BELÇİKA’NIN SAKLI HAZİNESİ GENT

Gezi Rehberi

Birçok insan burayı buluşma noktası olarak görüyor. Sokak sanatçıları, hediyelik eşya dükkanları ve restaurantların hepsi bu meydanda. Gent bu meydanda var oluyor adeta. Şehrin tüm dinamiği Korenmarkt Meydanı’nda. Avrupa’nın meydan kültürünün önemli duraklarından biri .Şehrin simge kulelerinden biri de StBavo’s Katedrali. 942 yılında inşa edilen bu katedrale yetersiz kalması nedeniyle daha sonraları Romanesk ve Gotik tarzda eklemeler yapılmış.

Gent’in en keyifli noktalarından birisi Gent’i ikiye bölen Graslei nehri kenarları. Gent’te yaşayan genç kitle akşamları biralarını yemeklerini alıp keyif yapacağı bu nehir kenarlarında toplanıyor. Tipik Belçika evlerinin eşliğinde biranızı yudumlarken Gent’in yerlisi gibi yaşayabilir şehri gözlemleyebilirsiniz. Bir şehrin tarihini belirleyen kalıntılarıdır. Bu kalıntı bazen bir duvar bazen ise kale olabilir. Gent Kalesi alışılagelmişin dışında şehrin tam göbeğinde. Graslei Nehri kenarında kalıyor. Kontların Şatosu olarak bilinen Gent kalesi orta çağ şehri Gent’i daha görkemli gösterdiği kesin. Kalenin belli bir kısmına kadar ziyaret serbest.

Nerelere Uğramalı?

Chocolato: İsminden de anlaşılacağı üzere çikolata temalı bir cafe. Duvarlarının çikolata renkleri ile boyandığı, kakao çekirdeği ve süslü çikolatalarla lezzetli ürünlerin olduğu bir çikolata atölyesi.

True Beans: Gün ışığının içeri girdiği altın ve pastel mavi renklerin hakim olduğu bir salonu var. Lezzetli kahveler, kekler ve hamur işlerini tadabilirsiniz. Büyük davetkar pencereleri sizi içeri çağrıyor adeta.

Labath: Aziz Michael köprüsünün yanında görebilirsiniz. Bir fincan kahve içilebilecek bir mekan.

Barista: Şehrin en iyileri arasında olduğu kesin. Güzel bir kahve için ideal bir mekan.

Exki: Kahvaltısı ve kahveleri ile şehrin göbeğinde yer alıyor. Çikolatalı ürünleri ve hamur işleriyle biliniyor. Gent şehrinde yaşayanlar işe, okula giderken kahvelerini buradan alıp devam ediyor.

Kaynak: blog.prontotour.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle