Avrupa’da Kamp Yapılabilecek Güzel Yerler

İnsanlar, yılda bir kez olsun tatil yaparak iş hayatının getirdiği sıkıntıları aşmaya çalışıyorlar. İnsanlar, yılda bir kez olsun tatil yaparak iş hayatının getirdiği sıkıntıları aşmaya çalışıyorlar. Yıl oyunca stres dolu ve yorucu olan çalışma düzeninden bir iki haftalığına bile olsa kaçmayı planlıyorlar. Bu anlamda ülkemizde birçok tatil yeri bulunuyor. Milyonlarca insan da bu tatil yerlerine akın ediyorlar. Ancak otellerde yapılan tatiller yerine doğayla iç içe kamp tatilleri de yapılabilir. Yalnızca ülkemizde değil Avrupa’da kamp yapılabilecek güzel yerler de bulunuyor. Bu yazımızda da bu yerleri inceleyerek sizlere ayrıntılı bilgi vereceğiz. Avrupa’daki Kamp Tatili Yerleri Yurt dışına tatile gitmek isteyen ama döviz kurlarının artışı nedeniyle finansal sıkıntı yaşayan birçok kimse var. Yurt dışında illa ki otellerde kalmak gerekmiyor, uygun kamp alanlarında doğayla iç içe tatil de yapılabilir. Bu tatiller hem diğerlerinden daha ucuza gelmekte hem de çok değişik bir deneyim yaşanmaktadır. Almanya’da Camping Bannwaldsee adında bir yeri bulunuyor. Bu kamp yeri oldukça […]

Avrupa’da Kamp Yapılabilecek Güzel Yerler

İnsanlar, yılda bir kez olsun tatil yaparak iş hayatının getirdiği sıkıntıları aşmaya çalışıyorlar.

İnsanlar, yılda bir kez olsun tatil yaparak iş hayatının getirdiği sıkıntıları aşmaya çalışıyorlar. Yıl oyunca stres dolu ve yorucu olan çalışma düzeninden bir iki haftalığına bile olsa kaçmayı planlıyorlar. Bu anlamda ülkemizde birçok tatil yeri bulunuyor. Milyonlarca insan da bu tatil yerlerine akın ediyorlar. Ancak otellerde yapılan tatiller yerine doğayla iç içe kamp tatilleri de yapılabilir. Yalnızca ülkemizde değil Avrupa’da kamp yapılabilecek güzel yerler de bulunuyor. Bu yazımızda da bu yerleri inceleyerek sizlere ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Avrupa’daki Kamp Tatili Yerleri

Yurt dışına tatile gitmek isteyen ama döviz kurlarının artışı nedeniyle finansal sıkıntı yaşayan birçok kimse var. Yurt dışında illa ki otellerde kalmak gerekmiyor, uygun kamp alanlarında doğayla iç içe tatil de yapılabilir. Bu tatiller hem diğerlerinden daha ucuza gelmekte hem de çok değişik bir deneyim yaşanmaktadır.

Almanya’da Camping Bannwaldsee adında bir yeri bulunuyor. Bu kamp yeri oldukça büyük olup ormanların içinde bulunuyor. Ayrıca gecelik ücreti birkaç Euro civarında. İmkânları çok yüksek olmasa da ucuz olması nedeniyle tercih edilebilir.

Campingplatz Klausner-Höll ise Avusturya’nın Hallsttat adındaki ünlü köyünde bulunuyor. Oldukça temiz olan tesis, her türlü imkânı barındırıyor. Kişi başı ücret 10 Euro civarında. Kamp ormanların arasında serin bir yerde kurulmuş.

Camping Neue Donau ise yine Avusturya’da bulunuyor. Ülkenin başkentine yakın olan kamp oldukça büyük olması ve birçok imkânı içermesiyle dikkat çekiyor. Nisan’dan Eylül’e kadar hizmet veren kamp alanı yalnızca birkaç Euro ücret istiyor. Kampta ufak bir market bile bulunuyor, mutfaktaki buzdolabı da ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Avrupa’daki Diğer Kamp Tatili Yerleri

Çekya’daki Kemp Krumlov, şirin bir Çek kasabasının yanında yer alıyor. Oldukça sessiz ve huzurlu olan ortama sahip olan kamp çeşitli bungalov evleri de içeriyor. Yetişkin ücreti yalnızca 3 Euro olan kampta 7 kişilik Bungalov ise 21 Euro gibi oldukça uygun bir fiyata kiralanabiliyor. Camp Varry, Çekya’da yer alan ve doğası harika bir kamp yeri. Kampta ateş yakmak için bir yer bile var.

 

* Kaynakca Gösterilmeden Kullanılması Yasaktır !

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 1 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.