En İyi Kıbrıs Sahilleri & Plajları

kıbrıs en iyi plajları Gezi Rehberi

En iyi Kıbrıs sahilleri & plajları tatil için sıkça araştırılıyıor ve tercih ediliyor. Peki Kıbrıs’ın en iyi plajları hangileridir?

En iyi Kıbrıs sahilleri & plajları tatil için sıkça araştırılıyıor ve tercih ediliyor çünkü tatillerde “sea sun sand” üçlüsünü yaşamayı isteriz ve Kıbrıs, Akdeniz’in manzaralarıyla bizler için harika bir seçenek.  Kuzey Kıbrıs Türkiye’nin güneyinde yer alır. Kıbrıs Adası’nın kuzey yarısıdır. Kıbrıs aynı zamanda eşsiz benzersiz doğal güzelliklere sahiptir. Doğası, tarihi ve temiz kumsalları bulunur. Bununla birlikte Akdeniz’in diğer güzel plajlarıyla karşılaştırıldığında en çok mavi bayrağın sahibi Kıbrıs’tır. Bu gibi sebeplerden dolayı Kıbrıs çok fazla turist çeken ve tatil için çok fazla tercih edilen bir yerdir.

Kıbrıs’ın En İyi Plajları

  1. Altınkum Plajı

Kıbrıs’ın en iyi plajlarındandır. Adının hakkını veren altın gibi kumlara sahiptir. Bu güzel sahil Karpaz Yarımadası’nda bulunur. Mitolojik bir inanışa göre aşk tanrıçası olan Afrodit bu sahillerde doğmuş. Sahile de güzelliğini veren buymuş. Altınkum Plajı bize aynı zamanda harika ve masmavi bir deniz sunuyor. Plajda Caretta Caretta kaplumbağaları ve yumurtaları görmek de mümkün.

    2. Glapsides Plajı

Özellikle de kamp severler ve öğrencilerin çok dikkatini çekecek bir plajdır. Bunun sebebi ise uygun fiyatıyla ünlü olmasıdır. Kamp alanı da oldukça gelişmiş yapıdadır. Su altı sporlarından hoşlanan, kamp yapmayı seven ve belirli bütçeye sahip bir maceracıysanız berrak suyuyla Glapsides sizi bekliyor.

    3. Mare Monte Plajı

Çok ince yapılı kum taneciklerine sahiptir. Çocuklar için elverişli bir alanı vardır bu nedenle de çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilir. Girne’ye bağlı Alsancak bölgesindedir.

    4.Yavuz Çıkarma Plajı

Bu plajın diğer bir adı Escape Plajı’dır. Girişler ücretlidir ve buna rağmen çok kalabalıktır. Özellikle gençler tarafından sıkça tercih edilir. Hit müzikleri, güzel barları ve lokantalarıyla çok eğlencelidir. Kıbrıs’ın en eğlenceli plajı denebilir. Çeşitli su sporlarına düşkün adrenalin bağımlılarının da gözbebeği olmuştur.

    5. Acapulco Plajı

Denizi son derece ılık bir suya sahiptir. İçerisinde su kaydırağı bulunan bir yüzme havuzu vardır. Özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilir.  Bu plajda voleybol turnuvaları düzenlenir ve elverişli hava şartları dahilinde su sporlarına da yer verilir. Plaj içinde aynı zamanda dünya mutfağından iyi lezzetler bulunan restoranlar hizmet vermektedir.

     6. Yeşilırmak Plajı

Sakinlik arayanlar için tavsiye edilir.  Yemyeşil bir doğaya sahiptir. Merkezden uzak olduğu için de doğallığını sürdürebiliyor. Ayrıca Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmış olan en büyük asmaya sahiptir.

      7. Alagadi Plajı

 Kıbrıs’ın en sakin plajı denebilir. Bu sakinliğin sebebi  Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama bölgesi olmasıdır. Aynı zamanda her zaman gözlem altındadır ve korunması adına su sporlarına izin verilmez. Saat 20.00’da kapanır.

      8. Konnos Koyu

Mavi bayraklı bir plajdır. Çok ilgi çekici bir özelliği vardır; deniz mağaraları. Deniz mağaralarını keşfetmek isterseniz Konnos Koyu sizleri bekliyor.

      9. Camelot Plajı

Su altı dünyasını çok merak edenler ve bu dünyayı çok sevenler için çok uygundur. Su altı dalışlarına uygundur. Kayalıklı bir yapısı vardır bu sayede çok fazla deniz canlısı barındırır. Plaj içerisinde ise yemek ve aktivite alternatifleri zengin miktardadır. Göründüğü üzere Kıbrıs yaz tatilleri için tercih edilen ve bundan sonra da tercih edilmesi gereken bir yerdir. mavi bayraklı plajlarının yanı sıra Aile ile çıkılacak güzel tatiller için Kıbrıs’taki aile plajları da oldukça aktivite imkanıyla size unutamayacağınız, harika anılar biriktireceğiniz bir tatil sunuyor.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle