Fransa’dan Türkiye’ye 4 sefer düzenlenecek

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği, Fransa’da turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşların toplam 4 seferde Türkiye’ye götürüleceğini duyurdu. Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği, Fransa’da turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşların toplam 4 seferde Türkiye’ye götürüleceğini duyurdu. Paris Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı: Yurtdışında turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşlarımızın ülkemize dönüşü konusunda Cumhurbaşkanlığımızın talimatı üzerine, Dışişleri Bakanlığımızın THY ile eşgüdüm halinde yürüttüğü planlama kapsamında Fransa genelindeki başvurular Başkonsolosluklarımıza ulaşmıştır. Bu kapsamda, 23 Nisan 2020 tarihinde Paris, Lyon ve Strazburg olmak üzere üç ayrı noktadan toplam dört özel sefer düzenlenecektir. Makamlarımızca belirlenmiş kriterleri karşılayan ve isimlerini evvelce Başkonsolosluklarımıza kaydettirmiş olan vatandaşlarımız için Türk Hava Yolları tarafından önceden bilet satışı yapılacaktır. Bilet satış koşullarına ilişkin olarak, […]

Fransa’dan Türkiye’ye 4 sefer düzenlenecek

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği, Fransa’da turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşların toplam 4 seferde Türkiye’ye götürüleceğini duyurdu.

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği, Fransa’da turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşların toplam 4 seferde Türkiye’ye götürüleceğini duyurdu.

Paris Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Yurtdışında turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşlarımızın ülkemize dönüşü konusunda Cumhurbaşkanlığımızın talimatı üzerine, Dışişleri Bakanlığımızın THY ile eşgüdüm halinde yürüttüğü planlama kapsamında Fransa genelindeki başvurular Başkonsolosluklarımıza ulaşmıştır.

Bu kapsamda, 23 Nisan 2020 tarihinde Paris, Lyon ve Strazburg olmak üzere üç ayrı noktadan toplam dört özel sefer düzenlenecektir. Makamlarımızca belirlenmiş kriterleri karşılayan ve isimlerini evvelce Başkonsolosluklarımıza kaydettirmiş olan vatandaşlarımız için Türk Hava Yolları tarafından önceden bilet satışı yapılacaktır. Bilet satış koşullarına ilişkin olarak, müracaatları alınmış olan vatandaşlarımızla ilk aşamada ,Başkonsolosluklarımızca doğrudan irtibat kurulacaktır. Bilet işlemlerinin daha sonra THY Çağrı Merkeziyle temas edilerek yapılması beklenmektedir.

14 gün karantinada tutulacaklar

Sözkonusu seferlerle Türkiye’ye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın ülkemizde 14 gün boyunca karantinada kalmaları ve bunu uçuş öncesinde yazılı olarak taahhüt etmeleri gerekmektedir.

Uçuş günü Covid-19 belirtileri gösteren veya evvelce Covid-19 testi pozitif çıkmış/tanısı konulmuş vatandaşlarımızın düzenlenecek seferlere kabul edilmeleri maalesef mümkün olamayacaktır.

Yer kalmadı
Kapasite sınırlamaları nedeniyle bu aşamadan sonra 23 Nisan tarihinde düzenlenecek seferlere ilave müracaat alınması imkanı bulunmamaktadır. Her halükarda, önümüzdeki dönemde olabilecek planlamalar bağlamında geçici olarak Fransa’da bulunan vatandaşlarımızın kimlik ve irtibat bilgilerini (Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, pasaport numarası, cep telefonu, e-posta adresi, Fransa’da bulunduğu şehir, Fransa’da geçici olarak bulunma nedeni) görev çevresinde bulundukları Başkonsolosluklarımıza e-postayla iletmeleri mümkündür.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.