Bu Ülkede Mezun Olmak İsteyen Her Öğrenci 10 Ağaç Dikmek Zorunda!

Filipinler Meclisi geçenlerde aldığı muhteşem bir kararla, ülkede mezun olmak isteyen her öğrenciye 10 ağaç dikme şartı koyan yasayı onayladı. Mezun olmak isteyen her öğrencinin 10 ağaç dikmek zorunda olduğu bu yasayı sunan ve meclisten geçiren siyasiler bence büyük bir alkışı hakediyorlar. Ülkemizde ve dünyada ardı arkası kesilmeyen doğa katliamları, insanlığın kendi sonunu getireceği gerçeği gün be gün gözlerimizin önüne daha da net bir şekilde seriliyor. Gerçek bu iken bir ülkenin böyle bir karar alması takdire şayan.. 100’ü geçik etnik topluluğu ve farklı kültürleri içerisinde barındıran, çevresi aktif volkanlar ile dolu, 2.000 yıllık pirinç tarlaları ile dünya mirasında yer alan Asya’nın en güzel, en doğal ülkelerinden bir tanesi Filipinler.  7.000’den fazla adasıyla dünyanın en büyük kıyı şeridine de sahip olan Filipinler’de, bu yasa sayesinde her yıl 175 Milyon ağaç dikileceği ön görülüyor. Umarım böylesine güzel bir hareketi, nefes almaya hasret kalan güzel ülkemizde de görürüz.. Kaynak : w-turkiye.com

Bu Ülkede Mezun Olmak İsteyen Her Öğrenci 10 Ağaç Dikmek Zorunda!
Filipinler Meclisi geçenlerde aldığı muhteşem bir kararla, ülkede mezun olmak isteyen her öğrenciye 10 ağaç dikme şartı koyan yasayı onayladı.

Mezun olmak isteyen her öğrencinin 10 ağaç dikmek zorunda olduğu bu yasayı sunan ve meclisten geçiren siyasiler bence büyük bir alkışı hakediyorlar. Ülkemizde ve dünyada ardı arkası kesilmeyen doğa katliamları, insanlığın kendi sonunu getireceği gerçeği gün be gün gözlerimizin önüne daha da net bir şekilde seriliyor. Gerçek bu iken bir ülkenin böyle bir karar alması takdire şayan..

100’ü geçik etnik topluluğu ve farklı kültürleri içerisinde barındıran, çevresi aktif volkanlar ile dolu, 2.000 yıllık pirinç tarlaları ile dünya mirasında yer alan Asya’nın en güzel, en doğal ülkelerinden bir tanesi Filipinler.  7.000’den fazla adasıyla dünyanın en büyük kıyı şeridine de sahip olan Filipinler’de, bu yasa sayesinde her yıl 175 Milyon ağaç dikileceği ön görülüyor.

Umarım böylesine güzel bir hareketi, nefes almaya hasret kalan güzel ülkemizde de görürüz..

Kaynak : w-turkiye.com

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.