Gökçetepe Tabiat Parkı

Türkiye

Gökçetepe Tabiat Parkı Hakkında Bilgi

Marmara Denizi ile Ege’yi birleştiren Saros Körfezi, doğallığından bir şey kaybetmemiş olan tatil cenneti Gökçetepe Tabiat Parkı’nı barındırmaktadır. Güney ve doğusunda Çanakkale, kuzeyinde Edirne illeri ile yerleşime imkân vermeyen Saros Körfezi, temiz ve doğal tatil beldeleri arayanların en çok tercih ettiği bir tatil cennetidir.

Gökçetepe Tabiat Parkı Edirne

15 Mayıs 2013 yılında hizmete açılan Gökçetepe Tabiat Parkı, fiyatları ile oldukça uygun olup, ücretler 2873 sayılı Milli Parklar Kanunu’na göre belirlenmiştir. Oldukça sık ormanlık alanları ve girintili çıkıntılı koyları ile her ziyaretçiye özel alanlar sunmakta, çevre köylerden gelen doğal besinlerle organik gıdaların tadına varmanızı sağlamaktadır.

Tabiat parkı içerisinde pek çok aktivite bulunmaktadır.Parka gelenler çadır kampı veya karavan konaklaması veya da bungalov evlerde konaklama yapabiliyorlar.Tabiat parkında ayrıca paint ball oynayabilir veya doğa sporları yapabilirsiniz.Parkta ayrıca dalış eğitimleri ve su sporları da yer alıyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı Restaurant

Parkta Restaurant, Cafe ve market bulunuyor.Ayrıca elektrik, su, wc ve banyo ile duş imkanları mevcut.Parkta yaz okulu ve etkinlik alanları da yer alıyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Yapmak

Tabiat parkında dilerseniz çadır kampı yapabilir veya farklı konaklama alternatifleri içerisinde karavan konaklama ve bungalov konaklama seçenekleri yer alıyor.Çadır kampı yapmayı düşünenler ister kendi çadırlarını getiriyorlar isterlerse parkın vereceği çadırlar ile kamp yapabilirsiniz.Sabahları kuş sesleri eşliğinde uyanabilir ve berrak bir suya girerek güne başlayabilirsiniz.

Gökçetepe Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Şahıs Giriş ₺ 6,50
Bisiklet Giriş ₺ 6,50
Motorsiklet – Atv Giriş ₺ 13,00
Otomobil Giriş ₺ 25,00
Minibüs Giriş ₺ 85,00
Çadır Sizden ₺ 60,00
Tente Çadır ₺ 180,00
4 Kişilik 2 Odalı Buzdolaplı Çadır ₺ 240,00
Karavan ₺ 100

Kamp yapacaklar için su ve elektrik ücrete dahil ediliyor.Güncel kamp fiyatları ve giriş ücretleri için şu adresten ulaşabilirsiniz tıklayın.

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede? 

Park, Edirne ili, Keşan ilçesinde yer almaktadır.Keşan’dan sonra Erikli, Enez ve Bahçeköy tabelalarını takip etmeniz yeterli denilebilir.

Edirne gezileriniz için hazırladığımız Edirne’de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Konumu ve Haritası

İletişim Bilgileri

Adres : Gökçetepe tabiat parkı Gökçetepe köyü Zeytindere mevkii Keşan / Edirne
Telefon : 444 45 27

Sizlerde tabiat parkı gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle