Doğal Harikalar Diyarı Cayman Adalarında Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

cayman adaları gezilecek yerler Gezi Rehberi

Dünya da eşi benzerine rastlanmayan doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Cayman Adaları’nda mutlaka görülmesi gereken yerler bulunuyor.

Cayman Adaları’nda görülmesi gereken yerler başlığı ile ele aldığımız bu yazımızda özellikle birçok kişi tarafından halen bilinmeyen ama doğal güzelliği ile öne çıkan bir bölge de yer alan  Cayman Adaları Kuzey Amerika coğrafyasında yer alan aynı zamanda eskiden bu yana Büyük Britanya’ya bağlı bir ada ülkesi olup burada aynı zamanda Karayipler’de Küba‘nın güneyinde yer alan Jamaika‘nın da kuzeybatısında yer alıyor.

Saf ve berrak suları ile adını duyuran doğa harikaları barındıran bir ada olmasından dolayı bu yönü ile turizmin de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Doğal plajlarının yanı sıra aynı zamanda zengin canlı yaşamıyla da göz kamaştıran dalış noktalarıyla ünlenen Cayman Adaları, huzur dolu bir tatil için de önemli bir adres. Peki Cayman Adalarında nereleri gezmeli sorusuna bakacak olursak sizler için bir liste oluşturduk.

Queen Elizabeth II Botanik Parkı

Doğa harikası olarak da adlandırdığımız Cayman Adaları’nda bulunan bu yer de Cayman Adaları’nı kanıtlayacak nitelikte dikkat çekiyor, Cayman Adalarının nefis doğasını da burada keşfedebileceğiniz bir doğa alanı olarak dikkat çeken  Queen Elizabeth II Botanik Parkı’nın tarihi 1994 yılına dayanıyor.  65 dönümlük bir alan üzerine kuruldu. Grand Cayman Adası’nın Kuzey Yakası Bölgesi’nde bulunan bu mekan da bulunan bahçede rengârenk çiçeklerin yanı sıra aynı zamanda bitki türleri arasında keyifli bir gezi de yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Özellikle çiçekler arasında güzel resimler çektirerek de kendiniz ve aileniz için uzun yıllar boyunca güzel anılara sahip olabilirsiniz.

Pedro James Kalesi

Doğal güzelliklerin yanı sıra aynı zamanda tarihi mekanları ile de öne çıkan bir diğer mekan da Pedro James Kalesi, ülkenin en eski yapısı olarak dikkat çekiyor. 1790 yılında inşa edilen bu mekan doğal afetlere de maruz kalsa bile dimdik ayakta durmaya devam ediyor. Bu nedenle bu bölgeye gelen turistlerin de ilgisini çekmeye devam ediyor. Tarihi mekanları sevenler için iyi bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Cayman Adaları Ulusal Müzesi

Cayman Adaları’nda bir diğer dikkat çeken ve görmeniz gereken mekanlar arasında da Ulusal Müzesi (Cayman Islands National Museum) yer alıyor. Bu yere ulaşmak için ise başkent George Town’a gitmeniz gerekiyor. Bu adanın kültürel dokusu ile beraber aynı zamanda tarihi geçmişi hakkında da merak ettiğiniz birçok şeyi Cayman Adaları Ulusal Müzesi’nde bulabilirsiniz. Bu müzede sergilenen eserleri de dikkatlice inceleleyebilirsiniz.

Mastic Yolu

Cayman Adaları’nda bataklıklar da birden fazla bu bataklıklardan birisi olan Black Mangrove bataklığı yakınlarında bulunan Mastic Yolu adeta bir doğa harikası, bu bölgede doğa yürüyüşü yapabilir aynı zamanda vahşi yaşamın da keyfini sürebilirsiniz. Yaklaşık üç kilometre uzunluğunda olan bu yol vahşi yaşam hakkında birçok şeyi gözler önüne seriyor.

Seven Mile Plajı

Dünya plajları denilince belki de akla ilk gelen plajlardan birisi olan Seven Mile Plajı Grand Cayman Adası’nın batı ucunda bulunuyor. 9 kilometre uzunluğunda olan bu plaj Seven Mile Plajı, berrak suları ve incecik kumlarıyla ile de dikkat çekiyor. Çevresinde konaklama yapabileceğiniz birçok alan da bulunması bu yeri daha da cazip kılıyor. Özellikle Cayman Adalarında kalmak için bir Cayman Adaları otel arıyorsanız bu bölge de yer alan otelleri deneyebilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle