Delhi Ve Agra (Taj Mahal) Arasında Seyahat için En iyi Trenler

Delhi Ve Agra (Taj Mahal) Arasında Seyahat Için En Iyi Trenler

Delhi Ve Agra (Taj Mahal) Arasında Seyahat için En iyi Trenler

Delhi'den Agra'ya gitmenin en popüler yolu trenle. Doğru trenleri yakalarsan, Delhi'den bir gün içinde Tac Mahal'i ziyaret etmek mümkün. 2 saatlerinde orada olabilirsiniz. Delhi'den Agra'ya giden en iyi trenleri buradan öğrenin.

Bilmen gereken

 • Delhi'deki ana tren istasyonu Paharganj yakınındaki Yeni Delhi Tren İstasyonu (NDLS) 'dir.
 • Agra'ya giden trenler ayrıca Yeni Delhi Tren İstasyonu'nun 20 dakika güneyindeki Hazrat Nizamuddin Tren İstasyonu'ndan (NZM) Delhi'yi harekete geçiriyor. Bu istasyon güney Delhi'de kalanlar için en uygun.
 • Agra'daki ana tren istasyonu Agra Cantonment (AGC).
 • Trenler genellikle sis nedeniyle kış aylarında (Aralık-Mart) gecikmektedir.

Agra Trenler için en iyi Erken Sabah Delhi

 • Bu Delhi Agra trenlerinin hepsinde sandalyeler var, uyuyanlar değil.
 • Delhi'den Agra'ya en hızlı sabah treni, yeni, durmadan 12050 Gatimaan Express. Hindistan'ın ilk yarı hızlı treni olan bu tren, 5, 2016. Saatte 160 kilometre hızıyla ilerler ve Agra'ya ulaşmak için bir saat ve 40 dakika sürer. Tren, 8.10 am'da Delhi'nin Hazreti Nizamuddin Tren İstasyonu'ndan ayrılır ve 9.50 am'da Agra'ya gelir. 1AC yönetici sınıfındaki (birinci sınıf, oturmuş, klimalı) ücret 1,505 rupi'leridir. CC (koltuklu, oturmuş, klimalı) 755 rupi'dir. Tren, Cuma günleri hariç (Tac Mahal kapalıyken) günlük olarak çalışır. Hint ve Avrupa mutfaklarından yemekler servis edilen tesis bünyesinde ikram servis edilmektedir. Trende ayrıca hostes ve multimedya imkanları var. Temizlik, yiyecek ve bilet kullanılabilirliği ve hepsi mükemmel. Ayrıca, en az gecikme ile en dakik tren. 
 • İkinci en iyi seçenek 12002 Yeni Delhi Bhopal Shatabdi Hızlı. Bu trenin bir durağı var. 6 am'da Yeni Delhi Tren İstasyonu'na gidiyor ve 7.57 am'da Agra'ya geliyor 1AC yönetici sınıfındaki (birinci sınıf, oturmuş, klimalı) ücret 1,050 rupi'leri. CC (koltuklu, oturmuş, klimalı) 555 rupi'dir. Tren her gün çalışır. Bilet durumu, mükemmel ve temizlik iyidir. Ancak, Agra'ya 30 dakikaya kadar geç ulaştığı bilinmektedir. Tren bilgilerine bakınız.
 • The,en 12280 Taj Express Süper Hızlı Hazreti Nizamuddin Tren İstasyonu'ndan Agra'ya da popülerdir. 7.00 am'da kalkar ve 9.38 am'da Agra'ya gelir. CC'deki ücret 370 rupi'leridir. 2S (oturmuş, klimalı olmayan ikinci sınıf) 100 rupi'leridir. Trende üç durak var ve her gün çalışıyor. Ayrıca mükemmel bilet kullanılabilirliği vardır. Tek mesele, dakikliğin, varış saatinde 1.5 saate varan gecikmelerle ilgili bir sorun olabileceğidir. Tren bilgilerine bakınız.

Delhi İçin En İyi Geç Öğleden Sonra Agra

 • Bu Agra Delhi'nin hepsinde sandalyeler var, uyuyanlar değil.
 • The,en 12049 Gatimaan Express Cuma hariç her gün 5.50 pm adresindeki Agra'dan kalkmaktadır. Delhi'de H Nizamuddin Tren İstasyonu'na 7.30'da varıyor. Agra'dan Delhi'ye en hızlı ve en dakik tren. Tren bilgilerine bakınız.
 • The,en 12279 Taj Express Süper Hızlı Agra'dan 6.55'de her gün Delhi'ye döner (her ne kadar Jhansi'den geldiği gibi bir saatten daha geç Agra'ya ulaşırsa da). H Nimamuddin Tren İstasyonu'nda 10.05 pm adresinden geliyor. Tren bilgilerine bakın.
 • The,en 12001 Bhopal Yeni Delhi Shatabdi Express 9.15 pm adresinden Agra'dan ayrılır ve her gün 11.30'da Yeni Delhi Tren İstasyonu'na ulaşır. Ancak, tren Bhopal'dan geldiği için 2 saatine kadar çalışır. Tren bilgilerine bakınız.

Uyarı Sözü: Tehlikeler ve Rahatsızlıklar

Agra istasyonuna varırken dilenciler ve tostlar tarafından hesaplanmaya hazırlıklı olun. Tons, tren istasyonlarındaki potansiyel hedefleri belirleyen diğer şehirlerde muadilleri olan sofistike çetelerde çalışır. Agra'da, genel olarak kılavuzlar ya da taksi şoförleri olduğunu iddia ediyorlar ve serbest taksi sürmek ya da ağır indirimler vaadi gibi püf noktalarını kullanıyorlar. Agra tren istasyonunun hemen dışında 24 saat resmi ön ödemeli otomatik çekçek ve taksi kabinleri bulunmaktadır. Çok sıkıntılardan kaçınmak için bunları kullanın.

Kaynak: tr.ticotourandtravel.com

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0