Dünya Sağlık Örgütü, Corona Virüsüyle Savaşmak İçin Çin’e Ekip Gönderiyor

Dünya Sağlık Örgütü, Çin’de patlak veren Corona virüsüyle savaşmak için virüsün kaynağı olan Çin’e sağlık uzmanlarından oluşan bir ekip gönderiyor. Örgüt, bu taleplerinin Çin tarafından olumlu yönde karşılandığını açıkladı. 2019 yılının aralık ayında Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde yeni bir virüs salgını patlak verdi. İlk başlarda yalnızca uzak doğu ülkelerinde görülen Corona virüsü, kısa süre içerisinde neredeyse her kıtada görülmeye başladı ve birçok ülkede çeşitli vakalar ortaya çıktı. Corona virüsü (2019-nCoV), bugüne kadar teyit edilen ve paylaşılan verilere göre 37.549 kişiye bulaştı. Bu insanların %2’si, yani 813 kişi virüsten kaynaklı enfeksiyonlardan dolayı yaşamını yitirdi. Dünya Sağlık Örgütü Çin’e ekip gönderiyor: Dünya Sağlık Örgütü, bundan 9 gün önce tüm dünyaya yayılmakta olan Corona virüsü tehlikesinden dolayı virüs için “uluslararası acil durum” ilan etti. Bunun sonucunda birçok ülkeden artırılmış önlemler alınmaya başlandı. Bugünse yine Dünya Sağlık Örgütü’nde yeni bir gelişme oldu. Dünya Sağlık Örgütü, örgüt liderliğindeki uluslararası ekibin Çin’e gönderilmesi konusunda Çin’den olumlu […]

Dünya Sağlık Örgütü, Corona Virüsüyle Savaşmak İçin Çin’e Ekip Gönderiyor

Dünya Sağlık Örgütü, Çin’de patlak veren Corona virüsüyle savaşmak için virüsün kaynağı olan Çin’e sağlık uzmanlarından oluşan bir ekip gönderiyor. Örgüt, bu taleplerinin Çin tarafından olumlu yönde karşılandığını açıkladı.

2019 yılının aralık ayında Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde yeni bir virüs salgını patlak verdi. İlk başlarda yalnızca uzak doğu ülkelerinde görülen Corona virüsü, kısa süre içerisinde neredeyse her kıtada görülmeye başladı ve birçok ülkede çeşitli vakalar ortaya çıktı.

Corona virüsü (2019-nCoV), bugüne kadar teyit edilen ve paylaşılan verilere göre 37.549 kişiye bulaştı. Bu insanların %2’si, yani 813 kişi virüsten kaynaklı enfeksiyonlardan dolayı yaşamını yitirdi.

Dünya Sağlık Örgütü Çin’e ekip gönderiyor:

dünya sağlık örgütü

Dünya Sağlık Örgütü, bundan 9 gün önce tüm dünyaya yayılmakta olan Corona virüsü tehlikesinden dolayı virüs için “uluslararası acil durum” ilan etti. Bunun sonucunda birçok ülkeden artırılmış önlemler alınmaya başlandı. Bugünse yine Dünya Sağlık Örgütü’nde yeni bir gelişme oldu.

Dünya Sağlık Örgütü, örgüt liderliğindeki uluslararası ekibin Çin’e gönderilmesi konusunda Çin’den olumlu geri dönüş alındığını açıkladı. Örgüt, sağlık ekibi liderlerinin pazartesi ya da salı günü yola çıkacağını, üyelerin ise Çin’e daha sonra gideceğini aktardı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün Çin’e göndereceği sağlık ekibinin içinde Amerika Birleşik Devletleri Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nden (CDC)’den de sağlık uzmanlarının bulunabileceği de açıklamada yer aldı. Dünya Sağlık Örgütü, ekiple ilgili detaylı bilgi paylaşmazken hazırlıkların tamamlanmasının ardından açıklama yapılacağını belirtti.

Corona virüsü bugüne kadar Çin dışında 24 ülkede görüldü. Virüsün yayılmasını önleyebilmek için birçok ülke havalimanlarında termal kameralarla Çin’den gelen yolcuları takibe aldı. Bunun dışında birçok havayolu Çin’e olan ve Çin’den gelen seferlerini durdurdu.

Corona virüsü, yalnızca insan hayatını değil, sektörleri de etkilemeye devam etti. Renault, virüs yüzünden Güney Kore birimini ve Hyundai, Güney Kore’deki devasa üretim tesisini kapattı; Apple ve Starbucks gibi birçok şirket Çin’deki faaliyetlerini geçici süreyle durdurdu. Bunun dışında diğer sektörlerde de benzer gelişmeler yaşandı.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.