Evden Çalışanlara Keyifli Öneriler

Hayatımızdaki bu ani değişiklikler bizi izole bir süreliğine hayata yöneltse de bu durumu keyifli bir hale getirmek bizim elimizde. Evde de kendinize keyifli bir çalışma ortamı yaratmak o kadar zor değil. Kendinize keyifli bir ‘Home office’ ortamı yaratmanız için size bir kaç öneri: Evde Çalışmak İçin Öneriler 1) Günlük Rutinlerinizi Bozmayın Alışkın olduğunuz rutininizi bozmamaya çalışın. İşe gitmek için hangi saatte kalkıyorsanız o saatte kalkmaya devam edin. Pijamalarınızı değiştirin. İşe gider gibi olmasa da farklı kıyafetler gitmek modunuzu değiştirir. İşe gitmek için yolda harcadığınız süreyi kendinize ayırın. Mesela, meditasyon, yoga ya da evde basit birkaç egzersiz yapabilirsiniz. 2) Kendinize Keyifli Bir Çalışma Köşesi Yaratın Öncelikle evinizde güçlü bir internet bağlantısı olduğundan ve gerekli şirket kurulumlarının eksiksiz yapıldığından emin olun. Evinizin en sevdiğiniz köşesinde kendinize keyifli bir çalışma alanı yaratın. Mümkünse olduğunca gün ışığı alan bir köşe olmasına ve ışığın sol tarafınızdan gelmesine özen gösterin. Masanıza su ve atıştırmalık koyabilirsiniz. Böylelikle […]

Evden Çalışanlara Keyifli Öneriler

Hayatımızdaki bu ani değişiklikler bizi izole bir süreliğine hayata yöneltse de bu durumu keyifli bir hale getirmek bizim elimizde.

Evde de kendinize keyifli bir çalışma ortamı yaratmak o kadar zor değil. Kendinize keyifli bir ‘Home office’ ortamı yaratmanız için size bir kaç öneri:

Evde Çalışmak İçin Öneriler

Evden Çalışma

1) Günlük Rutinlerinizi Bozmayın

 • Alışkın olduğunuz rutininizi bozmamaya çalışın. İşe gitmek için hangi saatte kalkıyorsanız o saatte kalkmaya devam edin.
 • Pijamalarınızı değiştirin. İşe gider gibi olmasa da farklı kıyafetler gitmek modunuzu değiştirir.
 • İşe gitmek için yolda harcadığınız süreyi kendinize ayırın. Mesela, meditasyon, yoga ya da evde basit birkaç egzersiz yapabilirsiniz.

2) Kendinize Keyifli Bir Çalışma Köşesi Yaratın

Home Office Evden Çalışma

 • Öncelikle evinizde güçlü bir internet bağlantısı olduğundan ve gerekli şirket kurulumlarının eksiksiz yapıldığından emin olun.
 • Evinizin en sevdiğiniz köşesinde kendinize keyifli bir çalışma alanı yaratın. Mümkünse olduğunca gün ışığı alan bir köşe olmasına ve ışığın sol tarafınızdan gelmesine özen gösterin.
 • Masanıza su ve atıştırmalık koyabilirsiniz. Böylelikle hem her susadığınızda mutfağa gitmek zorunda kalmazsınız hem de konsantrasyonunuz bozulmamış olur.
 • Ev ahalisini sizi sürekli rahatsız etmemesi konusunda uyarın.

3) Gününüzü Planlayın, Programlı Olun

 • Nasılsa evdeyim bu işi de bir ara hallederim demeyin. Nasıl ofisteyken ajandanıza sadık kalarak işlerinizi yapıyorsanız evdeyken de öyle olmalı.
 • Disiplinli olmayı elden bırakmazsanız hem daha keyifli hem de daha verimli çalışmış olursunuz.

4) Ofis Ritüellerinizi Devam Ettirmeyi İhmal Etmeyin

 • Nasıl ofisteyken kahve ve yemek molası veriyorsanız evdeyken de aynı araları vermeyi ihmal etmeyin.
 • Ara ara camınızı açıp bol bol temiz hava alın. Böylece verimliliğinizi daha da arttırabilirsiniz.
 • Evden çalışmak demek fazla mesai yapmak demek değil. Mesainiz bittiğinde bilgisayarınızı kapatmalısınız.
 • İş arkadaşlarınızla karışılıklı olarak konuşamıyor olsanız bile görüntülü konuşmak evde mini bir ofis ortamı yaratmanıza yardımcı olabilir.

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.