Aile Dostu Şehirler

Seyahat kültürünün gelişmesi, paket tur fiyatlarının düşmesi, uçak seferlerinin artması derken aileler eskisinden çok daha fazla tatile çıkıyor. Yıl boyunca sömestr tatili başta olmak üzere resmi tatiller ve bayramlarda yeni yerlere gitmenin planlarını yapan çocuklu aileler hem çocukları için zihin açan bir etkinlik gerçekleştirirken hem de dinlenme fırsatını değerlendiriyor. Çocuklar ise yurt dışında yaşam ve iletişim gibi anlara tanık olup yepyeni bir dünyayı keşfediyor. Aile dostu şehirleri ziyaret ederek çocukla seyahat etmenin zor olduğuna inananları şaşırtabilirsiniz. Aile Dostu Şehirler 1. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde turizm merkezi Dubai, çocuklu aileler için de çok sayıda alternatif sunan bir destinasyon. Burj Khalifa’nın eşsiz manzarası, tema parkları ve alışveriş merkezleriyle hem çocuklar hem de yetişkinler için tam anlamıyla bir cennet olan Dubai’de plajlar da cıvıl cıvıl. Dünyanın en büyük kapalı tema parkı IMG Worlds of Adventure, su parkı Wild Wadi ve Şeyh Muhammed Kültür Merkezi Dubai kültürünü deneyimlemek ve benzersiz bir […]

Aile Dostu Şehirler

Seyahat kültürünün gelişmesi, paket tur fiyatlarının düşmesi, uçak seferlerinin artması derken aileler eskisinden çok daha fazla tatile çıkıyor.

Yıl boyunca sömestr tatili başta olmak üzere resmi tatiller ve bayramlarda yeni yerlere gitmenin planlarını yapan çocuklu aileler hem çocukları için zihin açan bir etkinlik gerçekleştirirken hem de dinlenme fırsatını değerlendiriyor. Çocuklar ise yurt dışında yaşam ve iletişim gibi anlara tanık olup yepyeni bir dünyayı keşfediyor.

Aile dostu şehirleri ziyaret ederek çocukla seyahat etmenin zor olduğuna inananları şaşırtabilirsiniz.

Aile Dostu Şehirler

1. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde turizm merkezi Dubai, çocuklu aileler için de çok sayıda alternatif sunan bir destinasyon. Burj Khalifa’nın eşsiz manzarası, tema parkları ve alışveriş merkezleriyle hem çocuklar hem de yetişkinler için tam anlamıyla bir cennet olan Dubai’de plajlar da cıvıl cıvıl.

Dünyanın en büyük kapalı tema parkı IMG Worlds of Adventure, su parkı Wild Wadi ve Şeyh Muhammed Kültür Merkezi Dubai kültürünü deneyimlemek ve benzersiz bir anıyla eve dönmek isteyenler için ideal.

2. San Francisco, ABD

7 tepeli şehir San Francisco, bu özelliği ile İstanbul’u anımsatırken, şehrin genel iklimi ve sıcakkanlı insanları tipik bir İzmir yansıması. Golden Gate Köprüsü’nden bisikletle geçebileceğiniz şehrin geniş yeşil alanları çocuklu aileler için muhteşem fırsatlar sunuyor.

San Francisco Körfezi’nde yer alan Angel Adası ise yürüyüş, bisiklet ve koşu gibi aktivitelerin yanı sıra yemek yemek ya da bir şeyler içip soluklanmak için de tercih edilebilir.

3. Amsterdam, Hollanda

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, dünyada en yoğun bisiklet kullanımının olduğu kentlerden biri. Kanalların sarıp sarmaladığı şehirde çocukla ziyaret edilebilecek onlarca butik müze bulunuyor. Çocukla binebileceğiniz tandem bisikletler ise aile aktivitesi için ideal.

NEMO Bilim Merkezi, yaz piknikleri için Vondelpark ve çocuklar için interaktif uygulamaların yapıldığı Rijkmuseum mutlaka ziyaret edilmeli.

4. Zürih, İsviçre

Hem yaz hem de kış mevsiminde İsviçre’nin en popüler kentlerinden biri olan Zürih, Alp Dağları’nın benzersiz coğrafyasına açılan bir kapı niteliğinde. Eğer yaz mevsiminde ziyaret ettiyseniz şehrin nehir ve göl kıyısındaki yürüyüş yollarını keşfedip serinleyebilirsiniz.

FIFA Dünya Kupası Müzesi, futbola merakı olan çocuklar için hoş bir durak. Bisiklet ve kaykay parklarıyla alternatif aktivitelere ev sahipliği yapan şehir merkezinde dağ sporları yapmak için ise Zürih’ten Interlaken’e giden trene binmeniz gerekiyor. Bu tren Alp Dağları’nın görkemli dünyasını keşfetmek için muhteşem bir rotayı izliyor.

Kaynak: turna.com

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.