Cenevre’nin Tadını Çıkarmak İçin Öneriler

İsviçre’nin güneyinde Fransa sınırına yakın bir konumda bulunan Cenevre şehri, Avrupa’nın en önemli kurum ve kuruluşları ile şirketlerin merkez ofislerine ev sahipliği yapıyor. Tarih boyunca çok önemli bir stratejik merkez olan Cenevre, günümüzde gölü ve doğal güzelliklerinin yanı sıra zengin tarihi ve kültürel mirası ile de ziyaretçilerini cezbediyor. Cenevre’de zamanınızı nasıl geçireceğinizi merak mı ediyorsunuz? Konaklamanız boyunca görülecek ve yapılacak en iyi on şey listesini inceleyin. Cenevre’nin Tadını Çıkarmak İçin Öneriler 1. Cenevre Gölü’nün tadını çıkarın Cenevre Gölü veya bilindiği gibi Lac Léman, batı Avrupa’nın en büyük göllerinden birisi. Yaz aylarında, Cenevre’nin plajları, normalde soğuk olan suyu biraz daha tolere edilebilir hale geldiğinden, güneşlenenlerle ile dolu oluyor. Yatçılar, kanolar ve su kayakçıları da göle gidiyor. Yaz aylarında mayolarınızı yanınıza alın ve gölün tadını çıkarın. 2. Salève’ye tırmanın Cenevre ve çevresindeki dağların en iyi ve en görkemli manzaraları için Salève’nin tepesine çıkmalısınız. Güneye doğru ufuk çizgisine hâkim ve zorlu bir mücadeleye benzemesine rağmen, […]

Varsayılan Görsel

İsviçre’nin güneyinde Fransa sınırına yakın bir konumda bulunan Cenevre şehri, Avrupa’nın en önemli kurum ve kuruluşları ile şirketlerin merkez ofislerine ev sahipliği yapıyor.

Tarih boyunca çok önemli bir stratejik merkez olan Cenevre, günümüzde gölü ve doğal güzelliklerinin yanı sıra zengin tarihi ve kültürel mirası ile de ziyaretçilerini cezbediyor.

Cenevre’de zamanınızı nasıl geçireceğinizi merak mı ediyorsunuz? Konaklamanız boyunca görülecek ve yapılacak en iyi on şey listesini inceleyin.

Cenevre’nin Tadını Çıkarmak İçin Öneriler

1. Cenevre Gölü’nün tadını çıkarın

Cenevre Gölü veya bilindiği gibi Lac Léman, batı Avrupa’nın en büyük göllerinden birisi. Yaz aylarında, Cenevre’nin plajları, normalde soğuk olan suyu biraz daha tolere edilebilir hale geldiğinden, güneşlenenlerle ile dolu oluyor. Yatçılar, kanolar ve su kayakçıları da göle gidiyor. Yaz aylarında mayolarınızı yanınıza alın ve gölün tadını çıkarın.

2. Salève’ye tırmanın

Cenevre ve çevresindeki dağların en iyi ve en görkemli manzaraları için Salève’nin tepesine çıkmalısınız. Güneye doğru ufuk çizgisine hâkim ve zorlu bir mücadeleye benzemesine rağmen, 1-2 saatten fazla sürmeyen kolay bir yürüyüş yolu. Uçurumdan yukarı doğru rahat bir yolculuk yapmayı tercih ediyorsanız, Veyrier’den teleferiğe (télérique) de binebilirsiniz.

3. Uluslararası Cenevre’yi keşfedin

Cenevre, yaşadığımız dünyayı şekillendiren birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapıyor. Palais des Nations, Birleşmiş Milletler tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz rehberli turlarda keşfedilmeye açık. Uluslararası Kızılhaç ve Red Crescent Müzesi, insanların yapabilecekleri acımasızlıkları gösterdiği için bu gibi organizasyonlar oldukça önemli. Cenevre’nin uluslararası bölgesini keşfetmeye başlamak için en iyi yer, BM binasının giriş kapısının hemen önünde yer alan büyük, açık bir meydan olan Place Des Nations.

4. CERN’de her şeyin kökenini keşfedin

Cenevre’nin eteklerinde, CERN’i ve 27 kilometrelik süper iletken mıknatıs halkalarını bulacaksınız. Ziyaretiniz için doğru zaman ayırırsanız (LHC açık değilken) içeri girebilirsiniz. Fakat bu fırsatı yakalayamasanız bile, orada çalışan bilim adamlarının evrenimizin sırlarını nasıl açığa çıkarmaya çalıştıklarını keşfedebileceğiniz Microcosm ve CERN Laboratuvarları var.

5. Jet d’Eau’da dolaşın

Jet d’Eau’yu kaçırmak zor, çünkü Cenevre Gölü’nden 140 metre havaya su fışkırtıyor. Görünüşe göre, kökenleri yakındaki bir hidrolik tesisin aşırı baskı yapmasının bir sonucu ve şehrin kusursuz sembolü.

6. Bains des Pâquis’de fondü yapın

Yaz aylarında Bains des Pâquis, İsviçre’nin en popüler plajlarından birisi. Eylül-nisan ayları arasında, restoran La Buvette de Bains, fondü servisi yapmakta. Etraftaki en iyi fondü olmayabilir ve zaman zaman biraz gürültülü olabilir, ancak Bains des Pâquis, yerel halkla yemek yemek için en iyi yerlerden biri.

7. Eski kenti keşfedin

Cenevre’nin eski şehri, küçük sokakları dolambaçlı bir labirenti andırır. Başlamak için en iyi yer, Cenevre’deki en eski yer olan ve şu anda kafe ve butik dükkânlarla kaplı olan Place du Bourg-de-Four. Mekânın önündeki caddelerin herhangi birinden eski şehri keşfedebilirsiniz. Görülmesi gereken bir diğeri ise, 12. ve 13. yüzyıllar arasında inşa edilmiş olan Aziz Pierre Katedrali ve protestan reformcu John Calvin’in meşhur vaaz verdiği yer.

Kaynak : Turna.com

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 5 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.