Alplerin Gölgesinde 5 Ülke

Alplerin Gölgesinde 5 Ülke

Alplerin Gölgesinde 5 Ülke
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke
Alplerin Gölgesinde 5 Ülke

Strazburg: Avrupa Birliği'nin yönetim birimlerine ev sahipliği yapan Strazburg,sınır kenti olması nedeniyle konuklarına tipik bir Fransız kentinden çok daha fazlasını sunuyor.Alman kültüründen de izler taşıyan kent şarapçılık ile gastronomide, Noel kutlamaları ile sosyal yaşamda farklılıklarını ortaya koyuyir.Bu özelliklerinin dışında şehir müzeler,özgün mimariye sahip tarihi yapılar ve parklar açısından zengin içeriğe sahip.

Küçük Fransa ( La Petite France) : Seyahat ettikleri şehirlerin her şeyden önce tarihini merak eden gezginler için Küçük Fransa ( La Petite France) ,Strazburg gezilecek yerler listelerinde mutlaka bulunması gereken bir yer.Çünki ilk yerleşimcilerini kentte yaşayan tabakacıların. değirmencilerin ve balıkçıların oluşturduğu bu tarihi bölge , 16. yüzyıldan kalma ahşap evleriyle Strazburg'un geçmişini yansıtıyor.

Cenevre: Küresel şehir kavramıyla özdeşleşmiş olan Cenevre, ilgi çekici tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde turistler tarafından her dönem rağbet görüyor.İsviçre Federal Devleti' ne bağlı 26 eyaletten birisini oluşturan şehir, uluslararası pek çok kuruluşun merkezi binasına ev sahipliği yapıyor.

Cenevre Gölü: İsviçre ile Fransa arasında konuşlanmış olan Cenevre Gölü ( Lake Geneva ), 581 kilometrelik yüz ölçümü ile büyük bir alanı kaplıyor.                  '' Le Mans''  ( Leman ) olarak adlandırılan gölün etrafında , otantik gemiler, yelkenler ve yat limanları göze çarpıyor.

Nice: Akdeniz'in mavi sularının hemen kıyısında kurulu olan sevimli şehir Nice gezilecek yerler bakımından Fransa' nln oldukça önemli turistlik şehirleri arasında yer alıyor.

Huzurlu ve sakin bir şehir olan Nice , Fransız mimarisini yansıtan çatılı evleri,şehrin kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz tarihi yapıları,görülmeye değer doğal güzellikleri ile her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor.

Friedrichshafen: Almaniya'nın güneyinde,Konstanz Gölü'nün kıyısında yer alan sahil şehri Friedrichshafen, bölgede Konstanz'dan sonra ikinci büyük şehir .Almanca Bodensee olarak anılan Konstanz Gölü, Almanya,İsviçre ve Avusturya arasında , Alp Dağları'nın yanı başında bulunuyor.

► Kaynakca Gösterilmeden Kullanılması Yasaktır.

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0