Almanya’da Araba Kiralama

Avrupa

Alman Kiralık Araba Almak İçin İpuçları ve Öneriler

 Burada en iyi ipuçlarımızı toplayın ve Almanya’ya yapacağınız seyahatiniz için en iyi kiralık arabayı bulun. Süreç, diğer herhangi bir Batılı ulusunkine çok benziyor, ancak ipuçları, seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Almanya’da Araba Kiralama Rehberi

 • Almanya’ya uçmadan önce kiralık araçları arayın ve aracınızı önceden rezerve edin (en az 14 gün önce). Varışta rezervasyondan daha iyi fiyatlar alacaksınız. Büyük şirketin (Hertz, Sixt, vb.) Bültenlerine kayıt olun ya da anlaşmalar için sosyal medyada takip edin. Ek bir bonus olarak, Almanya’da arabanızın sizi beklediğini bilerek daha rahat hissedeceksiniz.

 • Alman otomobilleri genellikle manuel şanzımanla birlikte gelir (vites değiştirme). Otomatik şanzıman tercih ederseniz, kiralama şirketine sorun ve çoğu sizi ağırlayabilir. Bu, birçok şey gibi – ek bir ücrete neden olabilir.

 • Kiralık arabalar tüm havaalanlarında ve en büyük tren istasyonlarında ve büyük şehirlerde daha fazla lokasyonda mevcuttur.

Almanya için Sürücünün Gereksinimleri

 • Almanya’da bir araba kiralamak için, eyalet veya eyaletinizden geçerli bir sürücü belgesine ihtiyacınız var.

 • Ziyaretçiler aynı zamanda dünya çapında birçok yerde sadece yaklaşık 15 $ ve kabul edilen Uluslararası Sürüş İzni almayı düşünebilirler. Bu, geçerli ülkenizin ehliyetinizin tamamlayıcısı olan ve 1 yıl süreyle geçerli olan bir belgedir. Ancak, bu belge Almanya için gerekli değildir.

 • ABD’li sürücüler için, Almanya’da altı aydan 1 yıla (lisansınızın bulunduğu ülkeye bağlı olarak) devam etmek istiyorsanız, bir Alman lisansı almanız gerekmektedir. Farklı ülkeler (ve her ABD Eyaleti) bir Alman lisansı almak için bireysel karşılıklılık programlarına sahiptir.

 • Almanya’da yasal sürüş yaşı 18, ancak genellikle bir araba kiralamak için 21’den fazla sürücü olması gerekiyor. Şirkete bağlı olarak, 25 yaşına kadar prim ödeyebilirler.

 • Birkaç araba kiralama , uluslararası bir ehliyet talep ediyor, bu yüzden gitmeden önce kontrol edin; Uluslararası bir sürücü ehliyetine ihtiyacınız varsa, herhangi bir AAA konumunda kolayca alabilirsiniz.

Alman Kiralık Otomobillerinde Ücretler

Baz oranları, yılın zamanına, kira süresine, şoförün yaşına, gidilecek yere ve kiralanan yerin konumuna göre değişmektedir. En iyi fiyatı bulmak için alışveriş yapın. Ücretlerin genellikle% 16 Katma Değer Vergisi (KDV), kayıt ücreti veya herhangi bir havalimanı ücretini içermediğini (ancak gerekli üçüncü şahıs sorumluluk sigortasını da içerdiğini) unutmayın. Bu ek ücretler günlük kiralamanın% 25’ine kadar çıkabilir.

Almanya’da Sürüş İçin Hava Koşulları

 • Ana yollar çok iyi korunur, ancak koşullar hızla değişebilir. Karayolundaki ekranlar, şartlar, değişiklikler, vb. Hakkında güncellemeler sunar.
 • Kar yağdığında çok dikkatli sür. Küçük dağ yolları, bölgeye yabancı olanlar için hain olabilir. Kiralık şirketinize özel kış lastikleri sorun.

Almanya’da Sürüş İçin Yol Tarifi

 • Bir GPS yardımıyla Almanya üzerinden yolunuzu bulun; Çoğu kiralama şirketi ek bir ücret karşılığında GPS sunmaktadır. Küçük ücret genellikle buna değer. Almanca bilmiyorsanız, yola çıkmadan önce kiracıyı dil ayarlarını değiştirmesini rica etmelisiniz.

 • Diğer Avrupa ülkelerini keşfetmek için mi planlıyorsunuz? İlk önce kiralama şirketinizle görüşün ve kiralık aracınızın sınır boyunca gitmesine izin verildiğinden emin olun. Bir yakının Polonya veya diğer Doğu Avrupa ülkelerine götürülmesi için gerekli kısıtlamalar veya daha yüksek primler söz konusu olabilir. Ücretler normalde normal oranlardan% 20 ila% 30 daha fazladır, ancak konuma göre değişir.

Acil bir durumda…

Acil telefon numaraları:

 • Polis için 110
 • Ambulans için 112

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle