Harkov Politeknik Üniversitesi

Ulusal Teknik Üniversitesi "Kharkiv Politeknik Enstitüsü"

Ulusal Teknik Üniversitesi «Kharkiv Politeknik Enstitüsü», eğitim ve araştırma alanındaki ünlüdür. Çeşitli müfredatlara sahip ve yüksek düzeyde eğitim vermektedir . Üniversite Ukrayna ve dünyadaki yüksek öğrenim kurumları arasında kilit pozisyonlara sahiptir, bu nedenle NTU «KhPI» diploması yüksek bir dereceye sahiptir ve dünya çapında tanınmaktadır. Üniversitede ukraynaca ve rusça ile beraber ingilizce eğitimi verilmektedir. Hazırlık, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi alabilirsiniz.

Eğitim ücretleri Hazırlık 1300-1400 USD, Lisans ise 1700-2500 USD arası bölümden bölüme değişmektedir.

Fakülteler: Filoloji, Ekonomi (Rusça/İngilizce), Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Psikoloji, Sosioloji, Muhasebe ve Vergi, Finans, Bankacılık ve sigorta (Rusça/İngilizce), Yönetim (Rusça/İngilizce), Pazarlama (Rusça/İngilizce), Çevre bilimleri, Uygulamalı matematik, Uygulamalı fizik ve nanomalzemeler (Rusça/İngilizce), Yazılım Mühendisliği (Rusça/İngilizce), Bilgisayar bilimi ve bilgi teknolojisi, Bilgisayar Mühendisliği (Rusça/İngilizce), Sistem Analizi, Uygulamalı Mekanik (Rusça/İngilizce), Endüstri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (Rusça/İngilizce), Isı Gücü Mühendisliği, Hidroelektrik Mühendisliği, Kimya Teknolojisi Mühendisliği (Rusça/İngilizce), Beden eğitimi ve spor, Petrol, gaz ve katı yakıt işleme teknolojileri, Telekomünikasyon ve Radyo Mühendisliği, Gıda Teknolojisi, Petrol ve gaz mühendisliği ve teknolojisi (Rusça/İngilizce), Yayınlama ve basma, Sivil güvenlik, Demiryolu taşımacılığı, Otomobil taşımacılığı

2019-2020 İngilizce ve Rusça Hazırlık Programı Fiyatı: 3000 USD  

Ücrete dahildir:

  • 1 senelik hazırlık programı (Rusça/İngilizce) eğitim ücreti
  • 1 senelik yurt konaklaması (devlet yurtları)
  • 1 senelik oturum izni ve sağlık sığortası
  • Sağlık raporu ücreti
  • Belgelerin çevrilmesi ve üniversite de tescili.

Yurtlar devlet yurtları olup, Türkiye yurtlarının çok altındadır. (Dilerseniz ekstra ücret ile özel yurtlarda konaklayabilirsiniz.)