FRANSA’DA YAŞAMANIZ GEREKEN 7 KEYİFLİ DENEYİM

Fransa denildiği zaman akla ilk gelen yerler genellikle Paris ve Eyfel Kulesi oluyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan dünyanın en önemli turistik şehirlerinden Paris’in ve dünyanın en önemli sembol yapılarından biri olan Eyfel Kulesi’nin adlarının öne çıkması anlaşılabilir bir durum. Fakat, Fransa seyahati elbette Paris sokaklarında gezmekten ve Eyfel Kulesi’ne tırmanmaktan ibaret değil.  MONET’İN TABLOLARINDA DOLAŞIN! Ünlü Fransız izlenimci ressam Claude Monet’in kır evi Paris’e 80 km mesafede Giverny’de kasabasında bulunuyor. Sekiz dönümlük bir alana yayılan bahçedeki çiçekler ünlü ressamın eserlerine ilham olmuştur. Bahçede yer alan Japon köprüsünden geçerken sudaki nilüferlerlerle karşılaştığınızda kendinizi Monet’in tablolarının içerisinde hissedeceğinizden hiç kuşkunuz olmasın. Aynı zamanda müze olarak hizmet veren kır evi ziyaretçilere açık durumda. AVRUPA’NIN EN YÜKSEK KUMULUNA TIRMANIN! Bordoux şehrinin Arcachon tatil kasabasında Avrupa’nın en yüksek kumulunun bulunduğunu biliyor muydunuz? Atlantik Okyanusu’nun kıyısında yükselen kumullar Dune du Pilat ismiyle biliniyor. Yaklaşık 3 km boyunca uzanan 110 metre yüksekliğindeki bu kum tepesi ziyaretçiler için büyüleyici […]

FRANSA’DA YAŞAMANIZ GEREKEN 7 KEYİFLİ DENEYİM

Fransa denildiği zaman akla ilk gelen yerler genellikle Paris ve Eyfel Kulesi oluyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan dünyanın en önemli turistik şehirlerinden Paris’in ve dünyanın en önemli sembol yapılarından biri olan Eyfel Kulesi’nin adlarının öne çıkması anlaşılabilir bir durum. Fakat, Fransa seyahati elbette Paris sokaklarında gezmekten ve Eyfel Kulesi’ne tırmanmaktan ibaret değil. 

MONET’İN TABLOLARINDA DOLAŞIN!

Ünlü Fransız izlenimci ressam Claude Monet’in kır evi Paris’e 80 km mesafede Giverny’de kasabasında bulunuyor. Sekiz dönümlük bir alana yayılan bahçedeki çiçekler ünlü ressamın eserlerine ilham olmuştur. Bahçede yer alan Japon köprüsünden geçerken sudaki nilüferlerlerle karşılaştığınızda kendinizi Monet’in tablolarının içerisinde hissedeceğinizden hiç kuşkunuz olmasın. Aynı zamanda müze olarak hizmet veren kır evi ziyaretçilere açık durumda.

AVRUPA’NIN EN YÜKSEK KUMULUNA TIRMANIN!

Bordoux şehrinin Arcachon tatil kasabasında Avrupa’nın en yüksek kumulunun bulunduğunu biliyor muydunuz? Atlantik Okyanusu’nun kıyısında yükselen kumullar Dune du Pilat ismiyle biliniyor. Yaklaşık 3 km boyunca uzanan 110 metre yüksekliğindeki bu kum tepesi ziyaretçiler için büyüleyici bir dünya. Kum tepesinden aşağıya doğru koşmak ya da kumulların üzerinde yamaç paraşütü yapmak oldukça keyifli bir deneyim olabilir.

Avrupanin-en-yuksek-kumulu

TARİH ÖNCESİ SANATÇILARLA TANIŞIN!

1940 yılında tesadüfen keşfedilen Lascaux Mağarası Fransa’nın Dordogne ilinde bulunur. Mağaranın içerisinde yapılan incelemeler sonucunda duvarlarında 17 bin yıl öncesine ait resimler olduğu görülmüştür. Tarih öncesi dönemlere ait olan bu resimler insanoğlu’nun hayvanlarla olan savaşını tasvir etmektedir. Mağaraya yapılan ziyaretlerin resimlere zarar vermeye başlaması nedeniyle Lascaux ziyarete kapatılmış ve ikinci bir mağarada (Lascaux II) resimlerin reprodüksiyonları yapılmıştır.

JULES VERNE’İN DÜNYASINA ADIM ATIN!

Nantes’e yolunuz düştüğünde ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında bilimkurgu roman türünün kurucu babası olarak kabul edilen Jules Verne’e adanmış Jules Verne müzesi geliyor. Müzede Nantes doğumlu yazar Jules Verne’in birinci baskı kitapları, el yazmaları ve görsel-işitsel eğitim materyalleri, kitaplarından ilhamla tasarlanmış ilginç mekanik aletler ve fantastik yaratıklar bulunmaktadır. 19. yüzyıla ait muhteşem müze binasında ‘80 Günde Devr-i Âlem’ ve ‘Denizler Altında 20.000 Fersah’ kitaplarının yazarının dünyasına doğru bir seyahate çıkmak seyahatseverler için güzel bir deneyim olacaktır.

jules-verne'in-dunyasi-

KELT MİRASINI KEŞFEDİN!

Evet, yanlış okumadınız… Fransa’da Kelt mirasını keşfedebilirsiniz. Çünkü yaşayışları ve kültürleriyle oldukça özgün bir halk olan keltler İrlanda haricinde bir de Rennes’in Bretonya bölgesinde yerleşik olarak yaşamaktadırlar. Kelt dilinin hala etkisini yitirmediği bölgede müzik ve dans geleneği temmuz ve ağustos aylarında gerçekleştirilen festivallerde yaşatılmaktadır.

KUTSAL SUDAN İÇİN!

1858 yılında Lourdes kentinde bulunan Massabielle mağarasına giden bir kız çocuğu mağaranın duvarlarında defalarca Hz. Meryem’in siluetinin belirdiğini görür. Ayrıca mağaradaki sudan içen 12’si felçli olmak üzere toplamda 66 hastanın iyileştiğinin resmi kayıtlara geçmesi bu mağaranın kutsal olarak kabul edilmesine neden olmuştur.

ALPLERE TIRMANIN!

Alp dağlarının en yüksek tepesi olan Mont Blanc, Fransa’nın Chamonix bölgesinde yer alır. Dünyanın en iyi kayak merkezleri arasında gösterilen Chamonix kasabası kayak sporunun yanı sıra snowboarding, yamaç paraşütü ve diğer extrem sporlar için oldukça elverişli bir bölgedir. Fransa, İtalya ve İsviçre’nin kesişiminde yer alan bölgede hayatınız boyunca hiç unutamayacağınız deneyimler yaşayabilirsiniz.

Mont-Blanc

Kaynak: blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Seyahat İpuçları 16 saat önce

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.