Bodrum’da En İyi Kamp Alanları

bodrum'da kamp yerleri Türkiye

Bodrum’da en iyi kamp alanları tatilciler için kaçınılmazdır. Bizde bu makalemizde sizler için Bodrum’da en iyi kamp alanları adlı çalışmayı araştıracağız. Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen tatilciler için kamp alanları mevcuttur. Makalemizin bu bölümünde kamp alanlarını inceleyeceğiz.

1. Yahşi Plajı Kamp Alanı

Bodrum bites’e yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan Yahşi plajı kamp alanı, hem denizin hem de denizin tadını aynı anda çıkarabileceğiniz yerlerden biri. Burada iki ayrı sahil beldesi var. Ne yazık ki, bir çadırda ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz, ancak ücretli bir plajda kamp yapamazsınız. Her iki plaj da birbirine  yürüme mesafesindedir.

2. Gümüşlük Halk Plajı Kamp Alanı

Bodrum’un gözde tatil beldelerinden biri olan Gümüşlük halk plajı kamp alanı, hem plaj tatilleri hem de konaklama imkanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olmasının yanında ekonomik bir tatil imkanı da sunmaktadır. Ücretsiz plajın tadını çıkarabileceğiniz Gümüşlük, Yalıkavak Yolu üzerinde temiz denizi ve kumlu plajları ile haftanın her günü kalabalıktır. Ücretsiz olarak yüzebileceğiniz ve çadır kurabileceğiniz ücretsiz bir yer.

3. Cennet Koyu Kamp Alanı

Bodrum Senette Koyu, denizde yüzerken kendinizi akvaryumdaki balık gibi hisseden, adını hak eden manzaranın huzurunu hissedebileceğiniz güzel bir koy.  Bodrum Senette Koyu son birkaç yıldır daha az tanınmaktadır. Ayrıca jandarma kardeşlerin burada çadır kurarak barınmaya müdahale edeceği de pek bilinmiyordu. Bu yıl gittiğimizde  burada çadır kurmanın yasa dışı olduğu ve çadır kurmanın hakkımızda yasal işlem başlatacağı söylendi. Ama bizden önceki gün ve  sonraki gün insanların çadır kurup orada kamp kurduklarını gördük. Yani eğer şanslıysanız Cennet Koyu’nda ücretsiz kamp yapabilirsiniz.

4. Çınar Kamp Alanı

Büyük bir otoparkın bir kısmının kamp alanına dönüştürülmesine hizmet eden Bodrum’un Bitez mevkiinde bulunan Çınar Kamping,  çadır ve karavanla konaklama yapılabilecek sahil yerlerinden biridir. Merkezde yer alan ve denize sıfır olması nedeniyle tercih edilen kamp alanı, mükemmel hizmet altyapısına sahiptir. Tesisler arasında 24 saat sıcak su, buzdolabı, kahve dükkanı, restoran ve çamaşır makinesi bulunmaktadır. Barbekü alanı da mevcuttur.

5. Ilgınlar Kamp Alanı

Bodrum’da Turgut Reis yakınlarında sakin bir kamp alanı olan Ilgınlar kamp alanı, bölgede çadırda kalmak veya denizde tatil yapmak için ideal yerlerden biri. Kamp alanı misafirlerine en güzel doğa ve deniz koşullarını sunmaktadır. Sahile olan kıyısı ve  yemyeşil ağaçlarla çevrili olması burada kamp yapanlar için harika bir ortam sağlıyor. Plaj güzel ve plajda taş yok. Öte yandan denizi biraz dalgalı ve çocuklu aileleri memnun eden bir yer. Bahçe alanı geniştir ve belli aralıklarla çadır kurabilirsiniz. Ayrıca mangal yapabileceğiniz bir piknik masası da bulunmaktadır. Bütün bunlar bir arada çok rahat ve ucuz bir  tatil geçirme fırsatı sunuyorlar.

6. Bodrum Masalı Kamp Alanı

Bodrum’da Gümüşlük beldesinde mandalina ağaçları arasında doğa ile iç içe eğlenceli bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz Masalı Camping, sırt çantalı gezginler ve çocuklu aileler için ideal yerlerden biridir. Aile tarafından işletilen Masalı Camping’de ister çadırda ister odada kalabilirsiniz. Dilerseniz kendi çadırınızı da kiralayabilirsiniz. Kamp alanı geniş bir alana inşa edilmiştir ve bahçe mandalina ağaçlarının yanı sıra çeşitli ağaçlarla büyümüştür. Ortak dinlenme alanında oyun oynayabilir, aktivitelere katılabilir ve hamakta uyuyabilirsiniz. Dilerseniz mangalı da yakabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere Bodrum’da en iyi kamp alanları nerededir bunu açıkladık. umarız sizler için faydalı bir makale olmuştur.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle