Bir ülkeyle daha vizeler kaldırılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya’daki Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Tacik-Türk Yatırım İş Forumu’na katıldı. Tacikistan’a vize kısıtlaması Ocak ayında kalkıyor Forumda konuşma yapan Varank, Türkiye ile Tacikistan arasındaki vize kısıtlamasının kaldırılacağını da söyledi. Varank, ”Ocak ayından itibaren Tacikistan’a vize kısıtlaması kalkıyor. İnşallah vergi ve lojistik anlamında da karşılıklı olarak atılacak olumlu adımlarla birlikte sizlerin önü daha da açılacak. İşte ticaret hacmimizi bunun gibi adımlarla 1 milyar dolar seviyesine çıkaracağız. Tecrübelerimizi aktararak, yeni iş birliği alanları belirleyerek, yeni pazarlara açılarak bunu başaracağız. İnanıyorum ki siz değerli iş insanlarımızın özverili çalışmaları, yeni yatırım ve projeleriyle bu hedefe kolaylıkla ulaşacağız” dedi.

Bir ülkeyle daha vizeler kaldırılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya’daki Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Tacik-Türk Yatırım İş Forumu’na katıldı.

Tacikistan’a vize kısıtlaması Ocak ayında kalkıyor

Forumda konuşma yapan Varank, Türkiye ile Tacikistan arasındaki vize kısıtlamasının kaldırılacağını da söyledi. Varank, ”Ocak ayından itibaren Tacikistan’a vize kısıtlaması kalkıyor. İnşallah vergi ve lojistik anlamında da karşılıklı olarak atılacak olumlu adımlarla birlikte sizlerin önü daha da açılacak. İşte ticaret hacmimizi bunun gibi adımlarla 1 milyar dolar seviyesine çıkaracağız. Tecrübelerimizi aktararak, yeni iş birliği alanları belirleyerek, yeni pazarlara açılarak bunu başaracağız. İnanıyorum ki siz değerli iş insanlarımızın özverili çalışmaları, yeni yatırım ve projeleriyle bu hedefe kolaylıkla ulaşacağız” dedi.

Benzer Yazılar

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.