Hamilelik Durumunda ve Bebekle Uçak Yolculuğu

Uçakla seyahat, hayatımızı kolaylaştıran, yoğun koşuşturma içerisinde zaman tasarrufu sağlayan, hem de mental olarak bizi rahatlatan bir alternatif. Trafikte harcanacak zaman ve stresten uzaklaşmak için her geçen gün daha da ekonomik hale gelen uçak yolculuklarını tercih ediyoruz. Çok sıkı güvenlik kuralları ile düzenlenen hava yolu taşımacılığında hem yolcu hem de uçağa zarar gelmemesi için güvenlik kuralları çok sıkı uygulanıyor. Her bir detay düşünülerek hazırlanan kurallar uçakta evcil hayvan taşımacılığından, sigara kullanımına, yolcuların taşkınlık hareketlerinden hamileyken seyahate kadar geniş bir yelpazede. Gebelikte Uçak Yolculuğu Hasta yolcular Herhangi bir rahatsızlığı olan yolcunun uçakla yolculuk yapabilmesi için hastalığının yolculuğa engel olmayacağına dair son 10 gün içerisinde alınan doktor raporu gerekiyor. Hastalığı nedeniyle bakıma muhtaç olan yolcular ise uçağa refakatçı ile kabul ediliyor. Tek çocuk bekleyen hamile yolcular Hamile yolcularda ise uçak güvenlik kuralları değişkenlik gösteriyor. Tek bebeğe 28-35 haftalık hamile olan yolcular (28. haftanın başı ile 35. haftanın sonu) kendi doktorundan alacakları ‘Uçak ile […]

Hamilelik Durumunda ve Bebekle Uçak Yolculuğu

Uçakla seyahat, hayatımızı kolaylaştıran, yoğun koşuşturma içerisinde zaman tasarrufu sağlayan, hem de mental olarak bizi rahatlatan bir alternatif.

Trafikte harcanacak zaman ve stresten uzaklaşmak için her geçen gün daha da ekonomik hale gelen uçak yolculuklarını tercih ediyoruz.

Çok sıkı güvenlik kuralları ile düzenlenen hava yolu taşımacılığında hem yolcu hem de uçağa zarar gelmemesi için güvenlik kuralları çok sıkı uygulanıyor. Her bir detay düşünülerek hazırlanan kurallar uçakta evcil hayvan taşımacılığından, sigara kullanımına, yolcuların taşkınlık hareketlerinden hamileyken seyahate kadar geniş bir yelpazede.

Gebelikte Uçak Yolculuğu

Hasta yolcular

Herhangi bir rahatsızlığı olan yolcunun uçakla yolculuk yapabilmesi için hastalığının yolculuğa engel olmayacağına dair son 10 gün içerisinde alınan doktor raporu gerekiyor.

Hastalığı nedeniyle bakıma muhtaç olan yolcular ise uçağa refakatçı ile kabul ediliyor.

Tek çocuk bekleyen hamile yolcular

Hamile yolcularda ise uçak güvenlik kuralları değişkenlik gösteriyor. Tek bebeğe 28-35 haftalık hamile olan yolcular (28. haftanın başı ile 35. haftanın sonu) kendi doktorundan alacakları ‘Uçak ile seyahatinde sakınca yoktur’ yazılı sağlık raporu ile uçuşa kabul edilirler. 36 hafta ve üzerindeki hamile yolcular ise doktor raporu olsa dahi uçuşa kabul edilmezler.

İkiz ya da daha çok bebek bekleyen hamile yolcular

İkiz bebek ya da daha çok bebek bekleyen yolcular ise 28. haftadan 32. haftanın başına kadar (28. haftanın başı ile 31. haftanın sonu) kendi doktorundan son 7 gün içerisinde, ‘uçak ile seyahatinde sakınca yoktur’ yazılı sağlık raporunu iletmeleri halinde uçuşa kabul edilir.

Hamilelikte 32 hafta ve üzerinde olan ikiz ya da daha çok bebek bekleyen hamile yolcular ise doktor raporu olsa dahi uçuşa kabul edilmez. Hamile yolcuların doktorlarından alacakları uçuşa engel olmadığına dair sağlık raporunun üzerinde doktorun adı, soyadı, diploma numarası ve imzasının bulunması bekleniyor.

Bebekle Uçak Yolculuğu

Hava yolu şirketleri bebek ve küçük çocuklarla seyahat eden yolcularına özel hizmet veriyor. Türk Hava Yolları, bebek maması talebi olan yolcuların rezervasyon sırasında ya da uçuşlarına en az 24 saat kalaya kadar özel yemek talebi olarak bebek maması talep etmelerini istiyor.

Cam kavanozla dağıtılan mamalarda meyveli ve sebzeli seçenekler bulunuyor. Uçuş öncesi özel talepte bulunulmaması halinde ise her uçuşta sınırlı sayıda bebek maması bulunduruluyor. AnadoluJet ile uçan yolcular da benzer prosedürleri izliyor.

Pegasus Hava Yolları, AtlasGlobal ve SunExpress Hava Yolları ile uçuşu olan bebekli yolcuların da uçuşlarından önce bebekle seyahat ettiklerini ve özel yemek talebi olduklarını sistem üzerinden belirtmeleri gerekiyor. Uçuş saatinden en az 24 saat önceye kadar yapılması gereken bildirim yapılmadığında uçakta bebek maması problemi yaşanabiliyor.

Bebekli yolcuların uçuşları sırasında bebekler için kabin ekibi tarafından verilen bebek emniyet kemerini takmaları güvenlikleri için büyük önem taşıyor. Sıvı ya da katı bebek mamasını uçağa almak isteyen yolcuların en fazla 100 ml’ye kadar olan mamaları uçuşa kabul ediliyor. Bebeklerin kullandığı herhangi bir ilaç varsa bu ilaçların orijinal kutularında olması gerekiyor.

Kaynak

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Seyahat İpuçları 22 saat önce

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.