Düşük Bütçeyle Dünyayı Gezmek

Pandemiyle birlikte kapıları çalan sert süreçte ilgi alanlarına, hayallere özlem ve yönelimin oldukça arttığına şahit oluyoruz.Peki dünyada ilk şokun çoktan atlatılmış olmasına rağmen ciddi kısıtlamaların uygulandığı günümüzde, çoğumuzun hayallerini süsleyen düşük bütçeyle dünyayı gezmek hâlâ mümkün mü?Elbette bunun ve seyahat ile ilgili akıllara gelen pek çok sorunun cevabı konuyla ilgili merak ettiklerini deneyimleyerek öğrenen insanlarda detaylı ve kanıtlı bir biçimde mevcut.Haydi gelin, ekonomik dünya turu hakkında merak ettiklerimizi istemediğimiz kadar bilgiyle bizlere anlatan gezginleri küçük bir listeyle görelim. Rotasız Seyyah Az para ile dünyayı gezmek amacıyla yola çıkan, bu süreçte birçok fotoğraf bilgi ve video toplayan, anılarını kitaplaştıran ve sosyal medyada anlık olarak takip edebileceğiniz zirve bir isimle başladık.Gerçek adı Mehmet Genç olan Rotasız Seyyah ile ucuz geziler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilir, çok güzel olduğu söylenen dünya kadınlarının anlık tepkilerine şahit olabilir, sürüngen eti yiyip yiyemeyeceğiniz konusunda kendinizi gözden geçirebilirsiniz. Yırtık Pantolon Türkiye’de bilgisayar mühendisliğinden mezun olan Oğuzhan Tıraş […]

Düşük Bütçeyle Dünyayı Gezmek

Pandemiyle birlikte kapıları çalan sert süreçte ilgi alanlarına, hayallere özlem ve yönelimin oldukça arttığına şahit oluyoruz.Peki dünyada ilk şokun çoktan atlatılmış olmasına rağmen ciddi kısıtlamaların uygulandığı günümüzde, çoğumuzun hayallerini süsleyen düşük bütçeyle dünyayı gezmek hâlâ mümkün mü?
Elbette bunun ve seyahat ile ilgili akıllara gelen pek çok sorunun cevabı konuyla ilgili merak ettiklerini deneyimleyerek öğrenen insanlarda detaylı ve kanıtlı bir biçimde mevcut.
Haydi gelin, ekonomik dünya turu hakkında merak ettiklerimizi istemediğimiz kadar bilgiyle bizlere anlatan gezginleri küçük bir listeyle görelim.

Rotasız Seyyah

Az para ile dünyayı gezmek amacıyla yola çıkan, bu süreçte birçok fotoğraf bilgi ve video toplayan, anılarını kitaplaştıran ve sosyal medyada anlık olarak takip edebileceğiniz zirve bir isimle başladık.Gerçek adı Mehmet Genç olan Rotasız Seyyah ile ucuz geziler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilir, çok güzel olduğu söylenen dünya kadınlarının anlık tepkilerine şahit olabilir, sürüngen eti yiyip yiyemeyeceğiniz konusunda kendinizi gözden geçirebilirsiniz.

Yırtık Pantolon

Türkiye’de bilgisayar mühendisliğinden mezun olan Oğuzhan Tıraş isimli gencin yırtık bir pantolonla başlayan gezi serüveni de düşük bütçeyle dünyayı gezmek isteyenlerin ilham alabileceği içerikleri sonuna kadar sunuyor. Bir süredir Koreli kız arkadaşı ile yollarda olan yırtık pantolonu tanımadan yola çıkmayın deriz!

Bana Bir Şehir Anlat Baba

Kızını alıp yola çıkan gezginin cıvıl cıvıl gezisine şahit olmak, sorumluluklarıyla birlikte gezi hayalini gerçekleştirmek isteyenlerin ilgisini çekecektir diye tahmin ediyoruz. Çocukluğunu ve çocuğunu yanına alan Gerçek isimli gezginin yolculuğunda gezerek para kazanma ipuçlarını da bulabileceksiniz.

Bonus: Japon Hamza

Her ne kadar yazımızın içeriği dikkatli harcayarak gezmekten oluşsa da dünyayı gezmek deyince bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir gezgin Japon Hamza.Yemek yemenin ciddi bir iş olduğunu düşünüyorsanız, içeriklerinde bolca dünya lezzetlerine yer veren bu gezgini takip edebilirsiniz.Japon Hamza nispeten fazla harcayan bir gezgin ama oluşturduğu içeriklerden gezmek için taptaze bir heves daha edineceğinizden eminiz.

Hayallerinizde dünyayı gezmek varsa minik bir adım olsa dahi atmalı, en azından bugün için gezen insanların sosyal medya hesapları aracılığıyla peşlerine düşmelisiniz. Yarının ne getireceğini ve sizi nerelere götüreceğini asla bilemezsiniz. Keyifli geziler!

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 1 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.