Dünya Dışından Bir Yermiş Gibi Görünen 7 İlginç Yer

Dünya Dışından Bir Yermiş Gibi Görünen 7 İlginç Yer

Dünya Dışından Bir Yermiş Gibi Görünen 7 İlginç Yer
Dünya Dışından Bir Yermiş Gibi Görünen 7 İlginç Yer

Dünyanın dört bir yanı gerçek olamayacak kadar muhteşem noktalara sahip. Denizler, dağlar, ormanlar ve nehirlerle bezeli yer yüzü şekilleri ziyaretçilerini etkileyen manzaralarıyla dünya dışından bir yermiş gibi his yaratıyor.

Kimisi bilimkurgu film sahnelerinden bir an, bazıları da gerçeklik hissini unutturan masalsı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Dünya dışından bir yermiş gibi görünen 7 ilginç yer listesi yeni seyahat planlarınız için yol gösterici olacak.

Dünya Dışından Bir Yer Gibi Görünen Yerler

1. Wadi Rum, Ürdün

Dunyanin-En-Ilginc-Yerleri-Wadi-Rum

Ürdün’ün popüler turistik merkezi Wadi Rum, özellikle kırmızı çöl yapısı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Büyük Kanyon’u (Grand Canyon) andıran yeryüzü şekilleriyle biliniyor. Uzay temalı filmlerin çekildiği Wadi Rum, NASA’nın Mars fotoğraflarına en uygun yer yapısına sahip bölge olarak kabul görmüş durumda.

2. Büyük Prizmatik Kaplıca, Amerika Birleşik Devletleri

 

Dunyanin-En-Ilginc-Yerleri-Buyuk-Prizma

Dünyaca ünlü Yellowstone Milli Parkı’nda bulunan Büyük Prizmatik Kaplıca, ismiyle bile başka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Adını aldığı prizma, gökkuşağı renklerinin yansımasını ifade ediyor. Dünya üzerindeki en sıcak su kaynaklarından birine sahip olan kaplıca 50 metre derinliğe sahip.

3. Socotra, Yemen

Dunyanin-En-Ilginc-Yerleri-Socotra

Yemen’in Socotra Adası, farklı toprak yapısı ve ilginç bitki türleri ile alışıldık dünyadan çok daha fazlasını sunuyor. Ziyaretçilerini dinozor çağına götüren Socotra, bitki çeşitliliği ile ve doğal güzellikleri ile Yemen’e seyahat etmek için geçerli bir neden.

4. Dallol, Etiyopya

Dunyanin-En-Ilginc-Yerleri-Dallol

Etiyopya’da bu dünyaya ait değilmiş izlenimi yaratan Dallol, yer yüzü şekillerinin farklılığını en iyi hissedebileceğiniz noktalardan. Dünyanın en sıcak destinasyonlarından olan Dallol, sıcak kaplıcaları, gayzerleri ve tuz madenleri ile turistlerin ilgisini çekiyor.

5. The Spotted Lake, Kanada

Dunyanin-En-Ilginc-Yerleri-Spotted

Kanada’da yer alan The Spotted Lake, yaz aylarında görsel şölen yaşatan bir doğal güzellik. Sodyum sülfat ve kalsiyumun tepkimesi sonucunda yaşanan buharlaşma göl üzerindeki 250’den fazla çukurda rengarenk bir görüntü yaşatıyor.

6. Fly Gayzeri, Amerika Birleşik Devletleri

Dunyanin-En-Ilginc-Yerleri-Fly-Gayser

Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaleti sınırlarında bulunan Fly Gayzeri, şahıs arazisi üzerinde özel mülk statüsünde. Her yıl binlerce insanın gayzerin hareketlerini izlemek için ziyaret ettiği bu noktada onlarca kişiyi çitlerin ardında fotoğraf çekerken görebilirsiniz.

7. Natron Gölü, Tanzanya

Dunyanin-En-Ilginc-Yerleri-Natron

Tanzanya’nın Natron Gölü, Güney Afrika’nın en önemli kuş üreme alanlarından. Yüksek sıcaklık ve pH seviyesi nedeniyle ziyaretçilerine zor anlar yaşatan Natron Gölü, gerçeklik duygunuzu kaybettirecek bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 

Kaynak : GezmeSanatı.com

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0