Amerika’nın En İlginç Festivalleri

Festival

Festivaller ilginizi çekiyor ve Amerika’nın en ilginç festivalleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Festivaller ilginizi çekiyor ve Amerika’nın en ilginç festivalleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Amerika gerçekten ilginç ve popüler festivaller ile adından söz ettiren bir ülkedir.

Amerika’nın İlginç Festivalleri

​​​​​​Amerika’da birçok festival yapılmaktadır. Dünyanın her yerinden insanların katılımıyla gerçekleşen festivallerin en ilginçlerini sizin için derledik.

  • Çıngıraklı Yılan Festivali
  • Albuquerque Uluslararası Balon Festivali
  • Coachella Festivali
  • Burning Man Festivali

Gelin bu festivallerin özelliklerine bir bakalım.

Çıngıraklı Yılan Festivali

​​​​​​Her yıl Amerika’nın Texas eyaletinde düzenlenen bu akıl almaz festivalde ​​​​​bulunan çıngıraklı yılanlar bir araya toplanıyor. Festivalin amacı bölgedeki çıngıraklı yılanların sayısını kontrol altında tutmaktır. Hatta bu festivalde isteyen yılanları yiyebilmektedir.

Albuquerque Uluslararası Balon Festivali

Dünya’nın en büyük sıcak hava balonu festivalidir. Amerika’daki New Mexico’da gerçekleşen festival 9 gün sürmekte ve festival boyunda 800’den fazla sıcak hava balonu uçuşu gerçekleştirilmektedir.

Coachella

Amerika’nın olduğu kadar dünyanın da en ünlü festivallerinden biri olan Coachella, her yılın nisan ayında, Güney Kaliforniya’da bulunan Colorado Çölü’nde gerçekleşen bir müzik festivalidir.

Festivale dünyaca ünlü yıldızlar katılmakta ve festivali genelde iki hafta sonu boyunca devam etmektedir. Festivalin çölde gerçekleşmesi oldukça ilgi çekicidir. Katılımcılar genelde etnik ve otantik desenli kıyafetler tercih eder. Artık Coachella için giyim kültürü dahi oluşmuştur denilebilir.

Burning Man

Amerika’ nın Nevada eyaletinde bulunan Black Rock Çölü’nde gerçekleşen Burning Man’a ünlüler epey katılım sağlar. Bir hafta süren festival adını festivalin son günü ahşaptan yapılmış kuklanın yakılmasından alıyor.

Burning Man her yıl Ağustos Eylül ayları arasında düzenlenmektedir. Bu festivalde yine çölde gerçekleşmesiyle ilgi toplamakta, dünyanın her yerinden insan festivale katılım sağlamaktadır. Festivale gidenler karavanda veya çadırda kalıyorlar.

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle