El Bagajında Sıvı Taşıma Kısıtlamaları

Hava yolu ile seyahat edecek yolcuların iç ve dış hat uçuşlarında uçak içinde yanlarında bulundurabilecekleri sıvılarla ilgili uluslararası kurallar uygulanıyor. Hava yolu ile seyahat edecek yolcuların iç ve dış hat uçuşlarında uçak içinde yanlarında bulundurabilecekleri sıvılarla ilgili uluslararası kurallar uygulanıyor. Kabin bagajlarında taşınmasına sınırlama getirilen sıvılar, uçak altı bagajlarında hava yolu işletmesinin kuralları içerisinde taşınabiliyor. El bagajı, yolcuların son güvenlik kontrol noktasından geçtikten sonra uçağın içine kadar götürdükleri bagajı ifade ediyor. El Bagajında Sıvı Taşıma Kuralları 1. Kısıtlamaya dahil olan sıvılar Su, şurup, içecekler de dahil olmak üzere tüm sıvılar Kremler, losyonlar, yağlar, kozmetik yağlar, kolonya, parfüm, maskara dahil olmak üzere tüm makyaj malzemeleri Tıraş köpükleri, deodorantlar, diş macunu dahil olmak üzere her türlü macun kıvamındaki maddeler Reçel, bal, yoğurt, pekmez, salça gibi yiyecekler Kontak lens sıvıları, şampuanlar El bagajında sıvı taşıma kısıtlamaları yolcuların seyahat sırasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmasını tamamen yasaklamıyor. Ancak belirli ölçülerle sınırlandırıyor. Her yolcu uçuş sırasında 20×20 […]

El Bagajında Sıvı Taşıma Kısıtlamaları

Hava yolu ile seyahat edecek yolcuların iç ve dış hat uçuşlarında uçak içinde yanlarında bulundurabilecekleri sıvılarla ilgili uluslararası kurallar uygulanıyor.

Hava yolu ile seyahat edecek yolcuların iç ve dış hat uçuşlarında uçak içinde yanlarında bulundurabilecekleri sıvılarla ilgili uluslararası kurallar uygulanıyor.

Kabin bagajlarında taşınmasına sınırlama getirilen sıvılar, uçak altı bagajlarında hava yolu işletmesinin kuralları içerisinde taşınabiliyor. El bagajı, yolcuların son güvenlik kontrol noktasından geçtikten sonra uçağın içine kadar götürdükleri bagajı ifade ediyor.

El Bagajında Sıvı Taşıma Kuralları

1. Kısıtlamaya dahil olan sıvılar

  • Su, şurup, içecekler de dahil olmak üzere tüm sıvılar
  • Kremler, losyonlar, yağlar, kozmetik yağlar, kolonya, parfüm, maskara dahil olmak üzere tüm makyaj malzemeleri
  • Tıraş köpükleri, deodorantlar, diş macunu dahil olmak üzere her türlü macun kıvamındaki maddeler
  • Reçel, bal, yoğurt, pekmez, salça gibi yiyecekler
  • Kontak lens sıvıları, şampuanlar

El bagajında sıvı taşıma kısıtlamaları yolcuların seyahat sırasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmasını tamamen yasaklamıyor. Ancak belirli ölçülerle sınırlandırıyor. Her yolcu uçuş sırasında 20×20 cm boyutlarında ve 1 litrelik ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde her biri 100 ml’yi geçmeyecek şekilde sıvı, jel ve sprey ürünlerini taşıyabiliyor.

2. Özel durumlar

Özel durumlar göz önünde bulundurularak kısıtlamada bazı esneklikler uygulanıyor. Bebekle seyahat eden yolcuların seyahat süresince yetecek kadar mama, süt bulundurmasına izin veriliyor. İlaç kullanımı zorunlu olan yolcuların seyahat sürecince yeterli miktarda orijinal kutusunda ve ambalajında ilaç taşımasına izin veriliyor. Ancak bu yolculardan yanlarında taşıdıkları ilacı ya da mamayı tatmaları istenebiliyor.

3. Uygulama şartları

  • Her bir yolcu 1 adet şeffaf plastik poşet taşıyabiliyor
  • Poşet içerisinde yer alan ürünlerin her birinin en fazla 100 ml olmasına izin veriliyor
  • Kabı 100 ml’yi geçen ürünlerin her ne şartta olursa olsun kabin bagajına konulmasına izin verilmiyor
  • Check-in sırasında beyan edilen ve bagaj altına verilen çantalara konulan sıvılara ilişkin herhangi bir sınırlama bulunmuyor
  • Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için el bagajı ve kabin bagajı hazırlanırken kurallara uygun bir sınıflandırma yapmak büyük önem taşıyor

4. Zeytinyağı, bal ve pekmez taşıma kuralları

Zeytinyağı, bal ve pekmez gibi yiyeceklerin taşınmasıyla ilgili hava yolu şirketlerinin farklı uygulamaları bulunuyor. Uçağa zarar verip tehlike oluşturabilecek sızıntıların önlenmesine dair kurallara göre iyi ambalajlanması şartıyla bu yiyecekler uçağa kabul ediliyor.

Şişe içerisindeki zeytinyağı, pekmez ve bal check-in sırasında kontuar görevlileri tarafından kontrol ediliyor. Maksimum sınır yolcu başına 5 litre olarak belirleniyor. Sızıntı olmaması için her bir şişede yüzde 5’lik bir boş alan bırakılması gerekiyor.

Bagaj hakkı aşılıyorsa ekstra bagaj hakkı satın alınması gerekiyor. Yiyecekler kutusu dışında ayrı bir poşete konularak ağzının sıkıca kapatılması ve bağlanması gerekiyor.

Kaynak

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.