Çocuklarla Hollanda Seyahatinde Gidebileceğiniz Güzel Yerler

Hollanda, tüm Avrupa’nın en büyük kültürel geleneklerinden birini barındıran bir ülkedir. Bu destinasyona seyahat ederseniz, çok çeşitli müzeleri, parkları ve ilgi çekici anıtları keşfedebilirsiniz. Aşağıda, çocuklarla Hollanda gezisinde bilmeniz gereken önemli yerleri tavsiye edeceğiz. Amsterdam Kanalları İlk zorunlu durak Amsterdam kanallarıdır. Bu şehirde 100 kilometreden fazla kanal vardır ve bu nedenle de ‘Kuzeyin Venedik’i’ olarak bilinir. Ayrıca Kanal Otobüsü olarak bilinen ve 14 duraklı tur düzenleyerek sizi şehrin en önemli müze ve turistik yerlerine bırakan bir gemi yolculuğuna da çıkabilirsiniz. Amsterdam hem yürüyerek hem de kanallarında gezinerek keyif alınması gereken bir şehir. Bunu bir tekne turu yaparak görebilirsiniz. Lahey’deki Madurodam Parkı Bu minyatür park, Hollanda’nın en ünlülerinden biridir. İçinde, ülkenin en alakalı simge yapılarını temsil eden, ölçekli olarak yapılmış çok sayıda bina ve yer vardır. Ayrıca Hollanda’nın tarihini daha iyi anlamaya yardımcı olan videolar ve multimedya kurulumlarına sahiptir. Minyatür Madurodam şehrinde havaalanları, şehirler ve küçük ölçekli tarihi binalar gelecek olan […]

Çocuklarla Hollanda Seyahatinde Gidebileceğiniz Güzel Yerler

Hollanda, tüm Avrupa’nın en büyük kültürel geleneklerinden birini barındıran bir ülkedir. Bu destinasyona seyahat ederseniz, çok çeşitli müzeleri, parkları ve ilgi çekici anıtları keşfedebilirsiniz. Aşağıda, çocuklarla Hollanda gezisinde bilmeniz gereken önemli yerleri tavsiye edeceğiz.

Amsterdam Kanalları

İlk zorunlu durak Amsterdam kanallarıdır. Bu şehirde 100 kilometreden fazla kanal vardır ve bu nedenle de ‘Kuzeyin Venedik’i’ olarak bilinir. Ayrıca Kanal Otobüsü olarak bilinen ve 14 duraklı tur düzenleyerek sizi şehrin en önemli müze ve turistik yerlerine bırakan bir gemi yolculuğuna da çıkabilirsiniz.

Amsterdam hem yürüyerek hem de kanallarında gezinerek keyif alınması gereken bir şehir. Bunu bir tekne turu yaparak görebilirsiniz.

Lahey’deki Madurodam Parkı

Bu minyatür park, Hollanda’nın en ünlülerinden biridir. İçinde, ülkenin en alakalı simge yapılarını temsil eden, ölçekli olarak yapılmış çok sayıda bina ve yer vardır. Ayrıca Hollanda’nın tarihini daha iyi anlamaya yardımcı olan videolar ve multimedya kurulumlarına sahiptir.

Minyatür Madurodam şehrinde havaalanları, şehirler ve küçük ölçekli tarihi binalar gelecek olan kişileri bekler.

Rotterdam’daki Spido Gemisi

Rotterdam Limanı, Avrupa’nın en büyüğü ve dünyanın en eskilerinden biridir. Yakınlarda sizi Meuse Nehri boyunca götüren bir tur teknesi olan Spido’ya binebilirsiniz. Burada seyahat planınız, Hollanda şehrinin mimarisini ve en sembolik yerlerini kapsar.

Utrecht’teki Dom Kulesi

Utrecht, Hollanda’nın kalbinde yer alan hayati ve aktif bir şehirdir. Bu destinasyonu ziyaret ederken mutlaka Dom Kulesi’ne uğramalısınız. 14. yüzyılda inşa edilen bu yer 112 metre yüksekliğiyle bölgenin en yüksek kulesidir. Oradan şehrin en güzel manzaralarından birini görebilirsiniz.

Venedik tarzı kanalları, Utrecht’in eksantrik mimarisini ve gece hayatını ücretsiz bir turla tanımak istiyorsanız kaçırmamalısınız.

Kinderdijk Değirmenleri

Çocuklarla Hollanda gezisinde Kinderdijk’in 19 değirmeninde bisiklet sürmek mükemmel bir plandır. İki değirmen-müzenin iç kısmına yapılan bir gezi, bu binaların bölgedeki taşkınları önlemedeki rolünü açıklar. Bu planı hem Rotterdam şehrinden bisikletle hem de Amsterdam’dan toplu taşıma ile gerçekleştirebilirsiniz.

Amsterdam’daki Anne Frank Evi

Anne Frank Evi, Hollanda başkentinin tam kalbinde yer almaktadır. Ev-müze, bu tarihi şahsiyetin ve Nazi rejiminin zulmünün hikayesini anlatır. Girişte, her odada meydana gelen tüm olayların açıklandığı bir broşür satın alabilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırmak önemlidir, aksi takdirde bilet bulunamayabilir.

Kaatsheuvel’deki Efteling Parkı

Efteling, Hollanda’da çocuklarla ziyaret etmek için çok çekici bir yerdir. Bu park, merkezi bir alandan ve eğlendirmek için masallar ve efsanelerle dolu dört büyük krallığın yanı sıra modern temalı cazibe merkezlerinden oluşur. Kışın bile yılın her günü açıktır.

Avrupa’nın en eski tema parkında çocukluğunuzu yeniden yaşamak ve hikayelerin sevilen karakterleriyle yeniden tanışmak istiyorsanız, gitmeniz önerilir.

Maastricht’teki St. Peter Mağaraları

San Pedro mağaraları, bugün 80 kilometre uzunluğundaki bir galeride gerçekleşen yüzyıllarca süren kazıların sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Buradaki mağaralara yalnızca rehberli bir turla ulaşılabileceğini bilmek gerekir.

Benzer Yazılar

Ukrayna, 2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolar yatırım bekliyor

Ülkeler 2 yıl önce

2021 yılı içerisinde hükümet Ukrayna’daki toplam yatırımı 6.5 milyar dolar olarak beş yılın zirvesi olarak beklerken, 2025 itibariyle yıllık yabancı yatırım beklentisini 15 milyar dolara çıkardı. Bakanlar Kurulu, Ulusal Ekonomik Stratejideki göstergeyi onayladı ve 2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım obekliyor Hükümet bu yıl ise yeniden yatırım dahil olmak üzere 6.5 milyar dolarlık yabancı yatırım almayı bekliyor. Groisman: Ukrayna’nın bütünlüğü konusunda referandum olamaz Bunun son beş yıldaki en yüksek rakam olduğunu söyleyen Başbakan Denis Şmigal “2025’ten itibaren yıllık 15 milyar dolarlık yatırımı içeren Ulusal Ekonomik Stratejide böyle bir göstergeyi onayladık. İddialı bir hedef. Ancak çalışmalarımız sayesinde bu kesinlikle ulaşılabilir bir rakam.” dedi.https://www.ukrhaber.com/blog/ileri-ve-daha-yuksege-ukrayna-ve-turkiye-arasindaki-isbirligi-nasil-gelisiyor/embed/#?secret=d0ATtgj0fM Başbakan ekonominin gelişmesine katkı sağlayacak ve yatırımı çekecek öncelikleri şöyle sıraladı: büyük yatırım projeleri için devlet desteği yasasının uygulanması; daha fazla dijitalleşme, bürokratik yükün azaltılması ve bilişim sektörüne destek; işletmelerin özelleştirilmesi , kamu-özel ortaklıklarının geliştirilmesi ve çeşitli endüstrilerde imtiyazlar yoluyla devletin ekonomideki rolünün azaltılması; toprak reformunun tamamlanması, sulama […]

10 Adımda Vizesiz Balayı Ülkeleri ile Mutlu Bir Başlangıç Yapın

Ülkeler 2 yıl önce

Dünyanın dört bir yanında keşfedilmeyi bekleyen vizesiz balayı ülkeleri ile siz de mutluluğunuzu güzel bir tatil ile taçlandırabilirsiniz. Üstelik tatil hazırlıkları yaparken onlarca kağıt ve evrak işi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. İşte, vizesiz gidilebilecek balayı yerleri ve şartları. Vizesiz Balayı Ülkeleri Listesi Mutluluğunuzu Taçlandırıyor Dünyanın en güzel ülkelerini sizin için en özel olan insanla görmek ister misiniz? Vizesiz balayı turları düzenleyen birçok gezi firması size bu imkanı sunabilir. Siz de vizesiz yurtdışı balayı otellerini değerlendirerek evlilik hayatınıza unutulmaz bir başlangıç yapabilirsiniz. İşte, birbirinden güzel vizesiz gidilecek ülkeler ve detayları. 1 – Maldivler : Vizesiz Yurtdışı Balayı Mekanları Mavinin en güzel tonu olan turkuaz suları ile Maldivler herkesin hayallerini süslüyor. Vizesiz gidilecek balayı yerleri arasında harika bir seçenek olan Maldivler Hint Okyanusu üzerinde bulunuyor. Toplamda 200 ada vee adacığın bir araya gelmesi ile oluşan bu muhteşem tatil beldesi, Türk vatandaşları için 30 güne kadar vizesiz konaklama imkanı sunuyor. 2 – Seyşeller […]

Neden Yeni Yıla Rusyada Girmeliyim

Ülkeler 2 yıl önce

Bir çoğumuz, Yeni Yılı yurt dışında geçirmeyi tercih ediyoruz, büyülü Yeni Yıl atmosferi ile bilinen başka bir ülkede. Ve yine de, dinlenmekten size gerçek bir zevk verecek doğru ve uygun yeri nasıl seçersiniz? Son yılların tahminlerine göre, bazıları Rusya’nın Karadeniz kıyısında dinlenmeyi tercih ediyor, burası Soçi, Anapa ve tabii ki Kırım olabilir. Ama Rusya’da Yeni Yıl boyunca kalacak başka hangi ilginç ve güzel yerler var? Altay Bölgesi Dağlık Altay’da, mutlu bir şekilde kayak ve snowboard yapabileceğiniz çok sayıda tatil yeri var. Bu tatil köylerinin en ünlüsü Belokurikha’dır. Burada sadece aktif spor yapmakla kalmazsınız, aynı zamanda bedeninizi ve ruhunuzu da geliştirebilirsiniz. Belokurikha’da herkesin zevkine uygun çeşitli eğlence türleri vardır. Bunlar çeşitli su merkezleri, teleferik ve şehir genelinde yürüyüş turlarıdır. Buna ek olarak, tatil köyü, özel programlar ve çeşitli sanatçılarla sabaha kadar dans ve Yeni Yıl gösterileri düzenleyen restoranlar da Yeni Yılı kutlamak için harika bir yol sunuyor. St. Petersburg İşte tüm […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.