Çocuklarla Hollanda Seyahatinde Gidebileceğiniz Güzel Yerler

hollanda seyahat vizesi Ülkeler

Hollanda, tüm Avrupa’nın en büyük kültürel geleneklerinden birini barındıran bir ülkedir. Bu destinasyona seyahat ederseniz, çok çeşitli müzeleri, parkları ve ilgi çekici anıtları keşfedebilirsiniz. Aşağıda, çocuklarla Hollanda gezisinde bilmeniz gereken önemli yerleri tavsiye edeceğiz.

Amsterdam Kanalları

İlk zorunlu durak Amsterdam kanallarıdır. Bu şehirde 100 kilometreden fazla kanal vardır ve bu nedenle de ‘Kuzeyin Venedik’i’ olarak bilinir. Ayrıca Kanal Otobüsü olarak bilinen ve 14 duraklı tur düzenleyerek sizi şehrin en önemli müze ve turistik yerlerine bırakan bir gemi yolculuğuna da çıkabilirsiniz.

Amsterdam hem yürüyerek hem de kanallarında gezinerek keyif alınması gereken bir şehir. Bunu bir tekne turu yaparak görebilirsiniz.

Lahey’deki Madurodam Parkı

Bu minyatür park, Hollanda’nın en ünlülerinden biridir. İçinde, ülkenin en alakalı simge yapılarını temsil eden, ölçekli olarak yapılmış çok sayıda bina ve yer vardır. Ayrıca Hollanda’nın tarihini daha iyi anlamaya yardımcı olan videolar ve multimedya kurulumlarına sahiptir.

Minyatür Madurodam şehrinde havaalanları, şehirler ve küçük ölçekli tarihi binalar gelecek olan kişileri bekler.

Rotterdam’daki Spido Gemisi

Rotterdam Limanı, Avrupa’nın en büyüğü ve dünyanın en eskilerinden biridir. Yakınlarda sizi Meuse Nehri boyunca götüren bir tur teknesi olan Spido’ya binebilirsiniz. Burada seyahat planınız, Hollanda şehrinin mimarisini ve en sembolik yerlerini kapsar.

Utrecht’teki Dom Kulesi

Utrecht, Hollanda’nın kalbinde yer alan hayati ve aktif bir şehirdir. Bu destinasyonu ziyaret ederken mutlaka Dom Kulesi’ne uğramalısınız. 14. yüzyılda inşa edilen bu yer 112 metre yüksekliğiyle bölgenin en yüksek kulesidir. Oradan şehrin en güzel manzaralarından birini görebilirsiniz.

Venedik tarzı kanalları, Utrecht’in eksantrik mimarisini ve gece hayatını ücretsiz bir turla tanımak istiyorsanız kaçırmamalısınız.

Kinderdijk Değirmenleri

Çocuklarla Hollanda gezisinde Kinderdijk’in 19 değirmeninde bisiklet sürmek mükemmel bir plandır. İki değirmen-müzenin iç kısmına yapılan bir gezi, bu binaların bölgedeki taşkınları önlemedeki rolünü açıklar. Bu planı hem Rotterdam şehrinden bisikletle hem de Amsterdam’dan toplu taşıma ile gerçekleştirebilirsiniz.

Amsterdam’daki Anne Frank Evi

Anne Frank Evi, Hollanda başkentinin tam kalbinde yer almaktadır. Ev-müze, bu tarihi şahsiyetin ve Nazi rejiminin zulmünün hikayesini anlatır. Girişte, her odada meydana gelen tüm olayların açıklandığı bir broşür satın alabilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırmak önemlidir, aksi takdirde bilet bulunamayabilir.

Kaatsheuvel’deki Efteling Parkı

Efteling, Hollanda’da çocuklarla ziyaret etmek için çok çekici bir yerdir. Bu park, merkezi bir alandan ve eğlendirmek için masallar ve efsanelerle dolu dört büyük krallığın yanı sıra modern temalı cazibe merkezlerinden oluşur. Kışın bile yılın her günü açıktır.

Avrupa’nın en eski tema parkında çocukluğunuzu yeniden yaşamak ve hikayelerin sevilen karakterleriyle yeniden tanışmak istiyorsanız, gitmeniz önerilir.

Maastricht’teki St. Peter Mağaraları

San Pedro mağaraları, bugün 80 kilometre uzunluğundaki bir galeride gerçekleşen yüzyıllarca süren kazıların sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Buradaki mağaralara yalnızca rehberli bir turla ulaşılabileceğini bilmek gerekir.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle