Bali Adasında Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Şelale

Bali adasında mutlaka görmeniz gereken 10 şelale hangisi? İşte sizin için mutlaka gitmeniz gereken şelaleler. Bali Adasında mutlaka görmeniz gereken 10 şelale isimleri ve bilgileri. Banyumala İkiz Şelaleri Canggu’dan iki saat süren mesafede olan şelaledir. Aynı zamanda Ubud’dan bir buçuk saatlik yolculuk sonrasında Banyumala İkiz Şelaleri’nin olduğu bölgeye gelebilirsiniz. Yolculuk sırasında meşhur olan Handara Kapısı’ndan geçeceksiniz. Şelaleye ulaştığınızda birbirine paralel olan iki şelale göreceksiniz. Tabelada dünyanın akciğerleri olan yağmur ormanlarına hoş geldiniz yazıyor. Bali Gitgit Şelalesi Gitgit şelalesi, Bali şelalelerinden biridir. Gitgit şelalesi son derece son derece heybetli şelalelerden biridir. Aynı NungNung Şelalesi’nde olduğu gibi yüzebilirsiniz. Hgurah Rai Uluslararası Havalimanı’na 83 km uzaklıkta yer almaktadır. Etrafı da yürüyüş için son derece uygundur. Tukad Cepung Şelalesi Bangli bölgesinde yer almaktadır. Bali adasındaki şelaler arasında, Jember, Malang, Denpasar, Mataram gibi kentlere yakın olduğundan ziyaret daha kolay olacaktır. Kale gibi iki tarafı kale ile çevrili bir alanda yer almaktadır. Şelaleye doğru yaklaştığınızda sizi […]

Bali Adasında Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Şelale

Bali adasında mutlaka görmeniz gereken 10 şelale hangisi? İşte sizin için mutlaka gitmeniz gereken şelaleler.

Bali Adasında mutlaka görmeniz gereken 10 şelale isimleri ve bilgileri.

Banyumala İkiz Şelaleri

Canggu’dan iki saat süren mesafede olan şelaledir. Aynı zamanda Ubud’dan bir buçuk saatlik yolculuk sonrasında Banyumala İkiz Şelaleri’nin olduğu bölgeye gelebilirsiniz. Yolculuk sırasında meşhur olan Handara Kapısı’ndan geçeceksiniz. Şelaleye ulaştığınızda birbirine paralel olan iki şelale göreceksiniz. Tabelada dünyanın akciğerleri olan yağmur ormanlarına hoş geldiniz yazıyor.

Bali Gitgit Şelalesi

Gitgit şelalesi, Bali şelalelerinden biridir. Gitgit şelalesi son derece son derece heybetli şelalelerden biridir. Aynı NungNung Şelalesi’nde olduğu gibi yüzebilirsiniz. Hgurah Rai Uluslararası Havalimanı’na 83 km uzaklıkta yer almaktadır. Etrafı da yürüyüş için son derece uygundur.

Tukad Cepung Şelalesi

Bangli bölgesinde yer almaktadır. Bali adasındaki şelaler arasında, Jember, Malang, Denpasar, Mataram gibi kentlere yakın olduğundan ziyaret daha kolay olacaktır. Kale gibi iki tarafı kale ile çevrili bir alanda yer almaktadır. Şelaleye doğru yaklaştığınızda sizi karşılayan masalsı bir gökkuşağı göreceksiniz. Son derece etkileyici olan bu şelaleye mutlaka gitmeniz öneriliyor.

Tegenungan Şelalesi

Ubud’a çok yakındır. Giaynar bölgesi sınırları içindedir. Tegenungan Kemenuh köyü park alanında yer alan bu şelale, görsel anlamda sizi çok etkileyecektir. En çok ziyaret edilen bir şelale olduğundan, daha kalabalık olabileceğini söyleyebiliriz.  

Aling – Aling Şelalesi

Canggu, Seminyak, Legian ve Kuta’dan iki saat mesafenin olduğunu söyleyebiliriz. 30 metre yüksekten çağlayan Aling Aling şelalesi, görsel şölen yaşatıyor. Aling Aling’i diğer şelalerden ayıran önemli özellik, halk için kutsal olmasıdır. Görmek için tercih edebilirsiniz.

Melanting ve Maduk Şelaleri

Banjar bölgesinin Buleleng yerleşkesi içinde iki muhteşem güzelliği Melanting ve Manduk şelaleri olarak bilinir. Etrafında karanfil ve kahve tarlaları göreceksiniz. Doğa harikaları etrafını saran kokular eşliğinde şelalede zaman geçirebilirsiniz. Çok heybetli bir şelale olduğundan görülmeye değer olduğunu söylemek mümkün. Yükseklikleri 20 ile 25 metre civarında olacak.

Banyu Wana Amertha Şelalesi

Kuzey Bali’de olan bali şealesi Banyumala ikiz şelaleri olarak geçer. Sekumpul şelalesi Bali’nin saklı hazinesi olarak bilinir. Yağmur mevsiminde ziyaret etmeniz durumunda, son derece yüksek olduğunu da göreceksiniz. Bedegul ve Lovina bölgelerinden kombine bir tatil planınız varsa bölgede olan bu şelaleyi mutlaka görmeniz önerilir.

Bali NungNung Şelalesi

NungNung Şelalesi, Ubud ile Bedagul arasında yer alan bu şelale, tüm yol boyunca tropikal ağaçlarla çevrili muhteşem yoldan ilerleyeceksiniz. 509 basamaklı beton bir merdiven ile aşağı inilen bu şelalede çok nemli bir ortam sizi karşılıyor. 50 metre yüksekliğindeki şelalenin önünde yüzmeye müsait bir doğal havuz yer almaktadır.

Bali Kroya Şelalesi

Kroya şelalesi, Kembar ve Pucuk şelalerine karşı komşu olan şelaledir. Maceracıların tercihi her zaman Kroya şelalesi olmaktadır. Doğal 5, 10, 15 metrelik kaya atlayışı imkanı tanımaktadır. Kroya Şelalesi Buleleng yerleşkesinde bulunuyor ve Sambangan köyü park alanı içinde yer alıyor. Mutlaka görmeniz gereken şelaleler arasında yer alır.

Sekumpul Şelalesi

Bali şelaleleri arasında ayrım yapmak mümkün olmayacağından, bu şelale de çok ön plandadır. En iyi Bali şelalesi olarak gösterilebilir. Şelalede yürüyüş yapmak isteyenler için ayrıca bir yol bulunmaktadır. Bunun için ayrıca bir ücret ödemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Fiji şelalesi’ne de 5 dakika yürüme mesafesi bulunur. Eğlenerek zaman geçireceğiniz bir şelaledir.

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.