Dünyanın En Soğuk Şehrine Hoş Geldiniz Yakutsk

Dünyanın en soğuk şehri hangisidir? Evet, sorunuzu yanıtlayarak dünyanın en soğuk şehrinde sizi geziye çıkarıyoruz. Dünyanın en soğuk şehri hangisidir sorusunun yanıtını vererek, size o soğuk şehirde yapmanız gerekenler hakkında bilgi veriyoruz. Rotanızı oluşturun ve siz de keyifli zaman geçirin. Yakuts soğukluğu dışında sahip olduğu ilginç yapısı ile de birçok kişiyi etkilemeyi başarıyor. Bu şehirde normal sıcaklık algısının büyük ölçüde değiştiğine şahit olacaksınız. Birçok kişinin yaşadığı bu şehirde, bir süre kalmak dahi soğuğa karşı dayanıklı olma sonucunu getirir. Aşırı soğuklarda soğuğa karşı dayanıklılığınızı artacağını garanti ediyoruz. Soğuğu ile Meşhur Şehir Şehir tamamen soğuğu ile biliniyor. Bunun için de bu şehre soğuğu ile meşhur şehir diyebiliriz. Sokaklarda soğuk havanın hakim olması, şehirde insanların kat kat kalın olan giysiler giymesine neden oluyor. Şehirde aynı zamanda balıkların da tezgahlarda beyaz bir tabaka halinde olduğunu göreceksiniz. Şehirde yürürken buzul sarkıtları da en çok dikkat çeken yerler arasında bulunuyor. Trafik lambalarından buzul sarkıtlarına kadar birçok […]

Dünyanın En Soğuk Şehrine Hoş Geldiniz Yakutsk

Dünyanın en soğuk şehri hangisidir? Evet, sorunuzu yanıtlayarak dünyanın en soğuk şehrinde sizi geziye çıkarıyoruz.

Dünyanın en soğuk şehri hangisidir sorusunun yanıtını vererek, size o soğuk şehirde yapmanız gerekenler hakkında bilgi veriyoruz. Rotanızı oluşturun ve siz de keyifli zaman geçirin. Yakuts soğukluğu dışında sahip olduğu ilginç yapısı ile de birçok kişiyi etkilemeyi başarıyor. Bu şehirde normal sıcaklık algısının büyük ölçüde değiştiğine şahit olacaksınız. Birçok kişinin yaşadığı bu şehirde, bir süre kalmak dahi soğuğa karşı dayanıklı olma sonucunu getirir. Aşırı soğuklarda soğuğa karşı dayanıklılığınızı artacağını garanti ediyoruz.

Soğuğu ile Meşhur Şehir

Şehir tamamen soğuğu ile biliniyor. Bunun için de bu şehre soğuğu ile meşhur şehir diyebiliriz. Sokaklarda soğuk havanın hakim olması, şehirde insanların kat kat kalın olan giysiler giymesine neden oluyor. Şehirde aynı zamanda balıkların da tezgahlarda beyaz bir tabaka halinde olduğunu göreceksiniz. Şehirde yürürken buzul sarkıtları da en çok dikkat çeken yerler arasında bulunuyor. Trafik lambalarından buzul sarkıtlarına kadar birçok yerde Yakuts soğuğu hissedilir şekilde olacaktır. Son derece soğuk olan bu şehirde ona göre hareket etmeniz önerilir.

Yakuts şehrinde en sıcak hava eksi 30 derecedir.

En sıcak havanın -30 derece olması, son derece korkutucu gelecektir. Havanın daha soğuk olduğu dönemler için ise -64 derecelerde, genel olarak tek haneli pozitif rakamlar görünmüyor olduğundan, soğuk açısından son derece etkileyici bir sonuç karşımıza çıkıyor. Genel olarak modern bir yaşam sürülen bu şehirde, aynı zamanda soğuktan dolayı okulların kapanması – eğitimin durdurulması gibi durumlar da söz konusu olmuyor.

Elmas Üretimi

Elmas üretilen yer olarak biliniyor. Zenginlikler şehri olarak bilinmesi temelinde bu elmas üretimi var. Elmas üretiminin yanında aynı zamanda petrol ve gaz üretimi konusunda da son derece iyidir. Bu açıdan bakıldığında, son derece zengin bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Elmas üretimi dışında ekonomik anlamda da gelişmiş olan bir şehir karşınıza çıkacaktır.

Yakutsk Nüfusu

Yakuts nüfusu kaçtır? 250 300 bin arasında değişen bir nüfusu vardır. Soğukluğa karşı bu kadar çok insanın yaşıyor olması, birçok kişinin en çok dikkatini çeken husustur. Tropikal iklimler harici değişik bir arayışı olanlar için şehre gelmesi de tavsiye edilen bir şehir olarak karşımıza çıkıyor.

Yakuts Hangi Ülkede?

Peki, bu şehir hangi ülkede? Merak edilen bir diğer soru da Yakuts hangi ülkede sorusudur. Bakıldığında direkt olarak Rusya Sibirya’da olduğunu göreceksiniz. Sibirya’da kurulmuş olan bir alandır. Rusya Federasyonuna bağlı olan günümüzde de varlığını sürdürerek,, küçük ancak etkili bir şeir durumdadur.

Yakuts Doğal Güzellikler

Ülkenin Guiness rekorlar kitabında kaydı vardır. Fotoğraf olarak tek başına dikkat çeken sahneleri görebilirsiniz. Yaşanabilir en soğuk kent olarak dikkat çekmektedir. Aynı zamanda doğal güzelliklerinin sizleri etkileyeceğini de göreceksiniz. Bunun dışında insanların yüzündeki buzlanmalardan devamlı buhar halinin olması da soğukluğun getirdiği bir sonuç olarak karşımıza çıkıyoruz. Donmuş gemiler de dikkat çekici bir unsur olarak gösteriliyor. Gezinizi bu bağlamda yapabilirsiniz.

Yakuts Sürgün Şehri

Yakut hakkında ilginç bilgiler arasında, tarihine baktığınızda insanların Stalin ve Lenin döneminde sürgün edildikleri de biliniyor. Bu şeklide bir sürgün ile sürgün edilen kişilerin zorunlu yaşama kolay bir şekilde alışması da sağlanıyor. Bu şeklide bir sürgün anlayışı ile Yakuts’un tarihsel dönemde sürgün şehri olarak kullanıldığını da söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 1 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.