Fransa’dan Türkiye’ye 4 sefer düzenlenecek

Güncel Haberler

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği, Fransa’da turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşların toplam 4 seferde Türkiye’ye götürüleceğini duyurdu.

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği, Fransa’da turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşların toplam 4 seferde Türkiye’ye götürüleceğini duyurdu.

Paris Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Yurtdışında turizm, öğrenim, iş seyahati gibi sebeplerle geçici süreliğine bulunup, Covid-19 salgını kapsamındaki uçuş kısıtlamalarından dolayı mahsur kalan vatandaşlarımızın ülkemize dönüşü konusunda Cumhurbaşkanlığımızın talimatı üzerine, Dışişleri Bakanlığımızın THY ile eşgüdüm halinde yürüttüğü planlama kapsamında Fransa genelindeki başvurular Başkonsolosluklarımıza ulaşmıştır.

Bu kapsamda, 23 Nisan 2020 tarihinde Paris, Lyon ve Strazburg olmak üzere üç ayrı noktadan toplam dört özel sefer düzenlenecektir. Makamlarımızca belirlenmiş kriterleri karşılayan ve isimlerini evvelce Başkonsolosluklarımıza kaydettirmiş olan vatandaşlarımız için Türk Hava Yolları tarafından önceden bilet satışı yapılacaktır. Bilet satış koşullarına ilişkin olarak, müracaatları alınmış olan vatandaşlarımızla ilk aşamada ,Başkonsolosluklarımızca doğrudan irtibat kurulacaktır. Bilet işlemlerinin daha sonra THY Çağrı Merkeziyle temas edilerek yapılması beklenmektedir.

14 gün karantinada tutulacaklar

Sözkonusu seferlerle Türkiye’ye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın ülkemizde 14 gün boyunca karantinada kalmaları ve bunu uçuş öncesinde yazılı olarak taahhüt etmeleri gerekmektedir.

Uçuş günü Covid-19 belirtileri gösteren veya evvelce Covid-19 testi pozitif çıkmış/tanısı konulmuş vatandaşlarımızın düzenlenecek seferlere kabul edilmeleri maalesef mümkün olamayacaktır.

Yer kalmadı
Kapasite sınırlamaları nedeniyle bu aşamadan sonra 23 Nisan tarihinde düzenlenecek seferlere ilave müracaat alınması imkanı bulunmamaktadır. Her halükarda, önümüzdeki dönemde olabilecek planlamalar bağlamında geçici olarak Fransa’da bulunan vatandaşlarımızın kimlik ve irtibat bilgilerini (Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, pasaport numarası, cep telefonu, e-posta adresi, Fransa’da bulunduğu şehir, Fransa’da geçici olarak bulunma nedeni) görev çevresinde bulundukları Başkonsolosluklarımıza e-postayla iletmeleri mümkündür.

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle