Avrupa’nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?

Horchata / İspanya İspanya’nın yemeklerinin ne kadar ünlü olduğunu bilmeyen yok, peki ya içeceklerini? Yaz mevsiminde İspanya’yı ziyaret ederken, ülkenin birçok yerinde dondurma dükkanlarında bulunan, horchata ile serinleyebilirsiniz. Genellikle pirinç, badem ve şekerden yapılan bu içeceğin yemeğin yanında harika olduğu söylense de tatlı sayılacak kadar şekerli olduğunu söylemekte fayda var! Shakerato / İtalya İtalya’nın içecekleri en sıcak yaz aylarında bile içinizi serinletecek cinsten! On yıllardır popülerliğini koruyan Shakerato, buzlu kahvenin en güzel formu olarak tanımlanıyor. Tarif ise çok basit: Taze yapılmış espresso ve tatlandırıcı karıştırdıktan sonra buz ekleyin yeterli. Çalkaladıktan sonra oluşan köpük tabakası ile süslenmiş bu lezzet, kremsi ve ferahlatıcı bir içecek. Apfelschorle / Almanya Maden suyu ve elma suyunun bir araya getirilmesi ile oluşturulan bu Alman içeceği sadece canlandırıcı bir lezzet değil aynı zamanda tam bir diyet lezzeti. İçecek maden suyu ile seyreltilmiş elma suyundan oluştuğu için bir bardak elma suyundan çok daha ferahlatıcı ve daha az kalorili! […]

Avrupa’nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?

Horchata / İspanya

İspanya’nın yemeklerinin ne kadar ünlü olduğunu bilmeyen yok, peki ya içeceklerini? Yaz mevsiminde İspanya’yı ziyaret ederken, ülkenin birçok yerinde dondurma dükkanlarında bulunan, horchata ile serinleyebilirsiniz. Genellikle pirinç, badem ve şekerden yapılan bu içeceğin yemeğin yanında harika olduğu söylense de tatlı sayılacak kadar şekerli olduğunu söylemekte fayda var!

Shakerato / İtalya

İtalya’nın içecekleri en sıcak yaz aylarında bile içinizi serinletecek cinsten! On yıllardır popülerliğini koruyan Shakerato, buzlu kahvenin en güzel formu olarak tanımlanıyor. Tarif ise çok basit: Taze yapılmış espresso ve tatlandırıcı karıştırdıktan sonra buz ekleyin yeterli. Çalkaladıktan sonra oluşan köpük tabakası ile süslenmiş bu lezzet, kremsi ve ferahlatıcı bir içecek.

Apfelschorle / Almanya

Maden suyu ve elma suyunun bir araya getirilmesi ile oluşturulan bu Alman içeceği sadece canlandırıcı bir lezzet değil aynı zamanda tam bir diyet lezzeti. İçecek maden suyu ile seyreltilmiş elma suyundan oluştuğu için bir bardak elma suyundan çok daha ferahlatıcı ve daha az kalorili! Almanya’ya gittiğinizde bu lezzeti denemeyi unutmayın.

Rabarbar Z Miodem / Polonya

Avrupa’ya gittiğinizde denemeniz gereken bir başka lezzet ise Rabarbar Z Miodem. Ravent bitkisi ve baldan oluşan bu soğuk içecek, susuzluğunuzu giderecek en iyi içeceklerden biri.

Anijsmelk / Hollanda

Serinleten içeceklerden bahsettik sıra geldi sıcak lezzetlere! Anijsmelk veya Anise Milk adı ile bilinen bu Hollanda lezzetini uyumadan önce içmeniz gerek! Sıcak süt, şeker, bal ve anason tohumları kullanarak yapılan bu içecek bebek gibi uyumanızı sağlayacak.

Bicerin / İtalya

17. yüzyıldan beri tercih edilen bu lezzet, kış aylarında çokça tercih edilen bir tat. İçeceğin tarifi çok kolay: Bir atış espresso, bolca sıcak çikolata ve daha da bol krem şanti!

Sizin en sevdiğiniz Avrupa lezzeti hangisi?

 

Kaynak : Biletall Blog

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.