Almanya’nın Başkentine Yolculuk

Bu yazıda Almanya’nın başkentine yolculuk yapacağız. Almanya’nın başkentinde gezilecek yerleri sıralayacağız ve içlerinden iki tanesi hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Bu yazıda Almanya’nın başkentine yolculuk yapacağız. Almanya’nın başkentinde gezilecek yerleri sıralayacağız ve içlerinden iki tanesi hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Almanya’nın Başkenti Olan Berlin’de Gezilecek Yerler Berlin’ de gezilebilecek birçok yer mevcuttur. Fakat burada önemli birkaç yerin adını sıralanacaktır. Bu önemli yerler şu şekilde sıralanabilir; Brandenburg Kapısı Alexander Meydanı Müze Adası Berlin Katedrali Holocaust Anıtı Charlottenburg Sarayı Bergama Müzesi Berlin Duvarı Parlamento Binası Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi DDR Müzesi Bu sıralanan yerler Berlin’ de bulunan önemli yerlerden bazılarıdır. Seyahat planınıza ekleyerek Berlin’ i daha iyi tanıyabilirsiniz. Brandenburg Kapısı Berlin’de ilk gezilecek yerlerin başında gelen bir yerdir. Brandenburg kapısı 18. yüzyılda yapılmıştır. Şehrinden simge eserlerinden biridir. Eserin orijinal adı ise Brandenburger Tor’dur. Berlin’ in en çok ziyaretçisi olan yerlerinden biridir. Yapıtın mimarı Carl Gotthard Langhans’dır. Kendisi kapıyı yaparken Atina’daki akropolisin girişinden esinlenmiştir. Kapı […]

Almanya’nın Başkentine Yolculuk

Bu yazıda Almanya’nın başkentine yolculuk yapacağız. Almanya’nın başkentinde gezilecek yerleri sıralayacağız ve içlerinden iki tanesi hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

Bu yazıda Almanya’nın başkentine yolculuk yapacağız. Almanya’nın başkentinde gezilecek yerleri sıralayacağız ve içlerinden iki tanesi hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

Almanya’nın Başkenti Olan Berlin’de Gezilecek Yerler

Berlin’ de gezilebilecek birçok yer mevcuttur. Fakat burada önemli birkaç yerin adını sıralanacaktır. Bu önemli yerler şu şekilde sıralanabilir;

 • Brandenburg Kapısı
 • Alexander Meydanı
 • Müze Adası
 • Berlin Katedrali
 • Holocaust Anıtı
 • Charlottenburg Sarayı
 • Bergama Müzesi
 • Berlin Duvarı
 • Parlamento Binası
 • Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi
 • DDR Müzesi

Bu sıralanan yerler Berlin’ de bulunan önemli yerlerden bazılarıdır. Seyahat planınıza ekleyerek Berlin’ i daha iyi tanıyabilirsiniz.

Brandenburg Kapısı

Berlin’de ilk gezilecek yerlerin başında gelen bir yerdir. Brandenburg kapısı 18. yüzyılda yapılmıştır. Şehrinden simge eserlerinden biridir. Eserin orijinal adı ise Brandenburger Tor’dur. Berlin’ in en çok ziyaretçisi olan yerlerinden biridir. Yapıtın mimarı Carl Gotthard Langhans’dır. Kendisi kapıyı yaparken Atina’daki akropolisin girişinden esinlenmiştir. Kapı yaklaşık olarak 26 metre yüksekliğindedir. Neo klasik mimari ile inşa edilmiştir. Kapının tepesinde Quadriga isimli bir heykel bulunmaktadır. Heykeli yapan kişi ise Johann Gottfried Schadow’dur.

Charlottenburg Sarayı

Saray Prusya prensesi olan Sophie Charlotte von Brandenburg için inşa edilmiştir. Sarayın ismi de prensesin adından gelmektedir. Yazlık bir saraydır ve yaklaşık olarak 1600’lü yılların sonunda inşa edilmiştir. Saray 1700’lü yılların ortasında ise genişletilmiştir. Saray Hohenzollern Hanedanı döneminden kalmadır ve bu dönemin en büyük ve en önemli eseridir. Bu sayede her yıl binlerce turist bu sarayı ziyaret etmektedir. Sarayı ilk olarak Arnold Nering yapmıştır. Genişletme planlarını yapan kişi ise Georg Wenzeslaus von Knobelsdorff’dur. Sarayın en önemli olarak gösterilen yerleri ise Altın Galeri ve Beyaz Salon’dur.

Kaynak

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.