Emekli pilotlar daha kısa yaşıyor!

Uluslararası araştırma şirketinin raporuna göre emekli pilotlar işten ayrıldıktan sonra 5 yıl içinde hayatını kaybediyor. Araştırmaya konu olan 282 emekli pilotun yüzde 60’ı beş yıl içinde hayatını kaybetti. Uluslararası araştırma şirketinin raporuna göre emekli pilotlar işten ayrıldıktan sonra 5 yıl içinde hayatını kaybediyor. Araştırmaya konu olan 282 emekli pilotun yüzde 60’ı beş yıl içinde hayatını kaybetti . Emeklilik yaşları şirket politikalarına göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin; British Airways 55 yaş sınırı bulunuyorken birçok Avrupalı havayolu şirketinde 57-60 yaş sınırı bulunuyor. Türkiye’de ise daha önce 63 yaş sınırlaması mevcutken bu sınır 65’e yükseltildi. ABD’de farklı meslek sahiplerini üzerinde yapılan araştırmalarda, 60 yaşında emekli olanların ortalama 20.4 yıl, 65 yaşında emekli olan erkeklerde 14,7 yıl, kadınlarda ise 18,6 yıl emeklilik sonrası yaşam sürdükleri belirtildi. Ancak yapılan araştırmlar sonucu pilotların daha az bir yaşam süresi bulunuyor. Uçuşlardaki mesafeden, gece gündüz farklılıklarına, uyku ve yeme düzensizliğine kadar birçok faktör pilotları olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle de […]

Emekli pilotlar daha kısa yaşıyor!

Uluslararası araştırma şirketinin raporuna göre emekli pilotlar işten ayrıldıktan sonra 5 yıl içinde hayatını kaybediyor. Araştırmaya konu olan 282 emekli pilotun yüzde 60’ı beş yıl içinde hayatını kaybetti.

Uluslararası araştırma şirketinin raporuna göre emekli pilotlar işten ayrıldıktan sonra 5 yıl içinde hayatını kaybediyor. Araştırmaya konu olan 282 emekli pilotun yüzde 60’ı beş yıl içinde hayatını kaybetti .

Emeklilik yaşları şirket politikalarına göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin; British Airways 55 yaş sınırı bulunuyorken birçok Avrupalı havayolu şirketinde 57-60 yaş sınırı bulunuyor. Türkiye’de ise daha önce 63 yaş sınırlaması mevcutken bu sınır 65’e yükseltildi.

ABD’de farklı meslek sahiplerini üzerinde yapılan araştırmalarda, 60 yaşında emekli olanların ortalama 20.4 yıl, 65 yaşında emekli olan erkeklerde 14,7 yıl, kadınlarda ise 18,6 yıl emeklilik sonrası yaşam sürdükleri belirtildi. Ancak yapılan araştırmlar sonucu pilotların daha az bir yaşam süresi bulunuyor.

Uçuşlardaki mesafeden, gece gündüz farklılıklarına, uyku ve yeme düzensizliğine kadar birçok faktör pilotları olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle de uçuşlardaki radyasyon pilot sağlığını tehdit ediyor. Periyodik olarak yapılan muayeneler ile pilot sağlığı gözlem altında tutulmasına rağmen, birçok pilotun emekliye ayrıldıktan sonra hastaneye gitmediği de yapılan anketlerde ortaya çıktı.

Uzmanlar, daha dengeli beslenme ve bol uyku konusunda pilotları uyarırken, şirketlerin de pilot sağlığına uygun program çıkartmaları gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.