Düşük Bütçeyle Dünyayı Gezmek

Düşük Bütçeyle Dünyayı Gezmek Gezi Rehberi

Pandemiyle birlikte kapıları çalan sert süreçte ilgi alanlarına, hayallere özlem ve yönelimin oldukça arttığına şahit oluyoruz.Peki dünyada ilk şokun çoktan atlatılmış olmasına rağmen ciddi kısıtlamaların uygulandığı günümüzde, çoğumuzun hayallerini süsleyen düşük bütçeyle dünyayı gezmek hâlâ mümkün mü?
Elbette bunun ve seyahat ile ilgili akıllara gelen pek çok sorunun cevabı konuyla ilgili merak ettiklerini deneyimleyerek öğrenen insanlarda detaylı ve kanıtlı bir biçimde mevcut.
Haydi gelin, ekonomik dünya turu hakkında merak ettiklerimizi istemediğimiz kadar bilgiyle bizlere anlatan gezginleri küçük bir listeyle görelim.

Rotasız Seyyah

Az para ile dünyayı gezmek amacıyla yola çıkan, bu süreçte birçok fotoğraf bilgi ve video toplayan, anılarını kitaplaştıran ve sosyal medyada anlık olarak takip edebileceğiniz zirve bir isimle başladık.Gerçek adı Mehmet Genç olan Rotasız Seyyah ile ucuz geziler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilir, çok güzel olduğu söylenen dünya kadınlarının anlık tepkilerine şahit olabilir, sürüngen eti yiyip yiyemeyeceğiniz konusunda kendinizi gözden geçirebilirsiniz.

Yırtık Pantolon

Türkiye’de bilgisayar mühendisliğinden mezun olan Oğuzhan Tıraş isimli gencin yırtık bir pantolonla başlayan gezi serüveni de düşük bütçeyle dünyayı gezmek isteyenlerin ilham alabileceği içerikleri sonuna kadar sunuyor. Bir süredir Koreli kız arkadaşı ile yollarda olan yırtık pantolonu tanımadan yola çıkmayın deriz!

Bana Bir Şehir Anlat Baba

Kızını alıp yola çıkan gezginin cıvıl cıvıl gezisine şahit olmak, sorumluluklarıyla birlikte gezi hayalini gerçekleştirmek isteyenlerin ilgisini çekecektir diye tahmin ediyoruz. Çocukluğunu ve çocuğunu yanına alan Gerçek isimli gezginin yolculuğunda gezerek para kazanma ipuçlarını da bulabileceksiniz.

Bonus: Japon Hamza

Her ne kadar yazımızın içeriği dikkatli harcayarak gezmekten oluşsa da dünyayı gezmek deyince bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir gezgin Japon Hamza.Yemek yemenin ciddi bir iş olduğunu düşünüyorsanız, içeriklerinde bolca dünya lezzetlerine yer veren bu gezgini takip edebilirsiniz.Japon Hamza nispeten fazla harcayan bir gezgin ama oluşturduğu içeriklerden gezmek için taptaze bir heves daha edineceğinizden eminiz.

Hayallerinizde dünyayı gezmek varsa minik bir adım olsa dahi atmalı, en azından bugün için gezen insanların sosyal medya hesapları aracılığıyla peşlerine düşmelisiniz. Yarının ne getireceğini ve sizi nerelere götüreceğini asla bilemezsiniz. Keyifli geziler!

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle