Dünyanın En İyi 5 Sörf Merkezi

Dünyanın En İyi 5 Sörf Merkezi

Dünyanın En İyi 5 Sörf Merkezi

Kosta Rika ile Sydney arası sayısız güzel sahiller boyunca uzanan sonsuz kum ve harika dalgalar, adrenalin dolu dalmak, kürek çekmek ve sörf yapmak için adeta seni davet ediyor.

Dünyada yeni başlayanlar için küçük dalgalardan, deneyimli sörfçüleri bile ürküten dev dalgaları bulabileceğin birçok sörf noktası bulunmaktadır.

Sörf yeri için tüm gereklilere sahip bu yerin özelliğini nedir peki? Hangi sörfçüye sorarsanız sorun neredeyse hepsinden aynı cevabı alacaksın; boş plajları, sert dalgaları, rahat insanları ve iyi yemek için bir ya da iki yer.

1) Kosta Rika:

Sonsuz kumsalları, iki okyanusu, yumuşak dalgaları ve biraz da Latin esintileri… Burası hem yeni başlayanlar için hem de eskiler için sörf yapmak için seçilecek vazgeçilmez favoriler arasında.

2) Sydney:

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Sydney’e tüm seviyler için uygun koşullara ssahip plajlar sadece bir adım uzaklıkta. Ayrıca hiç kimse Avustralyalılar kadar rahat sörf yapamaz.

3) San Diego:

Kaliforniya, plajlar ve güneş – daha fazla söze gerek var mı? Sonsuz seçeneğin bulunduğu doğal plajları modern sörf kültürünün doğduğu yerdir. Güzel insanları ve lezzetli yemekleri de şehrin artıları.

4) Bournemouth:

Tam bir joker. İngiltere sahil şehri olan bu şehrin aynı zamanda sörfe yeni başlayanlar için harika dalgalara sahip bir sörf merkezi olduğunu biliyor muydun? Burası biraz daha rahat, sakin ve diğerlerinden farklı bir yer. Aynı zamanda havasını da kafana takmayacaksın.

5) Miami Beach:

Bir başka sıradışı seçim ve profesyonel sörfcüler için uygun olmayabilir. Miami sahilleri tertemiz, denizi olabildiğince turkuaz olabilir ancak dalgaları biraz küçük sayılabilir. Bu sörf için bir avantaj olmasa da, kürekçiler için harika bir seçim olabilir. Sessizliğin ve huzurun tadını çıkarabileceğin bu yerde belki birkaç yoga hareketi de yapabilirsin.

Kaynak:ef.com.tr

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0