Araba İle Yolculuğu Keyfe Dönüştüren Rotalar

araba ile yolculuk yapmak Seyahat İpuçları

Türkiye’nin her bir yanı cennet güzellikler ile doludur. Eşsiz doğa, mükemmel havası ve sakinliği ile pek çok yere araba ile yolculuk yapabilirsiniz. İzlere araba ile yolculuğu keyfe dönüştüren rotaları listeledik.
Araba ile yolculuğu keyfe dönüştüren rotalar denildiğinde akıllara pek çok yer gelmektedir. Türkiye’de araba ile yolculuk ederken eğlenceli, dikkat çekici ve maceralar yaşamanızı sağlayan pek çok rota çıkacaktır. Özellikle doğanın eşsiz güzelliği ile sürüş unutulmayacak kadar keyifli olabilir. Farklı bir gezi turu yapmaya karar verdiğinizde ilk önce rota belirlemelisiniz. Bu süreçte doğanın en güzel renkleri sizi karşılayabilir. Doğayı keşfetmek ve araba ile güzel bir yolculuk etmek istiyorsanız sizlere önereceğimiz rotaları değerlendirebilirsiniz.

Çanakkale Karaburun

Çanakkale Karaburun bölgesinde Cunda ve Kaz Dağları’nın kenarında geçerken karşınıza çıkan manzarayı izleyebilirsiniz. Aynı zamanda buraya gelirken Ören, Altınoluk ve Akçay gibi duraklar da mola vererek farklı yerler görebilirsiniz. Ege’nin en muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz bu rota da keyifli sürüş rotası olarak belirlenmiştir.

Datça Yolları

Datça, 100 kilometrelik bir yola sahip virajlı bir yoldur. Bu yüzden sürücülerin virajlarda dikkatli sürmesi ve emniyet kemerini takması gerekir. Bu yolda karşınıza sıra ile Gökova körfezi, Sakar Geçidi, Datça, Marmaris ve Bodrum gibi sırası ile keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Aynı zamanda bazı yollarda yol daraldığı için aracı dikkatli sürmelisiniz. Akdeniz’i araba ile keşfetmeye hazır mısınız? Eğer aracınız bu yollar için uygun değil ise Jeep ya da karavan kiralayarak rotanıza çıkabilirsiniz.

Karadeniz Yolları

Karadeniz yolları sürüş keyfi Bartın’dan Amasra’ya kadar uzanan bir yoldur. Sahil boyunca keyifle araç kullanabilirsiniz. Yemyeşil doğası, eşsiz manzarası ve denizleri ile sizler de rotanızı Karadeniz’e çevirebilirsiniz. Dilerseniz uygun gördüğünüz bir ormanda kamp kurabilirsiniz. Ayrıca Karadeniz’e gitmişken yaylalarına muhakkak uğramalısınız. Özellikle turda değilseniz yaylalara çıkarken dikkatli olmalısınız. Bazı yollar bozuk ve virajlı olduğu için dikkat edilmesi gerekir.

Antalya Fethiye

Antalya’nın genel olarak yolları virajlıdır. Bu yüzden sürücülerin her zaman dikkatli olması gerekir. Profesyonel bir sürücü ile seyahat etmeniz daha da keyifli olacaktır. Özellikle deniz kenarında tatil yapmayı planlıyorsanız bu yıl ki rotanızı Antalya Fethiye’ye çevirmelisiniz. Antalya Fethiye araba ile keyifli yolculuk yapacağınız bir rota olacaktır. Antalya gezilecek yerlere arabanız ile rahatlıkla gidebilirsiniz.

Ören Akkaya

Muğla’nın saklı cenneti olan Ören’e aracınız ile gelebilirsiniz. Doyum olmayan manzarası ile sizleri büyüleyeceğine eminiz. Mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu bir rotadır. Özellikle fotoğraf tutkunları Akbük Koyu’nu görünce karşısında mest olacaktır. Eğer vaktiniz var ise Akkaya’ya gelmeden önce Akbük’te ufak bir yüzme molası verebilirsiniz.

Trabzon Artvin Yolu

Doğu Karadeniz Türkiye’nin eşsiz güzellikleri ile dolu bir şehridir. Deniz ve ormanın içe içe olması sonucu ortaya birbirinden güzel manzara fotoğrafları çıkıyor. Burayı gezmek için 3-4 gün ayırmanız gerekiyor. El değmemiş doğası ile keyifle sürüş yapabilirsiniz. Sürmene, Çayeli, Ardeşen, Rize, Hopa, Borçka ve Pazar gibi yol üzerinde yeşilin pek çok tonlarını görebilirsiniz. Sahil boyunca unutulmaz bir sürüş bir keyfi yaşayacaksınız.

Abant Yolu İle Zevkli Bir Yolculuk

Sonbahar mevsiminde Abant yolu çok daha renkli oluyor. Hafta sonu ufak bir kaçamak yapmak ister misiniz? O halde seyir zevki yüksek sürüş rotaları arasında yer alan Abant’a gidebilirsiniz. Sabah saatlerinde etrafınızda kimse yokken doğa güzelliklerinin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Büyükşehirler’in yüksek binalarından sıkıldıysanız rotanızı Abant’a çevirmelisiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle