Almanya’da Görülesi 8 Harika Güzellik

almanya'da gezilecek yerler Avrupa

Almanya seyahati planlayanlar için sizlere yazımızda Almanya’nın görülmeye değer 8 harika güzellikleri nelerdir? Bunlardan bahsedeceğiz.

Almanya’nın görülmeye değer 8 harika güzellikleri nelerdir? Bundan bahsetmeden önce sizlere kısaca Almanya ülkesinden bahsedeceğiz. Almanya nüfusu ne kadardır? Almanya hangi ülkelere komşudur? Kısaca bunlardan bahsettikten sonra Almanya da görülmeye değer harika güzelliklerini yazımızda ele alacağız.

Almanya

Almanya Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyinde Avusturya ve İşviçre, batısında ise Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunan bir Orta Avrupa ülkesidir. Ülke iklimi ılıman olmakla birlikte yüzölçümü ise 357.578 km’dir. Ayrıca Almanya nüfusu 83 milyon olup Avrupa Birliğinin en kalabalık ülkesidir. Almanya Amerika Birleşik Devletlerinden sonra en çok göç alan ülke olmaktadır. Almanya’nın başkenti Berlin olup ülkenin resmi dili ise Almancadır.

Almanya da Görmeden Dönülmemesi Gereken Güzellikler

Seyahatinizi planladınız biletler alındı, bavullar hazırlandı. Almanya’ya uçacaksınız ancak Almanya da gezilecek yerler neresi? Bilmiyorsanız işte doğru yerdesiniz. Sizler için hazırladığımız yazımızda Almanya seyahatinizde görmemiz gereken 8 harika güzelliklerden bahsedeceğiz.

  1. Brandenburg Kapısı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan tarihi Brandenburg Kapısı 1791 yılında inşa edilmiştir. İnşasında Atinadaki Akropolisten esinlenildiği söylenen Brandenburg Kapısı Almanya da görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

  • Köln Katedrali

Adında da anlaşılacağı üzere Almanya’nın Köln şehrinde bulunan Köln Katedrali gotik bir mimari eserdir. 56 ayağı bulunan katedral 6.166 metrekarelik bir büyüklüğe sahiptir. Avrupa’nın en büyük Katolik Kilisesi unvanını elinde bulunduran katedral Almanya da ziyaret edebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır.

  • Kara Orman

Avrupa’nın en çok turist çektiği dağlık bölgesi olan Black Forest ormanlık tepeleriyle bilinmektedir. Dikdörtgen şeklinde bulunan bölge de nesli tükenmekte olan Bozkurtlarda yaşamaktadır. Bölge konumu itibariyle de Fransa sınırı yakınlarındadır.

  • Neuschwanstein Kalesi

Ammergau ve Allgau Alpleri arasında yer alan Füssen eski kentinde bulunan Neuschwanstein Kalesi Avrupa’nın en ünlü kraliyet kalesidir. 1869-1889 yılları arasında yapılan kale aynı zamanda Walt Disney’e de ilham olmuştur.

  • Ren Vadisi

Avrupa’nın en güzel ve en önemli su yolu olan Ren toplamda 1.320 km uzunluğunda yer almaktadır. Nehir İsviçre’den başlayıp Almanya’ya kadar gelen bu nehri farklı birçok noktadan görmek mümkündür. Tam bir doğa harikası olan Ren Vadisini en güzel görebileceğiniz yer ise Yukarı Orta Ren bölümüdür. Ayrıca bölgede görülmeye değer kaleler ve kasaba sayıları ile de Ren Vadisi Almaya da görülmesi gereken yerler nelerdir? Sorusunun cevaplarından birini oluşturmaktadır.

  • Zugspitze Masifi

Avusturya ve Almanya sınır kapılarının da yer aldığı  Wetterstein Dağının parçası olan Zugspitze Masifini görmek için teleferik ile ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Görülmeye değer 2962 metrelik doğu zirvesinde ise haç simgesi bulunmakta olup Masif etrafında vakit geçirebileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır.

  • Königsee

Salzburg yakınlarında bulunan Bavyera Gölü Berchtesgadener Land olarak da adlandırılan bölgenin güzel yerlerinden biridir. Tam bir yürüyüş cenneti olan bu yerin en çok tercih edilen yürüyüş güzergahları ise  Königsseenin doğusunda Painters Cornere doğru giden rotalardır.

  • Berlin Duvarı

Almanya da gezilecek tarihi yerlerdenbiride muhakkak ki Berlin Duvarıdır. Berlin Duvarı 1961 yılında inşa edilmiş olup İkinci Dünya Savaşından sonra oluşan yeni düzen Soğuk Savaş dönem zihniyetini anlatan bir yapıdır. Duvar 1990 yılında yıkılmasına karşın kalan bir kısmında ise graffiti ile kaplanmış alanlar mevcuttur. Ayrıca Berlin Duvarı sergisi ile de Duvarın tarihini daha yakından ve detaylıca öğrenme şansı elde edebilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle