Havaalanında Zaman Kazandıracak Tüyolar

Offline Seyahat Uygulamaları Edinin Gideceğiniz yerde, internet erişimi konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayabilmeniz ihtimal dahilinde olan bir durumdur. Bu durum karşısında yapmanız gereken en basit hamle; yola çıkmadan önce çevrimdışı da çalışabilen seyahat uygulamalarını telefonunuza indirmektir. Bu sayede kendinizi garanti altına almış ve olası sorunların önüne geçmiş olursunuz. Uçağa Biniş Kapısına Erken Gidin Uçağa gidiş için belirlenen kapılarda, uçağın kalabalık olması durumunda ve diğer uçakların yolcularının da bulunması nedeniyle, o bölgede ciddi yığılmalar olabilir. Bu yığılmalar nedeniyle uçağa ulaşmakta güçlük çekebilir ve haliyle uçağı kaçırma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir ihtimalle karşılaşmamak adına, uçağa biniş kapısına erken giderek ve erkenden sıraya girerek, ciddi bir avantaj sağlayabilirsiniz. Check-in Kuyruklarına Takılmamak Adına Online Check-in Uçaktaki yerinizin belirlenmesi adına check-in işlemi, son derece önemli bir işlemdir ve bu işlem gişeler vasıtasıyla da yapılabilmektedir. Uçağa geç kalmanız durumunda check-in işleminiz uzun sürebilir ve bu size zaman kaybettirebilir. Bu nedenle imkanınız varsa online check-in […]

Havaalanında Zaman Kazandıracak Tüyolar

svg%3E

Offline Seyahat Uygulamaları Edinin

Gideceğiniz yerde, internet erişimi konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayabilmeniz ihtimal dahilinde olan bir durumdur. Bu durum karşısında yapmanız gereken en basit hamle; yola çıkmadan önce çevrimdışı da çalışabilen seyahat uygulamalarını telefonunuza indirmektir. Bu sayede kendinizi garanti altına almış ve olası sorunların önüne geçmiş olursunuz.

svg%3E

Uçağa Biniş Kapısına Erken Gidin

Uçağa gidiş için belirlenen kapılarda, uçağın kalabalık olması durumunda ve diğer uçakların yolcularının da bulunması nedeniyle, o bölgede ciddi yığılmalar olabilir. Bu yığılmalar nedeniyle uçağa ulaşmakta güçlük çekebilir ve haliyle uçağı kaçırma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir ihtimalle karşılaşmamak adına, uçağa biniş kapısına erken giderek ve erkenden sıraya girerek, ciddi bir avantaj sağlayabilirsiniz.

svg%3E

Check-in Kuyruklarına Takılmamak Adına Online Check-in

Uçaktaki yerinizin belirlenmesi adına check-in işlemi, son derece önemli bir işlemdir ve bu işlem gişeler vasıtasıyla da yapılabilmektedir. Uçağa geç kalmanız durumunda check-in işleminiz uzun sürebilir ve bu size zaman kaybettirebilir. Bu nedenle imkanınız varsa online check-in yapmanız, zaman kazanmanız açısından oldukça önemlidir.

svg%3E

Anonslar Önemli

Havaalanlarında sürekli olarak anonslar yapılmakta ve bu anonslar birçok uçuş bilgisini sizlere sunmaktadır. Bu bilgilerin büyük bir çoğunluğu başka uçaklarla alakalı olabilirken, sizinle ilgisi olan bilgilerin de söz konusu olduğunu söylemek mümkündür. Siz de uçuşunuzla ilgili herhangi bir değişiklik ihtimaline karşı, anonslara dikkat etmeli ve kulaklık takıyorsanız, kulaklığınızın ses seviyesini anonsları duyabileceğiniz bir seviyeye getirmelisiniz.

svg%3E

Valiz Yerleşimini Her İhtimali Düşünerek Yapın

Biliyorsunuz ki, havalimanlarında valizler ciddi aramalardan geçirilmekte ve bu aramalar sonucunda bazı maddeler havalimanı personelleri tarafından kontrol edilmek istenmektedir. Bu durum karşısında yapmanız gereken tek şey; elektronik cihazları ve sıvı maddeleri, kolayca çıkarabileceğiniz bir konumda tutmaktır. Bu sayede havalimanı personellerinin bu eşyaları görmek istemeleri durumunda, eşyaları dışarı çıkarıp tekrar yerleştirirken büyük bir zaman kaybından kurtulabilirsiniz.

svg%3E

Bozuk Paralarınızı Cüzdanlarınıza Koyun

Ceplerde bulunan bozuk paralar, X-ray cihazlarından geçerken büyük bir problem yaratmaktadırlar ve bu paraların bazı zamanlarda cebinizden çıkarılması biraz uzun sürebilmektedir. İşte böyle bir durumla karşılaşıp zaman kaybetmemek adına bozuk paralarınızı cüzdanınıza koymanız, oldukça önemli bir durumdur.

svg%3E

Sol Taraftaki X-ray Cihazlarını Kullanın

Yapılan araştırmalar sonucunda, havalimanlarında insanların en çok sağ tarafta bulunan X-ray cihazlarına yöneldikleri tespit edilmiştir. Bu nedenle sağ taraftaki X-ray cihazlarında ciddi kuyruklar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle sol tarafta bulunan cihazlara yönelmek, zaman kazanmak açısından büyük önem taşımaktadır.

svg%3E

Makyajınızı Erteleyin

Kadınların seyahat konusundaki en çok zaman kaybettikleri noktalardan biri, makyaj konusudur. Makyajınızı seyahatten önce değil de, seyahatten sonraya bırakırsanız, zamandan tasarruf  etmiş olursunuz. Makyajınızı iniş yaptıktan sonra havalimanında bile yapabilmeniz mümkündür. Önemli olan uçağa zamanında yetişmektir, makyaj değil.

Harç Pulu İşlemi

Harç pulunu pasaport kuyruğundan önce almanız, pasaport kontrolleri sırasında ciddi bir zaman kazandıracaktır. Eğer ben çok unutkanım ve pasaport kuyruğundan önce unuturum diyorsanız da, çeşitli hatırlatma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Telefonunuza “Harç Pulu” isminde bir alarm kurabilir, bununla birlikte elinize veya telefonunuzun ekranına bu şekilde bir mesaj bırakabilirsiniz. Bu sayede harç pulu işlemlerinizin size zaman kaybettirmesine izin vermemiş olursunuz…

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.