Dünyanın en güçlü pasaportları

Dünyanın en güçlü pasaportları Ülkelerdeki pasaportların güçlerini karşılaştıran Passport Index sitesi, 2018 yılının en güçlü pasaportuna sahip ülkenin Birleşik Arap Emirlikleri olduğunu açıkladı. Birleşik Arap Emirlikleri pasaportuna sahip bir kişi vizesiz olarak 167 ülkeye seyahat edebiliyor. Aralık 2016’da pasaport gücü sıralamasında 27. sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri aradan geçen 2 senede listenin zirvesine tırmandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zaid, bu başarının pozitif diplomasinin sonucu olduğunu ifade etti. Listenin son 3 sırasında ise vizesiz olarak 35 ülkeye girebilen Pakistan, Irak (32) ve Afganistan (29) yer alıyor. 10- LIECHTENSTEIN 157 vizesiz ülke. Liechtenstein ile birlikte Güney Kıbrıs Rum Kesimi aynı puana sahip. 9- ROMANYA 158 vizesiz ülke. Romanya ile birlikte Bulgaristan aynı puana sahip. 8- ESTONYA 160 vizesiz ülke. 7- MALEZYA 161 vizesiz ülke. Malezya ile birlikte Slovenya, Polonya, Litvanya, Slovakya, Letonya ve Avustralya aynı puana sahip. 6- İZLANDA 162 vizesiz ülke. İzlanda ile birlikte Malta […]

Varsayılan Görsel

Dünyanın en güçlü pasaportları

Dünyanın en güçlü pasaportları
Dünyanın en güçlü pasaportları
 • Ülkelerdeki pasaportların güçlerini karşılaştıran Passport Index sitesi, 2018 yılının en güçlü pasaportuna sahip ülkenin Birleşik Arap Emirlikleri olduğunu açıkladı.

  Birleşik Arap Emirlikleri pasaportuna sahip bir kişi vizesiz olarak 167 ülkeye seyahat edebiliyor. Aralık 2016’da pasaport gücü sıralamasında 27. sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri aradan geçen 2 senede listenin zirvesine tırmandı.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zaid, bu başarının pozitif diplomasinin sonucu olduğunu ifade etti.

  Listenin son 3 sırasında ise vizesiz olarak 35 ülkeye girebilen Pakistan, Irak (32) ve Afganistan (29) yer alıyor.

 • 10- LIECHTENSTEIN

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  157 vizesiz ülke.

  Liechtenstein ile birlikte Güney Kıbrıs Rum Kesimi aynı puana sahip.

 • 9- ROMANYA

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  158 vizesiz ülke.

  Romanya ile birlikte Bulgaristan aynı puana sahip.

 • 8- ESTONYA

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  160 vizesiz ülke.

 • 7- MALEZYA

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  161 vizesiz ülke.

  Malezya ile birlikte Slovenya, Polonya, Litvanya, Slovakya, Letonya ve Avustralya aynı puana sahip.

 • 6- İZLANDA

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  162 vizesiz ülke.

  İzlanda ile birlikte Malta ve Yeni Zelanda aynı puana sahip.

 • 5- ÇEKYA (ÇEK CUMHURİYETİ)

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  163 vizesiz ülke.

  Çekya (Çek Cumhuriyeti) ile birlikte Macaristan aynı puana sahip. 

 • 4- JAPONYA

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  164 vizesiz ülke.

  Japonya ile birlikte Belçika, Avusturya, Yunanistan, Portekiz, İsviçre, Birleşik Krallık, İrlanda ve Kanada aynı puana sahip.

 • 3- DANIMARKA

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  165 vizesiz ülke.

  Danımarka ile birlikte İsveç, Finlandiya, Lüksemburg, Fransa, İtalya, Hollanda, İspanya, Norveç, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri aynı puana sahip. 

 • 2- SİNGAPUR

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  166 vizesiz ülke.

  Singapur ile birlikte Almanya aynı puana sahip.

 • 1- BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  167 vizesiz ülke.

 • 39- TÜRKİYE

  dünyanın en güçlü pasaportları, en değerli pasaportlar

  115 vizesiz ülke.

  Geçtiğimiz yıla kıyasla Türkiye de listede ilerleme kaydetti. Aralık 2017’de sıralamada 45. sırada yer alan Türkiye aradan geçen zamanda 3 ülkeyle daha vizeleri kaldırdı. Türk pasaportu Gürcistan ve Nikaragua ile birlikte bu yıl listede 39. sırada kendine yer buldu. Türk pasaportuna sahip kişilerin 115 ülkeye vizesiz seyahat edebileceği vurgulandı.

 

 

Kaynak : Ntv Haber

Düşüncen Nedir ?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.