Avrupa’da Ucuz Tatil Yapmak İçin 10 Ülke

Avrupa’da ucuz tatil yapmayı düşünen insanlar, Avrupa’da  en ucuz nerede tatil yapabileceklerini araştırıyor. Yazımızda tercih edilebilecek 10 ülke hakkında bilgi edinebilirsiniz. Karadağ Karadağ, ülkemiz için son dönemlerde hem tatil için hem de yatırım için en popüler ülkelerden biri haline gelmiştir. Avrupa’da ucuz tatil yapmak isteyenlerin de ilk tercihi Karadağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Karadağ’da Euro kullanılmasına karşın pek çok Avrupa ülkesinden daha ucuz bir şehir olarak bilinmesi ve ülkemize yakın olması sebebiyle Türk vatandaşları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Romanya Romanya hem eşşiz mimarisi hem de Avrupa’daki en ucuz ülkelerden biri olarak biliniyor. Romanya yaz turizmi için Türk vatandaşları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Karadeniz ülkelerinden biri olan Romanya’nın başkenti Köstence, deniz turizminin gelişmesi ile ön plana çıkar. Ukrayna Avrupa’da ucuz tatil yapmak isteyenlerin bir diğer tercihi ise Ukrayna olmaktadır. Ukrayna, TL’nin değerli olduğu nadir Avrupa ülkelerinden biridir. Bu sebeple Türk vatandaşları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Sırbistan Avrupa’nın en ucuz ülkesi Sırbistan olarak […]

Avrupa’da Ucuz Tatil Yapmak İçin 10 Ülke

Avrupa’da ucuz tatil yapmayı düşünen insanlar, Avrupa’da  en ucuz nerede tatil yapabileceklerini araştırıyor. Yazımızda tercih edilebilecek 10 ülke hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Karadağ

Karadağ, ülkemiz için son dönemlerde hem tatil için hem de yatırım için en popüler ülkelerden biri haline gelmiştir. Avrupa’da ucuz tatil yapmak isteyenlerin de ilk tercihi Karadağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Karadağ’da Euro kullanılmasına karşın pek çok Avrupa ülkesinden daha ucuz bir şehir olarak bilinmesi ve ülkemize yakın olması sebebiyle Türk vatandaşları tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Romanya

Romanya hem eşşiz mimarisi hem de Avrupa’daki en ucuz ülkelerden biri olarak biliniyor. Romanya yaz turizmi için Türk vatandaşları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Karadeniz ülkelerinden biri olan Romanya’nın başkenti Köstence, deniz turizminin gelişmesi ile ön plana çıkar.

Ukrayna

Avrupa’da ucuz tatil yapmak isteyenlerin bir diğer tercihi ise Ukrayna olmaktadır. Ukrayna, TL’nin değerli olduğu nadir Avrupa ülkelerinden biridir. Bu sebeple Türk vatandaşları tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Sırbistan

Avrupa’nın en ucuz ülkesi Sırbistan olarak bilinmektedir. Ayrıca Sırbistan gelişmiş eğlence hayatı, yemekleri ile de Türk vatandaşlarını mest etmektedir.

Makedonya

Avrupa’da Türkler tarafından tercih edilen ülkeler arasında sayılan Makedonya, Türkçe’nin kullanılması sebebiyle ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca Osmanlı Devleti’nin tarihi izlerini taşıması ve ucuz bir alternatif olması da bu ülkeyi ön plana çıkarmaktadır.

Bosna Hersek

Bosna Hersek, 20 yıl önce yaşanan savaşın etkilerinden kurtulmuştur. Bosna Hersek, Avrupa ülkeleri arasında en ucuz ülkelerden biridir. Sahip olduğu doğası, yemekleri, sıcak kanlı vatandaşları ile Türkler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

Hırvatistan

Avrupa’da ucuz tatil için tercih edilen ülkeler arasında yer alan Hırvatistan, insana adeta Ortaçağ’da yaşıyor hissi yaşatır. Tarihi dokusu, eşsiz denizi ve sıra dışı manzaraları ile yabancı turistlerin ve Avrupa’daki ucuz ülkelerden biri olması ile Türk turistlerin ilgisini çekmektedir.

Polonya

Polonya, II. Dünya Savaşı esnasında hemen hemen tam manasıyla yıkılmasının ardından yeniden inşa edilen bir Avrupa ülkesidir. Polonya genellikle Avrupa’da ucuz tatil yapmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olarak bilinir. Renkli gece hayatı, yemekleri, doğası, II. Dünya Savaşı’ndan kalan izleri ile Polonya görülmesi gereken bir ülkedir. Ayrıca Polonya’da konaklamanın ucuz olması Türk vatandaşları tarafından tatil için tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Arnavutluk

Arnavutluk, Balkanların en güzel ülkelerinden biri olarak bilinir. Arnavutluk’ta konaklama ve yeme içmenin pek çok Avrupa ülkesinden daha ucuz olması sebebiyle Türk vatandaşları tatil yapmak için Arnavutluk’u sıkça tercih etmektedir. Ayrıca Arnavutluk’un eşsiz mutfağı, sahip olduğu coğrafya ile dikkat çekmektedir.

Bulgaristan

Bulgaristan son zamanlarda ülkemize sadece alış veriş için gelen vatandaşları ile tanınmasına rağmen Avrupa’nın en ucuz ülkelerinden biridir. Yani Bulgaristan para birimi Leva, Türk Lirası’ndan daha değerli bir hale gelmiştir. Ancak bu durum Bulgaristan’ın Avrupa ülkeleri arasında en ucuz ülkelerden biri olmasını değiştirmemiştir. Bu sebeple Avrupa’da bir ülkeye gidip tatil yapmak isteyen Türk vatandaşları dünyadaki ünlü giyim markalarını, içki ve çeşitli ürünleri Avrupa’ya oranla daha uygun fiyata almak için bu ülkeyi tercih etmektedir.

Avrupa’da ucuz tatil yapmak için sahip olduğunuz bu on alternatifi değerlendiriniz.

Benzer Yazılar

Almanya Berlin Gezi Rehberi: Unutulmaz Deneyimler ve İpuçları

Avrupa 3 hafta önce

Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk planlıyorsanız, bu gezi rehberi tam size göre! Ulaşım ipuçları, lezzet durakları, sanat ve eğlence önerileri burada. Berlin’e gidmeden önce mutlaka okuyun!

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa 1 yıl önce

İspanya, Batı Avrupa’da İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Ülke 17 özerk bölgeye ayrılmıştır. Başkent Madrid, Kraliyet Sarayı’na ve Avrupalı ​​ustaların eserlerinin sergilendiği Prado müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Segovia’da bir orta çağ kalesini ve bozulmamış bir Roma su kemerini ziyaret edebilirsiniz. Katalonya‘nın başkenti Barselona, ​​Sagrada Fam kilisesi de dahil olmak üzere Antoni Gaud’un simge yapılarıyla tanınır. Granada İspanya’da Granada’yı ziyaret ediyorsanız, seyahatinizi muhtemelen Mart-Mayıs ayları için planlamak isteyebilirsiniz. Bu, şehrin ikliminin en rahat olduğu zamandır ve çeşitli etkinlik ve aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehri kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, araç kiralayabilir ya da yerel rehberlerin eşliğinde Granada gezisi yapabilirsiniz. Bu şehir, Alhambra adı verilen muhteşem bir saray kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil, huzurlu bahçeleri, görkemli çeşmeler ve beyaz çakıllı bir yolla çevrilidir. Granada’nın zengin tarihi, Hristiyan ve İslami tarzların bir karışımı olan mimarisine yansır. Granada’nın Eski Kenti Granada’nın Eski Kenti ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu bölge, orta çağ sokak planını ve dolambaçlı, dar sokaklarını koruyarak UNESCO Dünya Mirası Listesi‘negirmiştir. Burada […]

İspanya Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya Madrid gezi rehberimizde size bu ülkede de keşfedecek birçok fırsat olduğunu anlatmaya çalışacağız. İspanya Madrid hiç uyumayan bir şehir olmasıyla da öne çıkan bir şehir olan İspanya’nın başkentinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En canlı mahallelerinin sokaklarında kaybolmak, müzeleri gezmek, merkezde alışveriş yapmak veya yeşil alanlarında dolaşarak dinlenmek için mükemmel olan Madrid, hem kaçmak hem de mükemmel gastronomisinin tadını çıkarmak için ideal bir şehir. Ya pazarlarından birinde ya da en ünlü yerlerinden geçen bir tapas güzergahında kaçamak yapmak için! Şehir sonsuz deneyimler sunsa da, El Escorial gibi ona en yakın harikalardan birine bir gezi yapmak isterseniz uzatabileceğiniz başlıca turistik mekanları tanımanın 3 ila 4 gün sürdüğünü düşünüyoruz. Puerta del Sol Başkente yapılan mükemmel bir ziyaret, genellikle tarihi Chocolatería San Ginés’de kahvaltıda yemek çubuklu lezzetli bir sıcak çikolata veya La Mallorquina’da ev yapımı bir Napoliten ile başlar ve ardından Puerta del Sol’a yaklaşır. Günün 24 saati açık olan bu geniş alandaki en sembolik yer, […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.