Avrupa’da Bulunan En Çılgın 7 Tatil Adası

avrupa tatil yerleri Avrupa

Avrupa’da bulunan en çılgın 7 tatil adası, mutlaka görülmesi gereken 7 yer, gezilip görülecek en güzel mekanlar.

Avrupa’da bulunan en çılgın 7 tatil adası, Avrupa adaları seçim yapılmakta en çok zorlanılan yerlerden biridir. Avrupada ki bütün adalar çok özel ve güzeldir. Oraya tatile giden herkes döndüklerinde cennet gibi bir yer olarak tasvir ederler. Avrupa adaları, sakin sessiz, yeşille mavinin birbirine karıştığı büyüleyici manzaraları olan mükemmel  yerlerdir. Yoğun iş temposu ve stresli günlerin ardından iyi gelebilecek çok güzel tatil yapılabilecek adaları mevcuttur.

1.Lanzarote – İspanya

Lanzarote 140 bini aşkın nüfusa aittir. Tenerife ve Gran Canaria’dan sonra en kalabalık üçüncü Kanarya Adası’dır. Lanzarote- İspanya Adalarında aklınıza gelebilecek en güzel en muazzam manzaralara tanık olacaksınız. Bu ada Cèsar Manrique adında bir sanatçının ellerinden çıkmış mükemmel bir eser diyebiliriz. Adalara gittiğinizde her yerde evlerde, kafelerde, barlarda bu sanatçının imzasını göreceksinizdir. Bu adada araba kullanan insan sayısı oldukça azdır, çünkü herkes gideceği yere bisiklet, sörf, kaykay ile gitmektedir. Aynı zamanda bu adaya geldiğinizde yemek konusunda da oldukça şanslısınızdır.

2. Madeira – Portekiz

Madeira- Portekiz, havası, coğrafi konumu, yeşilliği, denizi ile insanı çok mutlu eden ve huzur veren bir yerdir. Oraya gelen  insanlar bir daha gitmek istemez. Tarihî açıdan da oldukça gelişmiştir. Aynı zamanda adada havalimanı vardır böylelikle  gelmek isteyenler için ulaşım kolaylığı vardır.

3. Elba – İtalya

Elba Ada, birçok koya sahip bir adadır. Her koyda farklı bir güzellik yer almaktadır. Napalyon, Elba- İtalya adasına sürgün edilmiştir. Ama burayı görenler keşke bende buraya sürgün edilseydim derler. Bu adaya tatile gelenler  farklı farklı kasabaları gezip, İtalyan mutfağının tadını çıkarabilirler. Aynı zamanda tatillerde en çok sevilen parti ortamları bu adada oldukça fazla ve eğlencelidir. Parti severler sabahlara kadar eğlencenin tadına doyamayacaklardır.

4. Mustique Adası – Karayipler

Mustique Adası- Karayipler, küçük bir adadır. Küçük olmasına rağmen herkes bu adanın çok pahalı olmasından yakınır. Adada masmavi okyanuslar, bembeyaz kumsallar vardır. Avrupa’ya gelen herkesin görmesi gereken ve hayali olan bir adadır.

5. Marstrand – İsveç

Marstrand adası görülmeye değer en güzel adalardan biridir. Bu adada diğer adalarda olan deniz ve kumun yanı sıra çok güzel mimarı yapıtlar vardır. Ada mimari yapıtlarıyla ünlü bir adadır. Diğer adalardan farklı bir yanıda sokaklarda arabaların bulunmamasıdır. Bu yüzden adadaki her sokakta her evin önünde rahat rahat gezip fotoğraf çekilebilirsiniz.

6. Mljet  – Hırvatistan

Mljet- Hırvatistan, Avrupa adalarının en güzellerinden biridir. Avrupa’da gelipte burayı görmeden gitmek mümkün değildir. Eşsiz güzellikte deniz manzarasının yanında çok güzel çok temiz bir havası da vardır. Adada enfes şaraplar üretilmektedir. Bu adaya gelenlerin genelde dikkatini ilk bu şaraplar çeker. Mljet Ada’da oradaki adaların en güzel zeytini de burada bulunur. Tatile gelenler bir sürü memleketlerine bir sürü zeytin götürürler. Ulaşım açısından da tatile gideceklere kolaylık sağlar.

7. Cavolla – Fransa Cavolla- Fransa, Güney Avrupa’da bulunan eşsiz güzellikte bir adadır. Bu adaya gelenlerin adayı gördüklerinde nefesleri kesilir ve hiç gitmek istemezler. Bu adaya diğer adalardan ayıran özelliklerden biride SPA merkezleridir. Adada bir sürü SPA merkezleri vardır. Cavolla Ada’sında hem İtalyan hem de Fransız mutfağı vardır. Yemeğe düşkün kişiler için çok güzel bir tatil yeri olarak düşünülebilir. Adaya ulaşım açısından baktığımızda ise, Korsika ya da Sardunya üzerinden ulaşabilir.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle