Dünyada Görebileceğiniz En Güzel Yerler 

dünyadaki en güzel yerler Gezi Rehberi

Dünyada görebileceğiniz en güzel yerler yazımızda, sizlere nefes kesici güzellikteki dünyamızın kapılarını aralıyor olacağız.

Dünyada görebileceğiniz en güzel yerler için sayısız seçenek vardır. Çünkü bu büyük dünya, tüm güzelliklerini gözler önüne sermiş, keşfedilmiş veya keşfedilmeyi bekleyen birçok güzelliği görmemizi beklemektedir.

Reine, Norveç

Dünyada görülebilecek en güzel yerler yazımızın ilki, Norveç’de bulunan Reine. Reine, oldukça büyük, güçlü sivri uçlu dağların karşısında konumlanmış şirin bir balıkçı köyüdür. Bu görsel şölen yaşamanıza neden olan yer, her hava koşulunda ve günün herhangi bir saatinde muhteşem olan pastoral ortam, fotoğrafçılar için sonsuz yaratıcı olanaklar sunmaktadır

Grand Prismatic Spring, ABD

Dünyanın en büyük 3. termal özelliği olan Yellowstone Milli Parkı’ndaki Grand Prismatic Spring, etrafını çevreleyen turuncu toprakları, mikrobiyal matlarında bakterilerin oluşturduğu kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil halkaları ve akuamarin renginde merkez bölümü ile muhteşem bir yerdir. Bakterilerin güneşe tepki vermesi nedeniyle oluşan bu muhteşem görseli görmek için en uygun zaman yaz aylarının öğle vakitleridir.

Plitvice Gölleri Ulusal Parkı, Hırvatistan

Şelalelerle birbirine bağlı olan, 16 göl ve lagünden oluşan Hırvatistan’daki Plitvice Gölleri, geyiklere, ayılara, kurtlara ve diğer vahşi hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Harika yeşillikteki suları, lagünleri çevreleyen ahşaptan yapılmış patikaları ile fotoğrafçıları ve gezginleri görsel olarak kendine hayran bırakıyor.

Aurora Borealis, İsveç

Gökyüzünde tam bir görsel şölen sunan Aurora Borealis’in mor, yeşil ve mavi ışıklarını yakalamak için en önemli yer İsveç’tir. Komşu bölgeler kadar soğuk olmaması nedeniyle burada resim çekebilmek daha kolaydır. Aurora Borealis, Eylül ayından Mayıs ayına kadar görülebilir, ancak gökyüzünün kuzey ışıklarını görebilecek kadar açık olması gerektiğinden sabırlı olmanız gerekmektedir.

Kapadokya Türkiye

Dünyada görülmesi gereken en güzel yerler yazımızın bir diğer görsel şölen sunan yeri de Kapadokya’dır. Peri masalından fırlamış gibi görünen eşsiz manzara, başka bir gezegenden taşınmış gibi görünen tepeler ve kayalar bulunmaktadır. Burada ay manzarasını seyretmek çok keyiflidir. Bir de gökyüzünü kırmızı, sarı, turuncu ve krem ​​tonlarıyla dolduran sayısız sıcak hava balonlarını izlemek size huzur veren bir görsellik sunmaktadır. Göreme Açık Hava Müzesi ve Kaymaklı’ da bulunan yeraltı harikaları, Kapadokya’ya gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Venedik, İtalya

Venedik, tarihi, suların içinde oluşturulmuş yerleşim yapısı ve güzel mimarisi nedeniyle görülmesi gereken bir başka yerdir. Burada Büyük Kanal’ dan geçebilir, gondollarla gezinti yapabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

On İki Havari, Avustralya

Dünyada görebileceğiniz en güzel yerler yazımızın sonuncusu On İki Havari’ dir. On İki Havari, Melbourne’ün 275 kilometre batısında bulunmaktadır. Doğanın bu görsel şöleni on ile yirmi milyon yıl boyunca kireçtaşının sürekli erozyona uğraması ile oluşmuştur. Kireçtaşı kayalıklar güneşin doğumundan batışına kadar renk değiştirirler. 

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle