Antalya Kemer’e Nasıl Gidilir?

Türkiye

Antalya‘ya 40 km uzaklıkta, 52 km’lik kıyı şeridi boyunca Akdeniz’e uzanan Kemer, Batı Toros Dağları’nın eteklerinde Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden. Antalya kent merkezine bağlı bir ilçe olan, Phaselis Antik Kenti’nin kuruluşu olan MÖ 690’a dek uzanan Kemer’in ilk yerleşimi ile birlikte Kiriş, Tekirova, Çamyuva, Arslanbucak, Kuzdere, Beycik, Göynük, Beldibi, Çıralı gibi önemli turistik bölgeleri barındırıyor.

Akdeniz’in, mis kokulu yemyeşil çam ormanlarının ve Torosların kesişme noktası olan Kemer’in büyüleyici doğal güzelliği, köyleri, antik kentleri ve milli parkları ile ziyaretçileri için unutulmaz bir deneyim ve esin kaynağı.

Kemer’e gelmişken ilçe çevresindeki tarihi rotalar ve doğal güzellikleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kemer’de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Olympos Antik Kenti, Kimera (Chimera/Yanartaş), Adrasan, Üç Adalar, Göynük Kanyonu, İkiz Kayalar, Ekopark, Ulupınar ve Selçuklu Av Köşkü başlıca adresler.

Kemer Nerede Nasıl Gidilir?

Türkiye‘nin güney sahilinde, Antalya’nın yaklaşık 43 km batısında yer alan Kemer’e hava yolu ve kara yolu ile ulaşım çok kolay. Özel aracınız ile İstanbul’a 765 km, Ankara’ya 585 km, Muğla’ya 360 km uzaklıkta bulunan Kemer’e gelmeyi düşünüyorsanız, Antalya’ya yaklaştıkça yolların genişlediğini ve şerit sayısının arttığını göreceksiniz.

Kemer’e otobüsle ulaşım için çok sayıda alternatif şehirlerarası otobüs firması var. Birçok otobüs firmasının farklı noktalardan doğrudan Kemer’e ulaşım sağlayan seferleri bulunuyor. Türkiye’nin pek çok kentinden direkt sefer bulunsa da Antalya Otogarı’ndan Kemer’e ulaşım, her on dakikada bir hareket eden düzenli otobüs ve minibüs seferleri ile sağlanıyor. İstanbul’dan 12 saat, Ankara’dan 10 saat ve İzmir’den de 10 saatlik kara yolculuğu ile Kemer’e ulaşım mümkün.

Antalya’ya 13 km, Kemer’e ise 57 km mesafede yer alan Antalya Havalimanı’ndan Kemer’e ulaşım önce Antalya kent merkezine, oradan da Kemer minibüsleri ile sağlanıyor. Antalya Havalimanı’ndan kent merkezine hareket eden belediye otobüsleri, Havaş servisleri, taksi veya araç kiralayarak Antalya’ya kolaylıkla ulaşıp buradan Kemer’e devam edebilirsiniz.

Kaynak: turna.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle