albert HUBO ile tanışmak isterseniz, yine doğru yerdesiniz. Seul’e kadar gelmişken, PSY’ın aynı adlı şarkısıyla ünlenen Gangnam semtine de uğrayın, lüks alışverişin, restoranların, özgün kafelerin ve eğlencenin tadını çıkarın.

 

Afrika – Fas:

Fas

Medeniyetlerin beşiği, kültürlerin kesişme noktası, sonsuz kumsalları, benzersiz manzaralarıyla macera dolu bir tatil vadeden diyar… Fas, doğa harikaları, renkli kültürü ve ilginç gelenekleriyle pek çok Afrika ülkesinden fazlasını sunuyor.

 

Afrika’nın, yüzünü Atlantik Okyanusu’na çevirmiş ülkesi Fas’ yılda 10 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapıyor. İster otantik Marakeş’i, ister efsanevi Kazablanka’yı ziyaret edin ama Berberi ve Akdeniz etkisinin görüldüğü Fas mutfağının ağız sulandıran lezzetlerini tatmadan zinhar dönmeyin!

Fas

 

Amerika – Arjantin:

Arjantin

Arjantin sadece sonsuz kumsallarıyla değil; sanatı, dansları ve futboluyla da ziyaretçiler için bir çekim merkezi. Klasik tangoya getirdiği caz ve klasik müzik tınılarıyla Tango Nuevo’yu yaratan Astor Piazzola’nın ve elbette top sürmenin, sağ kanadın şahı Maradona’nın vatanı Arjantin… ’

Arjantin

Güney Amerika’nın Paris’i’ başkent Buenos Aires muhteşem mimarisi, leziz yemekleri, şık mağazaları ve efsanevi gece hayatıyla öne çıkıyor. Eğer “Ben deniz, kum ve güneşten vazgeçmem!” diye tutturanlardansanız, Buenos Aires’e birkaç saat mesafedeki, ülkenin en büyük ikinci kenti Mar del Plata’yı es geçmeyin deriz!

Arjantin

 

Kaynak : Cokgezenadam.com (Güncellemeler Yapıldı)

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
1
wow
0