Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal

Gezi Rehberi

Covid-19 nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de insanlar evden dışarı çıkmıyor. Evde çocuklarınızla verimli dakikalar geçirebilmeniz için bu yazıyı sizlere hazırladık. Sanal Hayvanat bahçeleri sayesinde çocuklarınızla birlikte hayvanları izleyebilir onlara hayvanları öğretebilirsiniz. Bu zor günleri atlattıktan sonra çocukları hayvanat bahçesine götürmeyi unutmayın. Haydı şimdi hep birlikte hayvanların yaşam ortamına birlikte göz atalım.

Bursa Hayvanat Bahçesi

svg%3E

Online olarak gezme imkanı sunan hayvanat bahçeleri arasında yer alan Bursa Hayvanat Bahçesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir. Fok, gergedan, penguen ve daha nicesini 7/24 online izleyebilirsiniz. İzlemek için hemen tıklayın.

Houstan Hayvanat Bahçesi

Amerika’nın Texas eyaletinde yer alan hayvanat bahçesi kapılarını ziyaretçilerine geçici olarak kapatmıştır. Ziyaretçiler için kameralarını online için açtı. Bu kameralardan fil, zürafa, goril ve daha fazla hayvanı izleyebiliyorsunuz. Houstan Hayvanat Bahçesi‘ni izlemek için hemen tıklayın.

Monterey Bay Akvaryumu

svg%3E

Hayvanat bahçesinin yanı sıra akvaryum canlılarını da izleme fırsatı sağlayan Monterey Bay Akvaryumu Kaliforniya’da yer almaktadır. Geçici olarak ziyaretçilerine online hizmet vermektedir. Su samuru, Denizanası, köpek balığı ve penguen gibi bir çok hayvanı izlemek mümkün. Su altı dünyasını keşfetmek için hemen tıklayın.

Atlanta Hayvanat Bahçesi

Özellikle panda severlerin ilgi odağı olan bu hayvanat bahçesi yöneticisi son yaşanan olaylardan sonra “Corona virüs salgınının tüm hayatımıza temas ettiği bir dönemde, dünyanın dört bir yanındaki insanların PandaCam’de sevinç bulmasından gurur duyuyoruz.” dedi. Sizlerde sevimli pandaları canlı yayından izlemek için hemen tıklayın.

Disneyland

svg%3E

Eğlence merkezlerinin zirvesi olarak bilinen Disneyland, neredeyse her çocuğun hayallerini süsleyen yerlerden birisidir. Virüs nedeni ile şuanda faaliyetlerini durdurmuştur. Fakat online gezinti hizmeti vermektedir. Sanal tur sayesinde Disneyland’ı gezmek mümkündür. Sizde Disneyland sanal turu yapmak istiyorsanız hemen tıklayın.

Online Hayvanlar Alemi

Hayvanlar aleminin gizemli ve büyüleyici dünyasını oturduğunuz yerden keşfedebileceğiniz bir site. Bu sitede bulunan kameralar hayvanların doğal ortamlarında konumlanmış kameralardır. Sizde vakit kaybetmeden hayvanların günlük yaşantısını canlı ve sesli olarak takip etmek için tıklayın.

Edinburgh Hayvanat Bahçesi

Birleşik Krallığın en büyük hayvanat bahçesi olan Edinburgh Hayvanat Bahçesi’ni 7/24 canlı olarak web sitesi üzerinden izleyebilirsiniz. Şuanda koronavirüs nedeni ile ziyaretçi kabul etmemektedir. Özellikle penguen ve panda sevenlerin çok zevk alacağı hayvanat bahçesidir. Edinburgh Hayvanat Bahçesini canlı izlemek için tıklayın.

Kansas City Hayvanat Bahçesi

Amerika’nın meşhur hayvanat bahçeleri arasında yer almaktadır. Geçici olarak hizmetini durdurmuştur. Fakat ziyaretçilerin evlerinden hayvanları izlemesi için canlı yayın yapmaktadır. Zürafa, penguen ve kutup ayılarını canlı izleyebilirsiniz. Sizde Kansas City Hayvanat Bahçesini izlemek için hemen tıklayın.

Sanal Ortamdan İzleyebileceğiniz Diğer Hayvanat Bahçeleri

 

 

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle