Almanya’da Görülesi 8 Harika Güzellik

Almanya seyahati planlayanlar için sizlere yazımızda Almanya’nın görülmeye değer 8 harika güzellikleri nelerdir? Bunlardan bahsedeceğiz. Almanya’nın görülmeye değer 8 harika güzellikleri nelerdir? Bundan bahsetmeden önce sizlere kısaca Almanya ülkesinden bahsedeceğiz. Almanya nüfusu ne kadardır? Almanya hangi ülkelere komşudur? Kısaca bunlardan bahsettikten sonra Almanya da görülmeye değer harika güzelliklerini yazımızda ele alacağız. Almanya Almanya Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyinde Avusturya ve İşviçre, batısında ise Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunan bir Orta Avrupa ülkesidir. Ülke iklimi ılıman olmakla birlikte yüzölçümü ise 357.578 km’dir. Ayrıca Almanya nüfusu 83 milyon olup Avrupa Birliğinin en kalabalık ülkesidir. Almanya Amerika Birleşik Devletlerinden sonra en çok göç alan ülke olmaktadır. Almanya’nın başkenti Berlin olup ülkenin resmi dili ise Almancadır. Almanya da Görmeden Dönülmemesi Gereken Güzellikler Seyahatinizi planladınız biletler alındı, bavullar hazırlandı. Almanya’ya uçacaksınız ancak Almanya da gezilecek yerler neresi? Bilmiyorsanız işte doğru yerdesiniz. Sizler için hazırladığımız yazımızda Almanya seyahatinizde görmemiz gereken […]

Almanya’da Görülesi 8 Harika Güzellik

Almanya seyahati planlayanlar için sizlere yazımızda Almanya’nın görülmeye değer 8 harika güzellikleri nelerdir? Bunlardan bahsedeceğiz.

Almanya’nın görülmeye değer 8 harika güzellikleri nelerdir? Bundan bahsetmeden önce sizlere kısaca Almanya ülkesinden bahsedeceğiz. Almanya nüfusu ne kadardır? Almanya hangi ülkelere komşudur? Kısaca bunlardan bahsettikten sonra Almanya da görülmeye değer harika güzelliklerini yazımızda ele alacağız.

Almanya

Almanya Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyinde Avusturya ve İşviçre, batısında ise Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunan bir Orta Avrupa ülkesidir. Ülke iklimi ılıman olmakla birlikte yüzölçümü ise 357.578 km’dir. Ayrıca Almanya nüfusu 83 milyon olup Avrupa Birliğinin en kalabalık ülkesidir. Almanya Amerika Birleşik Devletlerinden sonra en çok göç alan ülke olmaktadır. Almanya’nın başkenti Berlin olup ülkenin resmi dili ise Almancadır.

Almanya da Görmeden Dönülmemesi Gereken Güzellikler

Seyahatinizi planladınız biletler alındı, bavullar hazırlandı. Almanya’ya uçacaksınız ancak Almanya da gezilecek yerler neresi? Bilmiyorsanız işte doğru yerdesiniz. Sizler için hazırladığımız yazımızda Almanya seyahatinizde görmemiz gereken 8 harika güzelliklerden bahsedeceğiz.

  1. Brandenburg Kapısı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan tarihi Brandenburg Kapısı 1791 yılında inşa edilmiştir. İnşasında Atinadaki Akropolisten esinlenildiği söylenen Brandenburg Kapısı Almanya da görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

  • Köln Katedrali

Adında da anlaşılacağı üzere Almanya’nın Köln şehrinde bulunan Köln Katedrali gotik bir mimari eserdir. 56 ayağı bulunan katedral 6.166 metrekarelik bir büyüklüğe sahiptir. Avrupa’nın en büyük Katolik Kilisesi unvanını elinde bulunduran katedral Almanya da ziyaret edebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır.

  • Kara Orman

Avrupa’nın en çok turist çektiği dağlık bölgesi olan Black Forest ormanlık tepeleriyle bilinmektedir. Dikdörtgen şeklinde bulunan bölge de nesli tükenmekte olan Bozkurtlarda yaşamaktadır. Bölge konumu itibariyle de Fransa sınırı yakınlarındadır.

  • Neuschwanstein Kalesi

Ammergau ve Allgau Alpleri arasında yer alan Füssen eski kentinde bulunan Neuschwanstein Kalesi Avrupa’nın en ünlü kraliyet kalesidir. 1869-1889 yılları arasında yapılan kale aynı zamanda Walt Disney’e de ilham olmuştur.

  • Ren Vadisi

Avrupa’nın en güzel ve en önemli su yolu olan Ren toplamda 1.320 km uzunluğunda yer almaktadır. Nehir İsviçre’den başlayıp Almanya’ya kadar gelen bu nehri farklı birçok noktadan görmek mümkündür. Tam bir doğa harikası olan Ren Vadisini en güzel görebileceğiniz yer ise Yukarı Orta Ren bölümüdür. Ayrıca bölgede görülmeye değer kaleler ve kasaba sayıları ile de Ren Vadisi Almaya da görülmesi gereken yerler nelerdir? Sorusunun cevaplarından birini oluşturmaktadır.

  • Zugspitze Masifi

Avusturya ve Almanya sınır kapılarının da yer aldığı  Wetterstein Dağının parçası olan Zugspitze Masifini görmek için teleferik ile ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Görülmeye değer 2962 metrelik doğu zirvesinde ise haç simgesi bulunmakta olup Masif etrafında vakit geçirebileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır.

  • Königsee

Salzburg yakınlarında bulunan Bavyera Gölü Berchtesgadener Land olarak da adlandırılan bölgenin güzel yerlerinden biridir. Tam bir yürüyüş cenneti olan bu yerin en çok tercih edilen yürüyüş güzergahları ise  Königsseenin doğusunda Painters Cornere doğru giden rotalardır.

  • Berlin Duvarı

Almanya da gezilecek tarihi yerlerdenbiride muhakkak ki Berlin Duvarıdır. Berlin Duvarı 1961 yılında inşa edilmiş olup İkinci Dünya Savaşından sonra oluşan yeni düzen Soğuk Savaş dönem zihniyetini anlatan bir yapıdır. Duvar 1990 yılında yıkılmasına karşın kalan bir kısmında ise graffiti ile kaplanmış alanlar mevcuttur. Ayrıca Berlin Duvarı sergisi ile de Duvarın tarihini daha yakından ve detaylıca öğrenme şansı elde edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Almanya Berlin Gezi Rehberi: Unutulmaz Deneyimler ve İpuçları

Avrupa 5 ay önce

Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk planlıyorsanız, bu gezi rehberi tam size göre! Ulaşım ipuçları, lezzet durakları, sanat ve eğlence önerileri burada. Berlin’e gidmeden önce mutlaka okuyun!

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya, Batı Avrupa’da İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Ülke 17 özerk bölgeye ayrılmıştır. Başkent Madrid, Kraliyet Sarayı’na ve Avrupalı ​​ustaların eserlerinin sergilendiği Prado müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Segovia’da bir orta çağ kalesini ve bozulmamış bir Roma su kemerini ziyaret edebilirsiniz. Katalonya‘nın başkenti Barselona, ​​Sagrada Fam kilisesi de dahil olmak üzere Antoni Gaud’un simge yapılarıyla tanınır. Granada İspanya’da Granada’yı ziyaret ediyorsanız, seyahatinizi muhtemelen Mart-Mayıs ayları için planlamak isteyebilirsiniz. Bu, şehrin ikliminin en rahat olduğu zamandır ve çeşitli etkinlik ve aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehri kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, araç kiralayabilir ya da yerel rehberlerin eşliğinde Granada gezisi yapabilirsiniz. Bu şehir, Alhambra adı verilen muhteşem bir saray kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil, huzurlu bahçeleri, görkemli çeşmeler ve beyaz çakıllı bir yolla çevrilidir. Granada’nın zengin tarihi, Hristiyan ve İslami tarzların bir karışımı olan mimarisine yansır. Granada’nın Eski Kenti Granada’nın Eski Kenti ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu bölge, orta çağ sokak planını ve dolambaçlı, dar sokaklarını koruyarak UNESCO Dünya Mirası Listesi‘negirmiştir. Burada […]

İspanya Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya Madrid gezi rehberimizde size bu ülkede de keşfedecek birçok fırsat olduğunu anlatmaya çalışacağız. İspanya Madrid hiç uyumayan bir şehir olmasıyla da öne çıkan bir şehir olan İspanya’nın başkentinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En canlı mahallelerinin sokaklarında kaybolmak, müzeleri gezmek, merkezde alışveriş yapmak veya yeşil alanlarında dolaşarak dinlenmek için mükemmel olan Madrid, hem kaçmak hem de mükemmel gastronomisinin tadını çıkarmak için ideal bir şehir. Ya pazarlarından birinde ya da en ünlü yerlerinden geçen bir tapas güzergahında kaçamak yapmak için! Şehir sonsuz deneyimler sunsa da, El Escorial gibi ona en yakın harikalardan birine bir gezi yapmak isterseniz uzatabileceğiniz başlıca turistik mekanları tanımanın 3 ila 4 gün sürdüğünü düşünüyoruz. Puerta del Sol Başkente yapılan mükemmel bir ziyaret, genellikle tarihi Chocolatería San Ginés’de kahvaltıda yemek çubuklu lezzetli bir sıcak çikolata veya La Mallorquina’da ev yapımı bir Napoliten ile başlar ve ardından Puerta del Sol’a yaklaşır. Günün 24 saati açık olan bu geniş alandaki en sembolik yer, […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.