Borispol Havalimanı’nda aylık kayıp 380 milyonu aştı

Borispol Havalimanı basın servisi tarafından verilen bilgiye göre, şirketin karantina önlemlerinden ötürü hava trafiğinin durdurulmasından kaynaklanan kayıpları ayda 380 milyon grivnaya ulaştı. Borispol Havalimanı basın servisi tarafından verilen bilgiye göre, şirketin karantina önlemlerinden ötürü hava trafiğinin durdurulmasından kaynaklanan kayıpları ayda 380 milyon grivnaya ulaştı. Yapılan açıklamada “Finansal rezervlerimizden bahsetmişken, durum hayal kırıklığı yaratıyor. Şu anda, bir buçuk ay boyunca çalışıyoruz. Devlet bankalarından yeni ve önceden belirlenmiş kredilerimiz var. Ticari bankalarla yürüyen tekliflerimiz var ve kredi anlaşmaları imzalıyoruz.” denildi. Ayrıca hava trafiğinin durdurulması süresince işletmenin gelir kayıplarının ayda yaklaşık 380 milyon grivnayı bulduğu söylenerek “Borispol, ülkede tahliye uçuşlarına hizmet veren tek havalimanı. Bugün, bizim için rezerv ise sadece Lviv havaalanı. Halen 24 saat çalışıyoruz. Çok az sayıda uçuş gerçekleştiriliyor ve gereken herşeyi çalışma standartlarına göre yerine getiriyoruz. Örneğin, bir acil durum kurtarma ekibi 24 saat boyunca 74 kişiyle hizmet vermeye devam ediyor.” diye vurgulandı. Havaalanının kargo terminali tamamen çalışır durumda ve […]

Borispol Havalimanı’nda aylık kayıp 380 milyonu aştı

Borispol Havalimanı basın servisi tarafından verilen bilgiye göre, şirketin karantina önlemlerinden ötürü hava trafiğinin durdurulmasından kaynaklanan kayıpları ayda 380 milyon grivnaya ulaştı.

Borispol Havalimanı basın servisi tarafından verilen bilgiye göre, şirketin karantina önlemlerinden ötürü hava trafiğinin durdurulmasından kaynaklanan kayıpları ayda 380 milyon grivnaya ulaştı.

Yapılan açıklamada “Finansal rezervlerimizden bahsetmişken, durum hayal kırıklığı yaratıyor. Şu anda, bir buçuk ay boyunca çalışıyoruz. Devlet bankalarından yeni ve önceden belirlenmiş kredilerimiz var. Ticari bankalarla yürüyen tekliflerimiz var ve kredi anlaşmaları imzalıyoruz.” denildi.

Ayrıca hava trafiğinin durdurulması süresince işletmenin gelir kayıplarının ayda yaklaşık 380 milyon grivnayı bulduğu söylenerek “Borispol, ülkede tahliye uçuşlarına hizmet veren tek havalimanı. Bugün, bizim için rezerv ise sadece Lviv havaalanı. Halen 24 saat çalışıyoruz. Çok az sayıda uçuş gerçekleştiriliyor ve gereken herşeyi çalışma standartlarına göre yerine getiriyoruz. Örneğin, bir acil durum kurtarma ekibi 24 saat boyunca 74 kişiyle hizmet vermeye devam ediyor.” diye vurgulandı.

Havaalanının kargo terminali tamamen çalışır durumda ve özel kargo uçuşlarındaki yük şimdi karantina öncesi dönemden bile daha yüksek, karantinadan beri yükün bir kısmı yolcu uçakları tarafından taşındığı da belirtildi.

Havalimanının işgücünün % 70’i boşta ve normal zamanlarda aldıklarının yarısından daha azını aldıklarını belirten havalimanı yetkilileri “Hükümetin, birçok kez duyduğumuz ancak henüz bu şekilde görmediğimiz maaşları desteklemek için geri ödenebilir bir fon programı açmasını umuyoruz. Bu umudumuz, havaalanının faaliyetlerini çok fazla kayıp olmadan geri kazanabileceğimiz ve ağır ağır kendimiz para kazanmaya başlayabileceğimiz zamana kadar bir umuttur. Ama ne zaman başlayacağını bugün kimse söyleyemiyor.” denildi.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.