5 Adımda Arkadaşlarınızla Unutulmaz Bir Tatil Planlamanın Yolları

Henüz yaza veda etmemişken, arkadaşlarınızla eğlenceli ve programlı bir tatil yapmaya ne dersiniz? İşte 5 adımda mükemmel bir tatil planlamanın yolları...

5 Adımda Arkadaşlarınızla Unutulmaz Bir Tatil Planlamanın Yolları

5 Adımda Arkadaşlarınızla Unutulmaz Bir Tatil Planlamanın Yolları

 

Yılın en çok beklenen zamanı tatil mevsimidir. Kaç yaşında olduğunuz, ne iş yaptığınız fark etmez. Herkes tatil yapmaya bayılır. Ancak planlama kısmı bazen fazlasıyla yorucu olabiliyor. Sayısız seçenek arasından nasıl seçim yapılacağına, hangi rotanın takip edileceğine, hangi otelde kalınacağına veya hangi yere gidileceğine karar vermek zaman alır. Süreci optimize etmek ve tatil başlamadan tatil moduna girmeniz için bu kadar çok seçenek arasında size yardım etmek için sizlere bir rehber hazırladık.

1. Rotayı belirleyin


Planlama sürecinin ilk adımı basit bir soruyla başlamalı: Nereye gitmek istersiniz? Kendinize sormanız gereken soru bu. Cevaplamadan önce gerçekçi olmanız ve bütçenizi düşünmeniz gerekir. Hepimiz uzak ve egzotik yerleri gezmek ve keşfetmek istememize rağmen bunu yapmak her zaman mümkün değildir. Ne kadar para harcayabileceğinize karar vermeli ve bütçenizi planlamaya başlamalısınız. 

 

2. Ulaşım araçlarını ayarlayın


Rotayı belirledikten sonra ulaşım aracına karar vermelisiniz. Otobüs, araba veya uçakla mı seyahat edeceğinizi belirlemeniz gerek. Bu seçimi yaparken bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı düşünmelisiniz. Birçok insan uçakla seyahat etmeyi seçer. Çünkü, uçakla yolculuk rahattır ve zaman kazandırır. Neyse ki, artık çok uygun fiyatlarla online uçak bileti bulmak mümkün. Uçuş, otel ve araç kiralama rezervasyonu yapmanıza yardımcı olabilecek birçok uygulama da mevcut.

Arabayla seyahat etmek ise, aileler veya aynı şehirde yaşayan bir arkadaş grubu için idealdir. Yolda harcanan zaman, bağ kurmak ve yeni anılar oluşturmak için mükemmeldir. Aynı zamanda kendi rotanızı ve uğrak noktalarınızı belirleyip konforlu bir yolculuk yapma açısından otobüs ulaşımından çok daha avantajlıdır.

3. Gideceğiniz mekanlara karar verin


Tatil planlamasının ikinci kısmı ise, tatiliniz boyunca nereleri göreceğinizi ve hangi aktiviteleri yapacağınızı belirlemek olmalı. Gittiğiniz şehirde ziyaret etmek istediğiniz müzeler, sanat galerileri, mekanlar ve ilginizi çekebilecek aktiviteleri belirleyin. Akışa göre planlarınızda değişiklik yapabilirsiniz. Esnek olmakta fayda var.

4. Tatil arkadaşlarınızı seçin


Mükemmel bir tatil geçirmek istiyorsanız, tatil arkadaşlarınızı akıllıca seçmelisiniz. Örneğin, iş hayatından ve “çalışma” fikrinden olabildiğince uzakta, stressiz bir dinlence istiyorsanız, işkolik bir arkadaşınızla tatile çıkmanız pek de doğru bir seçim olmayabilir. Bu yüzden uyku saatlerinizin, eğlence anlayışınızın ve yaşam tarzınızın örtüştüğü, beklentilerinizi karşılayacak bir arkadaş grubu seçmelisiniz.

5. Bavulunuzu hazırlayın


Pek çok kişi için bavul hazırlamak, yolculuktan önce yapılması gereken yorucu ve sıkıcı bir faaliyettir. Bavul hazırlarken, gerçekleştirmeyi planladığınız aktiviteler için doğru kıyafetleri seçmeye çalışın. Mümkünse her gün için bir kombin belirleyin. Tatilde yapacağınız aktiviteler sırasında ihtiyaç duyacağınız şeylerin bir listesini yapmak verimli bir başlangıç olacaktır.

Kaynak:listelist.com

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0