Anadolujet filosundaki uçak sayısı 57’ye çıkacak

Türk Hava Yolları’nın yurt dışı uçuşlarına başlamaya hazırlanan alt markası Anadolujet, yönetici ve çalışanlarına yaptığı duyuruyla filosunun 57 uçağa çıkacağını ve dış hat biletlerinin 13 Ocak 2020 itibariyle satışa sunulacağını açıkladı. Türk Hava Yolları’nın yurt dışı uçuşlarına başlamaya hazırlanan alt markası Anadolujet, yönetici ve çalışanlarına yaptığı duyuruyla filosunun 57 uçağa çıkacağını ve dış hat biletlerinin 13 Ocak 2020 itibariyle satışa sunulacağını açıkladı. 29 Mart 2020’den itibaren dış hat uçuşlarına başlayacak Anadolujet, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Abu Dhabi, Amsterdam, Bağdat, Bahreyn, Bakü, Barcelona, Berlin Tegel, Brüksel, Dammam, Dubai, Düsseldorf, Frankfurt, Cidde, Kuveyt, Medine, Milano, Münih, Paris Charles de Gaulle, Riyad, Roma, Stuttgart, Tiflis, Tahran, Londra, Tel Aviv ve Viyana’ya sefer düzenleyecek. THY’nin alt markası aynı zamanda Antalya, Bodrum, İzmir’den Kuveyt’e ve yine İzmir’den Tel Aviv’e uçacak. İşte Anadolujet tarafından yapılan o açıklama: “Sayın Yöneticilerimiz, Değerli Çalışma Arkadaşlarımız, AnadoluJet, 2020 yaz tarifesi itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan dış hat uçuşlarına başlıyor. Bir Türk Hava Yolları […]

Anadolujet filosundaki uçak sayısı 57’ye çıkacak

Türk Hava Yolları’nın yurt dışı uçuşlarına başlamaya hazırlanan alt markası Anadolujet, yönetici ve çalışanlarına yaptığı duyuruyla filosunun 57 uçağa çıkacağını ve dış hat biletlerinin 13 Ocak 2020 itibariyle satışa sunulacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları’nın yurt dışı uçuşlarına başlamaya hazırlanan alt markası Anadolujet, yönetici ve çalışanlarına yaptığı duyuruyla filosunun 57 uçağa çıkacağını ve dış hat biletlerinin 13 Ocak 2020 itibariyle satışa sunulacağını açıkladı.

29 Mart 2020’den itibaren dış hat uçuşlarına başlayacak Anadolujet, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Abu Dhabi, Amsterdam, Bağdat, Bahreyn, Bakü, Barcelona, Berlin Tegel, Brüksel, Dammam, Dubai, Düsseldorf, Frankfurt, Cidde, Kuveyt, Medine, Milano, Münih, Paris Charles de Gaulle, Riyad, Roma, Stuttgart, Tiflis, Tahran, Londra, Tel Aviv ve Viyana’ya sefer düzenleyecek. THY’nin alt markası aynı zamanda Antalya, Bodrum, İzmir’den Kuveyt’e ve yine İzmir’den Tel Aviv’e uçacak.

İşte Anadolujet tarafından yapılan o açıklama:

“Sayın Yöneticilerimiz, Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

AnadoluJet, 2020 yaz tarifesi itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan dış hat uçuşlarına başlıyor. Bir Türk Hava Yolları markası olarak 2008 yılında düşük maliyetli taşıyıcı (LCC – Low Cost Carrier) iş modeliyle operasyonlarına başlayan, 11 yıldır 100 milyonu aşkın yolcusuna güvenli, uygun ve konforlu uçuş imkanı sunan AnadoluJet, Türk Hava Yolları’nın Deneyimli kabin ve okpit ekipleriyle verdiği bu hizmeti şimdi de dünyanın birçok ülkesine taşımaya hazırlanıyor.

AnadoluJet,16 ülkede 26 noktayı daha uçuş ağına ekleyerek 57 uçağa ulaşacak filosuyla iç hatlarla birlikte 68 nokta ve toplamda 107 hatta uçuş gerçekleştirecek. AnadoluJet’in yeni uçuş ağını kapsayanbilet satışları 13 Ocak 2020’de, uçuşlar ise 29 Mart 2020’de başlayacak.

Türk Hava Yolları güvencesinde yolcularına hizmet veren AnadoluJet, yeni dönemde filosunu yeni uçaklarla genişletmeye devam edecek. Sabiha Gökçen Havlaimanı’nda, tamamen ekonomi sınıfından oluşan 189 koltuk kapasiteli uçakları ile sağlayacağı 1 milyondan fazla ilave koltuk ve yüzde 22 kapasite artışı ile daha fazla yolcuya uygun fiyatlarla hizmet vererek ücrete duyarlı yolcu segmentinden Ortaklığımız adına daha fazla pazar payı almayı hedefliyor.

Anadolujet, dünyanın en büyük turizm destinasyonlarından biri olan Ülkemize daha fazla turist getirerek Türk Hava Yolları’nın gücüyle yurt dışında da büyümeyi sürdürecek. 

Büyüme stratejileri kapsamında alınan kararın, Ortaklımıza kazançlı ve hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Kaynak : Airporthaber.com

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.