Burcunuza Göre Balayında Nereye Gitmelisiniz?

Seyahat İpuçları

Koç

Zodyak işaretlerinin ilki olarak Koç, yol göstericilerdir. Maceraya bayılırlar, zorluk ve hareket isterler. Gökyüzü dalışı, köpekbalıkları ile yüzmek ya da Tanzanya’da safari yapmak gibi.

Boğa

Lüks olan her şeyi seven boğa burcu için önerimiz Güney İtalya’nın en güzel ve lüks yerlerinden olan Amalfi Sahili. Elizabeth Taylor ve Richard Burton, Angelina Jolie ve Brad Pitt gibi ünlü isimlerin tercih ettiği bölge, sizi hak ettiğiniz şekilde şımartacak.

İkizler

Tüm o yorgunluktan sonra hem havuz kenarında yatıp bol bol dinlenmek hem de egzotik bir yerde eğlenceli bir tatil geçirmek istiyor olabilirsiniz, öyleyse sizin için doğru adres Tayland’ın en popüler adalarından olan Koh Samui.

Yengeç

Rahatlık-sever insanlar yengeçler, balayı için yeni eşleri ile birlikte kaliteli zaman geçirecekleri bir yer isterler. Bunun için yurt dışına çıkmak yerine yurt içinde, Antalya ya da Ayvalık gibi şehirde tatil onlar için daha uygundur.

Aslan

Yeni kültürler öğrenme zevkine sahip aslanlar, balayından İtalya’da Floransa’yı tercih etmelidir. Hatta Floransa’da yer alan Fiesole kasabası muhteşem manzaraları ile yeni evlilerin gidebileceği en güzel yerlerden biridir.

Başak

Planlamayı ve araştırmayı seven başak burçları için ideal balayı rotası Tokyo’dur. Farklı lezzetler, farklı insanlar ve farklı hayatlarla tanışmak ve onları öğrenmek isteyen başaklar bu tatili çok sevecek!

Terazi

Dengenin burcu terazi, dinlenmenin ve heyecanın eşit olarak bulunduğu bir tatil ister. Sabahlarını yerel bir kahve dükkanında sakince geçirip akşamını şehrin en güzel mekanlarından birinde geçirebilecekleri Paris, terazi için en uygun rota.

Akrep

Hayatta her şeyi yoğun bir şekilde odaklanarak yapan, her işe kendinden %110 veren akrep burçları için balayı zamanı dinlenebilecekleri ve kendilerini yeniden şarj edebilecekleri bir zaman olmalı. Bunun için Paris ya da New York gibi hareketli bir şehir yerine Kenya gibi farklı ve sakin bir yer akrepler için doğru seçim.

Yay

Her zaman daha yeniyi arayan yay burcu için balayında yakın bir ülkeye gitmek yetmez. Galapagos Adaları’nda farklı ve herkesten uzak bir tatil yay için doğru seçim.

Oğlak

Çok çalışmaları ile ünlü oğlak burçları için en iyi balayı tatili her şeyden uzaklaşıp dinlenebilecekleri Maldivler’de olacaktır. Oğlak burcunun tüm iş ve evlilik planlama stresi bir anda yok olacak.

Kova

Meksika’da sokakların arasında özgürce dolaşarak ve zengin kültürünü tanıyarak geçirecekleri bir balayı kova burcu için ideal. Meksika’nın en turistik şehirlerinden olan Cancun, kova burçlarının eşleri ile ziyaret etmeleri gereken bir yer.

Balık

Hayalperest balık burçları için Asya’daki Laos ülkesi, aradıkları huzurlu ve sakin balayı rotası. Her şeyden kaçmak isteyen bir başka burç olan balık için en ideal balayı rotası ruhsal bir yolculuğa çıkabilecekleri bir yer olmalıdır.

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle