Atlasglobal’den iddialı dönüş… Filoya B777’ler katılacak

Türkiye’nin özel havayolu şirketlerinden Atlasglobal yeniden yapılanma süreciyle yoluna devam ediyor. Şirket, yaz sezonu itibariyle filosunu yeniden büyütmeyi planlıyor. İşte ayrıntılar… Türkiye’nin özel havayolu şirketlerinden Atlasglobal yeniden yapılanma süreciyle yoluna devam ediyor. Şirket, yaz sezonu itibariyle filosunu yeniden büyütmeyi planlıyor. Geçtğimiz yılın son aylarında kısa süreliğine uçuşlarını durduran ve küçülen filosuyla yeniden yola devam kararı alan Atlasglobal, 2020 yaz sezonu için ciddi hazırlıklar yapıyor.  Atlasglobal filosunda yer alan TC-AGD ve TC-AGF kuyruk tescilli uçaklar geçtiğimiz cumartesi günü İrlanda’daki Shannon Havalimanı’na gönderilmişti. Atlasglobal Direktörü Orhan Sancar, şirketin gelecek planlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. AirportHaber’e açıklamada bulunan Sancar, gönderilen iki A330-200 tipi yolcu uçağının düzenli bakım kontrolleri kapsamında İrlanda’ya gittiğini ifade ederek, “Uçaklar Atlasglobal tescilinde kalmaya devam edecek. A330’lar yaz için planlanan uçuş programlarına dahil edilecek. Bu uçaklar Mayıs 2020’den itibaren Kazakistan-Antalya ve Antalya’dan Moskova, Ekaterinburg ile Kazan’a gerçekleştirilecek seferlerde kullanılacak” dedi. Rusya’da Intourist ve Pegas ile çalışacaklarını ifade eden Orhan Sancar, […]

Atlasglobal’den iddialı dönüş… Filoya B777’ler katılacak

Türkiye’nin özel havayolu şirketlerinden Atlasglobal yeniden yapılanma süreciyle yoluna devam ediyor. Şirket, yaz sezonu itibariyle filosunu yeniden büyütmeyi planlıyor. İşte ayrıntılar…

Türkiye’nin özel havayolu şirketlerinden Atlasglobal yeniden yapılanma süreciyle yoluna devam ediyor. Şirket, yaz sezonu itibariyle filosunu yeniden büyütmeyi planlıyor.

Geçtğimiz yılın son aylarında kısa süreliğine uçuşlarını durduran ve küçülen filosuyla yeniden yola devam kararı alan Atlasglobal, 2020 yaz sezonu için ciddi hazırlıklar yapıyor. 

Atlasglobal filosunda yer alan TC-AGD ve TC-AGF kuyruk tescilli uçaklar geçtiğimiz cumartesi günü İrlanda’daki Shannon Havalimanı’na gönderilmişti. Atlasglobal Direktörü Orhan Sancar, şirketin gelecek planlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AirportHaber’e açıklamada bulunan Sancar, gönderilen iki A330-200 tipi yolcu uçağının düzenli bakım kontrolleri kapsamında İrlanda’ya gittiğini ifade ederek, “Uçaklar Atlasglobal tescilinde kalmaya devam edecek. A330’lar yaz için planlanan uçuş programlarına dahil edilecek. Bu uçaklar Mayıs 2020’den itibaren Kazakistan-Antalya ve Antalya’dan Moskova, Ekaterinburg ile Kazan’a gerçekleştirilecek seferlerde kullanılacak” dedi.

Rusya’da Intourist ve Pegas ile çalışacaklarını ifade eden Orhan Sancar, bahsi geçen tur operatörleriyle görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

İKİ BOEING 777 FİLOYA KATILACAK

Öte yandan Atlasglobal’in iki Boeing 777’yi filosuna katmak istediği ve şartların oluşması durumunda bu uçakların yaz operasyonlarında kullanılacağı öğrenildi.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.