Amerika’nın En İlginç Festivalleri

Festivaller ilginizi çekiyor ve Amerika’nın en ilginç festivalleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Festivaller ilginizi çekiyor ve Amerika’nın en ilginç festivalleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Amerika gerçekten ilginç ve popüler festivaller ile adından söz ettiren bir ülkedir. Amerika’nın İlginç Festivalleri ​​​​​​Amerika’da birçok festival yapılmaktadır. Dünyanın her yerinden insanların katılımıyla gerçekleşen festivallerin en ilginçlerini sizin için derledik. Çıngıraklı Yılan Festivali Albuquerque Uluslararası Balon Festivali Coachella Festivali Burning Man Festivali Gelin bu festivallerin özelliklerine bir bakalım. Çıngıraklı Yılan Festivali ​​​​​​Her yıl Amerika’nın Texas eyaletinde düzenlenen bu akıl almaz festivalde ​​​​​bulunan çıngıraklı yılanlar bir araya toplanıyor. Festivalin amacı bölgedeki çıngıraklı yılanların sayısını kontrol altında tutmaktır. Hatta bu festivalde isteyen yılanları yiyebilmektedir. Albuquerque Uluslararası Balon Festivali Dünya’nın en büyük sıcak hava balonu festivalidir. Amerika’daki New Mexico’da gerçekleşen festival 9 gün sürmekte ve festival boyunda 800’den fazla sıcak hava balonu uçuşu gerçekleştirilmektedir. Coachella Amerika’nın olduğu kadar dünyanın da en ünlü festivallerinden biri […]

Amerika’nın En İlginç Festivalleri

Festivaller ilginizi çekiyor ve Amerika’nın en ilginç festivalleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Festivaller ilginizi çekiyor ve Amerika’nın en ilginç festivalleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Amerika gerçekten ilginç ve popüler festivaller ile adından söz ettiren bir ülkedir.

Amerika’nın İlginç Festivalleri

​​​​​​Amerika’da birçok festival yapılmaktadır. Dünyanın her yerinden insanların katılımıyla gerçekleşen festivallerin en ilginçlerini sizin için derledik.

  • Çıngıraklı Yılan Festivali
  • Albuquerque Uluslararası Balon Festivali
  • Coachella Festivali
  • Burning Man Festivali

Gelin bu festivallerin özelliklerine bir bakalım.

Çıngıraklı Yılan Festivali

​​​​​​Her yıl Amerika’nın Texas eyaletinde düzenlenen bu akıl almaz festivalde ​​​​​bulunan çıngıraklı yılanlar bir araya toplanıyor. Festivalin amacı bölgedeki çıngıraklı yılanların sayısını kontrol altında tutmaktır. Hatta bu festivalde isteyen yılanları yiyebilmektedir.

Albuquerque Uluslararası Balon Festivali

Dünya’nın en büyük sıcak hava balonu festivalidir. Amerika’daki New Mexico’da gerçekleşen festival 9 gün sürmekte ve festival boyunda 800’den fazla sıcak hava balonu uçuşu gerçekleştirilmektedir.

Coachella

Amerika’nın olduğu kadar dünyanın da en ünlü festivallerinden biri olan Coachella, her yılın nisan ayında, Güney Kaliforniya’da bulunan Colorado Çölü’nde gerçekleşen bir müzik festivalidir.

Festivale dünyaca ünlü yıldızlar katılmakta ve festivali genelde iki hafta sonu boyunca devam etmektedir. Festivalin çölde gerçekleşmesi oldukça ilgi çekicidir. Katılımcılar genelde etnik ve otantik desenli kıyafetler tercih eder. Artık Coachella için giyim kültürü dahi oluşmuştur denilebilir.

Burning Man

Amerika’ nın Nevada eyaletinde bulunan Black Rock Çölü’nde gerçekleşen Burning Man’a ünlüler epey katılım sağlar. Bir hafta süren festival adını festivalin son günü ahşaptan yapılmış kuklanın yakılmasından alıyor.

Burning Man her yıl Ağustos Eylül ayları arasında düzenlenmektedir. Bu festivalde yine çölde gerçekleşmesiyle ilgi toplamakta, dünyanın her yerinden insan festivale katılım sağlamaktadır. Festivale gidenler karavanda veya çadırda kalıyorlar.

Kaynak

Benzer Yazılar

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Festival 4 yıl önce

Datça’da bulutların dağlara, toprağın denize, rüzgarların teknelerin beline sarılması gibi Datça’nın insanı da doğaya sarılır aşkla. Bu aşkın gücüne dayanamaz bademler, açıverir çiçeklerini. Çünkü önümüz bahardır, önümüz aydınlıktır, berekettir. Sabırsız çiçekleri selamlar dünyayı ve insanı emekten, güzellikten, kardeşlikten yana olan. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bir araya gelir insanlar, gönüllerde de açar badem çiçekleri. Balıkaşıran’dan Knidos’a kadar köyler şöyle bir silkinir, türküler söylenir, kol kola girilir, oyunlar oynanır. Yüz yaşında nineler doğrulur, maniler söyler toprağa, doğaya, bademe dair, çiftçi tarlasına adımını atar, kadınların yanakları pembeleşir, çocukların daha bir kanı kaynar. Yarımada şenlenir, bir curcuna başlar. Mavi yolculukların gözde rotası… Datça merkezde gün boyu gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz. Eğer başka yer diye tutturursanız, yarımadadaki koylara günlük turlar düzenleyen teknelerin kalktığı küçük limana uğramanız gerekiyor. Bu turların durakları, bizim zaten tavsiye edeceğimiz doğal harikalar; İnce Burun, Dilek Mağarası, Domuz Çukuru, Hayıtbükü, Kargı, Hurmalı Bük, Dişlice Adası ve Dimitri Koyu… Eski Datça Bir zamanlar […]

KOMŞU YUNANİSTAN’DA RENKLİ BİR EĞLENCE: İSKEÇE KARNAVALI

Festival 4 yıl önce

Komşumuz Yunanistan’ın İskeçe kenti, her yıl çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bu yıl şubat ayında gerçekleşecek İskeçe Karnavalı, misafirleri yine renkli görüntüler bekliyor. Her yıl yüz binlerce kişinin katıldığı İskeçe Festivali‘nde sınırsız eğlencenin tadına varabilirsiniz.. İşte İskeçe Karnavalı ile ilgili detaylar… İskeçe Karnavalı, sayesinde her yıl ziyaretçi akınına uğrayan Yunanistan, misafirlerini sınırsız eğlenceye davet ediyor. Bu renkli festival dünyada diğer örnekleri olan Venedik ve Rio Karnavalları gibi çok renkli bir şekilde kutlanıyor. Karnavalın anlamına bakacak olursak, Hristiyanların Büyük Perhiz dediği oruç döneminin başlamasından önceki hafta sonu yaptığı kutlamadır. Bu dönemde insanlar birbirinden renkli kıyafetler ve maskeler giyerek eğlencelere katılıyorlar. Ayrıca süslenmiş araçlar ile yapılan geçit törenin yanı sıra, panayır tarzı yöresel yiyecek ve içeceklerin sunulduğu pazarları da görebilirsiniz. Yunanistan ve yakın ülkelerden yoğun bir katılımın olduğu karnaval hoşça vakit geçireceğiniz ve eğleneceğiniz muhteşem bir etkinliktir. Görsellik ve eğlence anlayışı açısından kendinizi adeta Rio Karnavalı’nda hissedeceğiniz İskeçe Festivali’nde, katılımcılar birbirinden renkli ve ilginç kostümler […]

AYDER YAYLASI’NIN TERTEMİZ HAVASINDA: KARDAN ADAM FESTİVALİ

Festival 4 yıl önce

Kaçkar Dağları’nın çam ormanları arasında, şelaleri ve evleriyle ünlü Ayder Yaylası 24-26 Ocak 2020 tarihlerinde düzenlenecek 13. Ayder Kardan Adam Festivali’ne hazırlanıyor. 2007 yılından beri her sene düzenlenen festival kapsamında yarışmalar, konserler, DJ performansları ve daha birçok etkinlik sizleri bekliyor. KIŞ FESTİVALİ KEYFİNİ AYDER YAYLASI’NDA YAŞAYIN Rize’nin Çamlıhemşin ilçe merkezine 19 km uzaklıkta bulunan doğa harikası Ayder Yaylası sadece yaz ve bahar aylarında değil kış aylarında da benzersiz bir güzellik sunuyor. Daha yaylaya varmadan yol boyunca gördüğünüz Bulut, Gürgendibi ve Aşıklar şelaleleri ile dört mevsim yeşilliğini kaybetmeyen çam ve ladin ağaçları Karadeniz’in güzelliğini önünüze sermeye başlıyor. Kaçkar Dağları’na tırmanmak isteyenlerin başlangıç noktası olan yayla bir tatil köyü görünümüyle sizi karşılıyor. Çamlıhemşin Belediyesi ve Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği (ÇADOSK) tarafından her yıl düzenlenen Ayder Kardan Adam Festivali, Ayder Yaylası’nın beyazlara bürünmüş yüzünü görmeniz için büyük bir fırsat! 1350 metre yükseklikte bulunan, Karadeniz’in […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.